ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
سه‌شنبه ۲۴ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 14
کد خبر: ۱۰۹۷۴۷
تاریخ انتشار: ۰۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
در دومین نشست پرسمان شهری حزب کارگزاران سازندگی مطرح شد
در ادامه نشست های پرسمان شهری که توسط کمیته امکان سازندگی حزب کارگزاران سازندگی استان تهران برگزار می شود، عملکرد یکساله شورای شهر پنجم با حضور کارشناسان در دفتر این حزب مورد بررسی قرار گرفت.

تدبیر24»دکتر مصطفی بهزاد­فر، شهرساز و عضو هیئت علمی دانشگاه علم و صنعت و یاشار سلطانی، مدیرمسئول پایگاه خبری-تحلیلی اسکان نیوز و کارشناس شهری، عملکرد یکساله شورای شهر تهران را مورد بررسی قرار دادند.

دکتر بهزادپور با تأکید بر این نکته که زمان محدودی از آغاز به کار شورای شهر گذشته و نمی­توان عملکردش را بررسی کرد، به ابعاد مختلف شهرسازی اشاره کرد و گفت: بعد از انتخاب شهردار، این فرد نماینده سیاسی است و معاونین نیز معمولا از همان طیف برگزیده می­شوند، اما سایر افراد، باید تکنوکرات بوده و برای پیشبرد اهداف، انگیزه و کارآیی داشته باشند. وی در ادامه گفت: مشکل کنونی شهرداری موضوع شهرسازی نیست بلکه مسائل مالی است، به نحوی که برای حل این مسأله، از ابزارهای غیرمالی استفاده کردند و نتیجه آن به ­فروش تراکم ختم شده است.

استاد دانشگاه علم و صنعت تصریح کرد: در کشور ما برخلاف کشورهای توسعه یافته، شهرها به وسیله فروش شهر اداره می­شوند نه به وسیله اخذ مالیات منطقه­ای و محلی.

بهزادفر در بخش دیگری از سخنان خود به معضل حاشیه­نشینی اشاره کرد و گفت: پنج تا ده سال آینده ممکن است هجوم حاشیه­نشینان را به تهران داشته باشیم و متأسفانه با وجود قوانین بسیاری که وجود دارد، هیچ برنامه­ای در این خصوص دیده نمی­شود.

وی در پایان با ذکر مثالی به مسأله تعداد نیروهای ستادی شهرداری تهران پرداخت و گفت: زمانی که در رودبار زلزله رخ داد، به اندازه­ای نیروی کمکی به آنجا رفت که وقتی کمک غذایی به رودبار می­رسید مشخص نبود که در ابتدا باید شکم مردم زلزله زده سیر شود یا نیروهای امدادی؛ این شرح حال امروز شهرداری تهران است که بعد از حقوق دادن به سیزده هزار نفر کارمند، تقریبا پولی برای سایر امور باقی نمی­ماند!

در ادامه نشست، یاشار سلطانی مدیرمسئول پایگاه خبری-تحلیلی اسکان­نیوز، انتخابات سال 96 را متفاوت از انتخابات­های دهه­70 عنوان کرد و گفت: دلیل اصلی این تفاوت، تغییر نگاه­ها و دغدغه­هاست. انتخابات شورای شهر در سال گذشته به یک مطالبه عمومی تبدیل شد و به همین جهت منتخبین در تهران توانستند رأی بالای یک میلیون را به خود اختصاص دهند.

وی برخی شعارهای انتخاباتی را پوپولیستی خواند و یادآور شد: مردم به دلیل وجود معضلات شهری که وجود دارد و شهردار سابق برنامه­ای برای حل آن­ها نداشت، تصمیم گرفتند نیرو و تفکر جدیدی را روی کار بیاورند که متأسفانه تاکنون عملکرد خوبی از آن­ها شاهد نبودیم.

این کارشناس حوزه شهری، سیاسی­شدن فضای شورای شهر را یکی از دلایل ناکارآمدی­اش عنوان کرد و گفت: مدیریت شهری یک مسأله تخصصی است و آلوده­کردن آن با مسائل سیاسی، رفتن به سمت شورای اول شهر شدن خواهد بود.

سلطانی اولویت اصلی در انجام وظایف شورای شهر را چاره­اندیشی درباره مشکلات و گرفتاری­های مردم و شهر دانست و از اعضای شورا خواست با مساعدت نهادهای مدنی و هم­چنین همکاری با نهادهایی مثل دولت و مجلس به انجام این مهم بپردازد.

وی در پایان با اشاره به اهمیت مبارزه با مسأله فساد تصریح کرد: شورای شهر می­تواند در مقوله فساد با قدرت هر چه تمام­تر ورود کند که این امر بسیاری از معادلات را در ساختار قدرت به هم خواهد ریخت و منجر به ایجاد فشارهایی می­شود.


روابط عمومی حزب کارگزاران سازندگی

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها