مذاکره با محبت و عطوفت سازگاری ندارد اکرمی

مذاکره با محبت و عطوفت سازگاری ندارد

وزارت امورخارجه و رسانه‌های اصلی دولت پیش از اینها باید در بین حوزه‌های علمیه، روحانیون، اهل قلم و اهل بیان حاضر می‌شدند و شرایط قبل و بعد از توافقنامه برجام را تبیین می‌کردند.
پوست‌اندازی نیاز جریان اصلاح‎طلبی تاجرنیا

پوست‌اندازی نیاز جریان اصلاح‎طلبی

با توجه به مطرح‎شدن بحث بازبینی در شورای ساختاری اصلاحات، گفته شده است که همان ساختار قدیم شورا محور قرار گیرد. مشکل اصلی این است که اولا اصلاحات فقط بحث سازماندهی‎اش مطرح نیست، بلکه بحث گفتمان آن هم است.
دوشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۷ - 2018 August 20
کد خبر: ۱۱۰۴۰۰
تاریخ انتشار: ۲۰ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۱۶
نمایندگان مردم در خانه ملت، با طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مخالف کردند.

تدبیر24»نمایندگان در نشست علنی صبح امروز (یکشنبه 20 خرداد) در جریان بررسی طرح یک فوریتی الحاق یک ماده به قانون تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در وزارت آموزش و پرورش با اصلاحات و الحاقات بعدی با 70 رأی موافق، 104 رأی مخالف و 17 رأی ممتنع از مجموع 250 نماینده حاضر در صحن مخالفت کردند.

غلامرضا کاتب در موافقت با طرح مذکور گفت: طبق پیشنهاد ارائه شده از کمیسیون برنامه و بودجه مجلس مشکل بار مالی یا به عبارتی اصل 75 در این خصوص برطرف شده است.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: پیشنهاد ارائه شده درخصوص تعیین تکلیف استخدامی معلمین حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی مغایر برنامه ششم نیست و به نفع آموزش و پرورش است.

همچنین نادر قاضی پور در مخالفت با طرح مذکور گفت: در این طرح مشخص نشده چه گروه هایی مانند پیش دبستانی ها، نهضتی ها و ... در اولویت قرار گرفته اند.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه صددرصد نیروهای مذکور باید تعیین تکلیف شوند، زیرا در مناطق مرزی و محروم فعالیت کرده اند، افزود: در طرح مذکور متولی برگزاری آزمون مشخص نیست، همچنین باید اذعان کرد شرکت در آزمون برای این افراد نیز دشوار است.

وی با اشاره به اینکه کمبود  169 هزار معلم در سال جاری وجود دارد، تصریح کرد: بر این اساس این افراد گزینش شده و از هفت خوان آموزش و پرورش عبور کرده اند، لذا باید زودتر تعیین تکلیف شوند.

همچنین محمدمهدی زاهدی ضمن اعلام مخالفت کمیسیون آموزش و تحقیقات با طرح مذکور گفت: این طرح با برنامه ششم مخالف است.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس تصریح کرد: طبق قانون تامین نیروی انسانی آموزش و پرورش باید از طریق دانشگاه فرهنگیان و شهید رجایی انجام شود.

گفتنی است مسعود پزشکیان نایب رئیس مجلس شورای اسلامی که ریاست جلسه علنی را برعهده داشت، گفت: بررسی طرح مربوط به تعیین تکلیف استخدامی معلمان حق التدریس و آموزشیاران نهضت سوادآموزی در جلسه روز سه شنبه 22 خرداد انجام خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها