دلواپسان در خط مقدم کودتای ارزی هشی

دلواپسان در خط مقدم کودتای ارزی

این روزها بازار ارز و سکه با چنان نوساناتی مواجه شده‌ که هیچ ‌کارشناسی این تحولات را مبتنی بر منطق علم اقتصاد نمی‌داند.برخی تحلیلگران این روند را برگرفته از روابط بین‌المللی ایران و حضور خارجی‌ها در بازار ایران می‌دانند و عده‌ای دیگر انگشت اتهام را به سمت مخالفان داخلی دولت نشانه می‌روند و آنها را متهم به دستکاری در بازار می‌کنند.
رقص تیترهای شکلاتی در جاده های روزنامه ای آساره کیانی

رقص تیترهای شکلاتی در جاده های روزنامه ای

از لابه لای محرومیت های روزنامه ای، مهاجرت ها و محدودیت های قلمی؛ دوستت دارم روزنامه
يکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 19
کد خبر: ۱۱۰۰۸۵
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۹
با توجه به اینکه همواره پیرامون مسایل مختلف اجتماعی، هنری، فرهنگی، سیاسی و... با اشاره به گذشته افراد حتی با نام بردن از آنها در فضای مجازی و... نظرات متفاوتی از سوی افراد مختلف با گرایش های متفاوت با اما و اگرها و... به رشته تحریر در می آید، به نکاتی که در مراحل مختلف زندگی حرفه ایم با آن روبرو بودم و از نزدیک تجربه کردم اشاره ای می نمایم.
تدبیر24»فیروز قاسمی - همیشه برای آموختن تشنهٔ کسب علم وتجربه بودم و از مسایل پیرامونم به راحتی عبور نمی کردم، در همین جهت با توجه به تجربه گرایی، تعریف حقیقت " توتولوژیک " عصر روشنگری ، علم و فناوری و در سوی دیگر خردگرایی " راسیونالیسم " « باور به عقل » وتکیه بر اصول عقلی ومنطقی در اندیشه رفتار وگفتار که اینچنین می اندیشم » خاطر نشان می شوم « همه چیز در این جهان مرتبٱ در حال تغییر است. » و انسان براساس هوشی که دارد با ایجاد تغییرات تکامل می یابد.
همچنانکه کماندار تیرهای خود را می تراشد وصاف می کند هر انسانی نیز می تواند افکار خود را جهت دهد.» بودا
بنابراین هیچ مانع ای تاب استقامت در مقابل تغییر را ندارد، چرا که این ما هستیم که دگرگون می شویم و با اندیشه و افکارمان دنیایمان را می سازیم.
در یک دهه دگرگونی هایی در زندگی انسان بوجود می آید که منشأ آن ایجاد تغییر است.« نه ترس از تغییر...»
با مرور به گذشته چهار دهه پیش را بخاطر بیاورید زمانی که جیمی کارتر رئیس جمهور آمریکا بود. و به انقلاب ایران ،گروگان گیری، جنگ هشت ساله و به دگرگونی های سیاسی و اجتماعی پدید آمده لحظه ای بیندیشید در آن زمان کجا بودید؟ در چه شرایطی بسر می بردید؟چنانچه در آن زمان از شما می پرسیدند« بیست سال دیگر در چه شرایطی خواهید بود؟ پاسخ شما چه بود؟ آیا شما امروز با همان تفکر و اندیشه در همان جائی هستید که ده یا بیست سال پیش داشتید؟ بطور یقین تغییرات شگرفی در شما به وجود آمده به همان نسبت و شاید چندین برابر بیشتر با توجه به مسولیت ها و جایگاهها افراد این تغییرات پدید آمد است.
بنابراین به بیراه رفتن است که گذشته فرد یا افرادی را به بهانه آنکه بیست یا سی سال پیش با چه افکار و گرایشی زندگی می کرده است مورد بررسی قرار گیرد.
لذا با تفکر و اندیشه تغییرات امروز را مورد ارزیابی قرار دهیم و اکنون چه قدمهایی برداریم که تقدیر نهائی ما شکل پذیرد.؟ و آن فردای مطلوب را به وجود آوریم.؟
در نظر داشته باشیم پرداختن به گذشته افراد در همه زمینه ها« سیاسی، فرهنگی، هنری، اجتماعی و...» پر به بیراهه رفتن است.» در سیر تکاملی و با تغییراتی که از هر لحاظ در افراد بوجود می آید، هم اکنون افراد بیانگر جهان بینی و جامعه شناسی و... آنها می باشد.
«اهمیت این موضوع غیر قابل انکار است»
همانطوری که هنرمندان « در سیر تکاملی با تغییراتی که در آنها بوجود می آید و با آثاری که بتصویر می کشد و یا اثری که خلق می کنند و از خود بجای می گذارند، بیانگر جهان بینی و جامعه شناسی و... آنها می باشد.»
اصولٱ مهمترین ویژه گی هنر در همین نکته نهفته است.

« مصرف دارو همیشه لازم نیست، اما ایمان به موثر بودن معالجه همیشه لازم است» نرمان کازینز
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها