ارتباط FATF با منافع ملی قنبری

ارتباط FATF با منافع ملی

چندی است که بحث الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با حمایت مالی تروریسم و بررسی این موضوع حاشیه‌های زیادی در مجلس ایجاد کرده و دلواپسان همچون موارد گذشته بدون درک و آگاهی دقیق از این کنوانسیون با توسل به ابزارهای مرسوم خود یعنی ایجاد تنش در مجلس موفق شدند بررسی این طرح را تا 2 ماه به تاخیر بیندازند.
ابهام در مصوبه تجمعات کشاورز

ابهام در مصوبه تجمعات

اصل 27 قانون اساسی آزادی تجمعات را به طور مطلق به عنوان یکی از حقوق ملت ایران بیان کرده است. از طرفی قانون اساسی مقرر داشته که تشکیل احزاب، انجمن‌ها و تشکل‌ها آزاد است اما در عین حال صریحا اعلام کرده هیچ کس را نمی‌توان به عضویت در حزبی مجبور و یا از عضویت افراد در احزاب ممانعت به عمل آورد.
سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
کد خبر: ۱۱۰۵۶۱
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۲
سردبیر روزنامه «گل» درباره‌ی عملکرد رسانه‌ها در آستانه بازی‌های جام جهانی معتقد است: رسانه‌ها بخصوص رسانه‌های ورزشی وظیفه ندارند که به دلیل فضای جام جهانی و برای امید دادن به مردم، واقعیت‌ها درباره تیم ملی را بر عکس نشان دهند.

تدبیر24»رضا خدادادی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: رسانه‌ها نمی‌توانند نقش تعیین و تکلیف‌کننده یا خط دهنده داشته باشند. رسانه‌ها وظیفه دارند که نمایی از آنچه واقعیت تیم ملی است را به مخاطبان نشان دهند. اگر تیم ملی شرایط ضعیفی دارد باید گوشزد شود و اگر شرایط خوبی دارد باید تحلیل مثبتی از آن داشته باشیم تا کسانی که تحلیل‌ها را می‌بینند بتوانند جمع‌بندی واقعی درباره تیم ملی داشته باشند.

او با انتقاد از عملکرد تلویزیون در رویدادهای ورزشی بیان کرد: بسیاری می‌گویند که رسانه‌ها در فضای جام جهانی باید رویکرد مثبت داشته و حامی تیم ملی باشند. تلویزیون هم در بسیاری از این سال‌ها شکل یار دوازدهم تیم را به خود گرفته اما واقعیت این است که در برخی مواقع که بسیاری از رسانه‌ها باید کمک کنند، این اتفاق نمی‌افتد. در واقع تلویزیون به عنوان پرمخاطب‌ترین رسانه می‌تواند هدایت تأثیرگذاری داشته باشد.

سردبیر روزنامه «گُل» ادامه داد: تلویزیون تصاویر بازی‌ خانم‌های قهرمان فوتسال را نشان نمی‌دهد که باعث افتخار و جوشش اجتماعی ماست اما آن‌ها را دعوت می‌کنند و خود را یار دوازدهم فوتسال نشان می‌دهند در حالی که تیم فوتسال پنج نفره است. اگر رسانه ملی می‌خواهد حمایت کند باید تصاویر این بازی‌ها را نشان دهد تا مردم با این قهرمانان آشنا شوند. به نظرم برخی رفتارها در رسانه اشتباه است و مهمترین حمایت از تیم می‌تواند این باشد که نمایش درستی از بازی‌ها داشته باشند و آن‌ را تحلیل کنند و واقعیت‌ها را نشان دهند.

خدادادی به وظیفه رسانه‌ها قبل و هنگام بازی‌های جام جهانی اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها بخصوص رسانه ورزشی وظیفه ندارند که به دلیل فضای جام جهانی و برای امید دادن به مردم واقعیت‌ها درباره تیم ملی را برعکس نشان دهند. همچنین رسانه‌ها نباید درباره تیم ملی سیاه‌نمایی کنند و فضای یأس را به وجود آورند. عوامل بسیاری مانند شانس در فوتبال دخیل هستند؛ بنابراین هیچ وقت قبل از پایان بازی نمی‌توانیم جمع‌بندی دقیقی از آن داشته باشیم. اما برخی واقعیت‌ها مشخص است به این معنی که فاصله تیم ملی ما با تیم فوتبال اسپانیا و پرتغال به اندازه چند دهه است و این مساله را باید برای مخاطبان توضیح دهیم؛ البته مطالب ما نباید به گونه‌ای باشد که یأس و ناامیدی را به وجود بیاورد و تصاویر روشن و شفافی باید از تیم ملی به تصویر کشیده شود تا به مردم کمک کند مطابق با شرایطی که در تیم ملی وجود دارد انتظار نتیجه را داشته باشند.

خدادادی در پایان گفت: اگر تیم ملی در بازی‌های جام جهانی ببازد، نباید باعث سرخوردگی شود و اگر پیروزی هم وجود داشته باشد نباید توهم داشته باشیم که از تیم کشورهای اروپایی جلوتر هستیم.

در چارچوب رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه، تیم ایران ۲۵ خرداد در ورزشگاه «کرستوفسکی» سن‌پترزبورگ با تیم مراکش بازی خواهد کرد. این بازی ساعت ۱۸:۳۰ دقیقه به وقت تهران برگزار و از شبکه سه سیما پخش می‌شود. پنج روز بعد، در ۳۰ خرداد ایران در ورزشگاه «کازان آرنا» شهر کازان، به مصاف اسپانیا می‌رود. این بازی ساعت ۲۱:۳۰ دقیقه به وقت تهران برگزار و از شبکه سه سیما پخش می‌شود. پنج روز بعد نیز (چهارم تیر) تیم ملی ایران در ورزشگاه «موردویا» شهر سارانسک با تیم ملی پرتغال مواجه خواهد شد.


بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها