تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
جمعه ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 19
کد خبر: ۱۱۰۲۵۶
تاریخ انتشار: ۱۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
مدت‌هاست كه دشمنان نظام اعم از اپوزيسيون برانـداز، اسـراييلي‌هـا، ســازمان منافقيــن و بخشي از سلطنت‌طلبان، اصلاح‌طلبان را بيش از اصولگرايان مورد حمله قرار داده‌اند.
 آنها تصور مي‌كنند كه جمهوري اسلامي دچار بحران‌هاي جدي بوده و به پايان خود نزديك مي‌شود اما اصلاح‌طلب‌ها نظام را از بحران نجات دادند و با ايجاد ظرفيت‌هايي در جامعه و به ويژه جوانان باعث ادامه حيات نظام شده‌اند. از اين رو بيشترين تعرض‌ها را به اصلاح‌طلبان مي‌كنند. رسانه‌هاي اپوزيسيوني چون بي‌بي‌سي هم چنين سياستي را در پيش گرفتند.

رفتار امروز اپوزيسيون برانداز با اصلاح‌طلبان از همين تصور نشات مي‌گيرد. جريان اصلاحات به اصولي اعتقاد دارد. با وجود تبليغات ناجوانمردانه‌اي كه حتي خودي‌ها انجام دادند تا اصلاح‌طلبان را خارج از نظام نشان بدهند، اصلاح‌طلبان به هيچ‌وجه شالوده‌شكن نبوده‌اند. چه در دوره اصلاحات و چه در اتفاقات ١٨ تير سعي كردند تا اصلاح‌طلبان را مقصر بدانند؛ در حالي كه معلوم بود چه كساني اين هزينه‌ها را به كشور تحميل كرده بودند. همواره رهبران و نيروهاي موثر و شناخته شده اصلاح‌طلب در دفاع از نظام كوشيده‌اند و مردم را به بنيادهاي اساسي نظام يعني جمهوريت و اسلاميت ترغيب كرده‌اند؛ هر چند اصلاح‌طلبان قرائت خود را از اسلاميت ارايه مي‌دادند. اسلامي كه اصلاح‌طلبان به آن تاكيد دارند، با خمير مايه جامعه ما عجين بوده و جزو لاينفك جامعه ايراني است. اسلام توانسته پاسخگوي نيازهاي اخلاقي، تاريخي و انساني ايرانيان باشد. اصلاح‌طلبان همواره تاكيد كرده‌اند كه مردم حق آزادانه تعيين سرنوشت‌شان را دارند. دين اسلام مدافع آزادي انسان‌ها، توزيع عادلانه ثروت و حقوق برابر انسان‌ها است و با مردم سالاري ارتباط تنگاتنگي دارد. بعد از دوم خرداد دولت اصلاحات در مقايسه با دولت‌هاي قبلي و بعدي در توسعه كشور و ايجاد فضاي آزاد در جامعه نقش بيشتري داشت. در دولت اصلاحات با اينكه شعارهاي پرطمطراق ضد فساد هم داده نمي‌شد، مردم شاهد كمترين ميزان اختلاس، رانت و رونق اقتصادي بودند. اصلاح‌طلبان دل در گرو دفاع از كشور دارند و مخالف هر نوع تبعيض قوميتي و جنسيتي هستند و در عين حال در عمل هم به‌طور نسبي كارنامه موفق‌تري از ديگر مدعيان ارايه كرده‌اند. اصلاح‌طلبان اميد را در جامعه ترويج داده‌اند. بعد از اتفاقات تلخ سال ٨٨ ديديم كه باز هم مردم به اصلاح‌طلبان اقبال نشان دادند. البته اقبال مردم به اصلاح‌طلبان بار سنگيني بر دوش آنها مي‌گذارد. بايد توجه داشت كه مردم به تبيين دقيق‌تري از وضعيت و تحولات امروز جامعه نياز دارند. چنين سرمايه‌اي مورد كينه دشمنان نظام است كه سعي مي‌كنند اين اميد را در جامعه تخريب كنند.غلامرضا ظریفیان، فعال سیاسی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها