ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 15
کد خبر: ۱۱۰۱۳۸
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۲۰:۰۰
امروزه به دلیل بالا رفتن سن ازدواج، بارداری در سنین بالا نیز امری طبیعی محسوب شده و رو به افزایش است.
در واقع هرچه سن افزایش می یابد با توجه به شرایط فیزیکی مادر مراقبت ها نیز باید بیشتر شود.می توان گفت که کلید سلامتی مادرانی که در سنین بالای ۳۵ بارداری می شوند رعایت برخی نکات است که در این مقاله به آنها اشاره می کنیم:

۱. به تناسب اندام خود اهمیت بده. قبل از اینکه باردار شوی، مطمئن شو که وزن تو در تعادل قرار دارد. بارداری برای افرادی با BMI ۳۰ به بالا سخت تر خواهد بود. 

۲. مدیریت و کنترل استرس را بیاموز. برای مثال در این سنین معمولا مسائل شغلی و حرفه ای نقش پر رنگ تری را ایفا می کنند و نباید اجازه بدهی این موضوع بر روی سلامت روان تو تاثیر بگذارد، زیرا به جنین نیز آسیب می رساند.

۳. از قرص های مکمل و مواد غذایی حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی به خصوص فولیک اسید تقریبا یک ماه قبل از بارداری استفاده کن. 

۴. اگر سیگار می کشی حتما آن را ترک کن. در غیر این صورت ریسک سقط جنین بالاتر می رود. همچنین از مصرف نوشیدنی های حاوی الکل نیز اجتناب کن.

۵. در دوران بارداری بیشتر استراحت کن. هر روز به مدت نیم ساعت پاها را بالاتر از سطح بدن قرار بده تا جریان گردش خون بیشتر شود. خواب کافی منجر به رشد بهتر جنین خواهد شد و باید سعی کنی کیفیت خواب خود را بدون استفاده از قرص های خواب آور بالا ببری.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها