پُست‌های پَست مهدی آیتی

پُست‌های پَست

در حدیث و روایت است که آخرین چیزی که از مومن جدا می‌شود، حب جاه است. انسان بطور طبیعی جاه‌طلب، قدرت‌طلب و ثروت‌اندوز است و قرآن نیز به این نکته اذعان دارد.
دایره بسته انتخاب مدیران شیرزاد

دایره بسته انتخاب مدیران

در کشور ما ملاحظات و محدودیت‎ها برای انتخاب مدیران، دو سه برابر همه جای دنیاست. بنابراین اگر این نکته را در نظر نگیریم ممکن است در قضاوت خود تا حدودی به سمت بیراهه حرکت کنیم.
سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 20
کد خبر: ۱۱۰۷۳۴
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۸
اولین رایانه قابل حمل جهان DYSEAC نام داشت که بزرگی آن به اندازه دو وَن بود و 20 تن وزن داشت.

تدبیر24»مدت زیادی است که لپ‌تاپ‌ها یا همان رایانه‌های قابل حمل وارد عرصه رقابت با یکدیگر شده‌اند. هرکدام از آن‌ها را که می‌بینیم کوچک‌تر یا سبک‌تر از نسل قبل شده‌اند، اما باید توجه کنیم که جد همه این لپ‌تاپ‌ها یعنی اولین رایانه قابل حمل دنیا DYSEAC بوده است. این رایانه در ظاهر بیشتر شبیه خودرو است تا یک رایانه قابل حمل.

DYSEAC اولین رایانه قابل حمل به اندازه دو وَن امروزی و 20 تنی بود که توسط اداره ملی استاندارد برای ارتش آمریکا ساخته شده بود. این رایانه برای قابل حمل بودن در یک کامیون جایگذاری و به عنوان اولین رایانه قابل حمل شناخته شد که در سال 1954 مورد استفاده قرار گرفت. این رایانه ظرفیت ذخیره 512 کلمه را داشت که توسط حافظه خط تاخیری مسی ذخیره می‌شدند. زمان انتقال داده در DYSEAC، تا 384 میکرو ثانیه و زمان محاسبه اطلاعات آن 48 میکروثانیه بود.

این تصاویر تنها تصاویری هستند که از خود رایانه DYSEAC و طرح‌های آن وجود دارد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها