تکرار آزمون دشوار مولاوردی

تکرار آزمون دشوار

این روزها مخالفت ها و موافقت هایی که با الحاق ایران به لوایح چهارگانه مرتبط با پولشویی و تروریسم در جریان است، دقیقا خاطرات روند تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان در زمان مجلس ششم را تداعی می کند.
درها را به روی تاریخ نمی توان بست آساره کیانی

درها را به روی تاریخ نمی توان بست

از همان ۸ صبح که راه افتادم سمت حسینیه، نمیخواستم چیزی بنویسم. دستهایم را توی جیب بارانی ام مُشت کرده بودم تا وقتی گنبد گرد و قشنگ حسینیه ارشاد معلوم شد.
چهارشنبه ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - 2019 February 20
کد خبر: ۱۱۰۷۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
اولین رایانه قابل حمل جهان DYSEAC نام داشت که بزرگی آن به اندازه دو وَن بود و 20 تن وزن داشت.

تدبیر24»مدت زیادی است که لپ‌تاپ‌ها یا همان رایانه‌های قابل حمل وارد عرصه رقابت با یکدیگر شده‌اند. هرکدام از آن‌ها را که می‌بینیم کوچک‌تر یا سبک‌تر از نسل قبل شده‌اند، اما باید توجه کنیم که جد همه این لپ‌تاپ‌ها یعنی اولین رایانه قابل حمل دنیا DYSEAC بوده است. این رایانه در ظاهر بیشتر شبیه خودرو است تا یک رایانه قابل حمل.

DYSEAC اولین رایانه قابل حمل به اندازه دو وَن امروزی و 20 تنی بود که توسط اداره ملی استاندارد برای ارتش آمریکا ساخته شده بود. این رایانه برای قابل حمل بودن در یک کامیون جایگذاری و به عنوان اولین رایانه قابل حمل شناخته شد که در سال 1954 مورد استفاده قرار گرفت. این رایانه ظرفیت ذخیره 512 کلمه را داشت که توسط حافظه خط تاخیری مسی ذخیره می‌شدند. زمان انتقال داده در DYSEAC، تا 384 میکرو ثانیه و زمان محاسبه اطلاعات آن 48 میکروثانیه بود.

این تصاویر تنها تصاویری هستند که از خود رایانه DYSEAC و طرح‌های آن وجود دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها