پُست‌های پَست مهدی آیتی

پُست‌های پَست

در حدیث و روایت است که آخرین چیزی که از مومن جدا می‌شود، حب جاه است. انسان بطور طبیعی جاه‌طلب، قدرت‌طلب و ثروت‌اندوز است و قرآن نیز به این نکته اذعان دارد.
دایره بسته انتخاب مدیران شیرزاد

دایره بسته انتخاب مدیران

در کشور ما ملاحظات و محدودیت‎ها برای انتخاب مدیران، دو سه برابر همه جای دنیاست. بنابراین اگر این نکته را در نظر نگیریم ممکن است در قضاوت خود تا حدودی به سمت بیراهه حرکت کنیم.
سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 20
کد خبر: ۱۱۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
ایوان دوکو، نامزد محافظه کاران با شکست گوستاوو پترو رقیب خود از جناح چپ در انتخابات ریاست جمهوری کلمبیا پیروز شده است.
تدبیر24»دوکو ۴۱ ساله موضع سختگیرانه‌ای علیه شورشیان سابق گروه فارک دارد و وعده داده که برخی مفاد توافق صلح دولت مرکزی و فارک را که در سال ۲۰۱۶ میلادی امضا شد، تغییر بدهد.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که ایوان دوکو در مرحله دوم انتخابات که روز یک‌شنبه (۱۷ ژوئن) برگزار شد، حداقل ۱۲ درصد از رقیب خود بیشتر رأی کسب کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، دوکو ۵۴ درصد آرا را به دست آورده و رقیبش ۴۱.۸ درصد. بر اساس این گزارش، ۴.۲ درصد از شرکت‌کنندگان نیز رأی ممتنع داده‌اند.

در مرحله اول انتخابات در ۲۸ مه هیچ یک از نامزدها حد نصاب ۵۰ درصد را کسب نکرد؛ به این ترتیب رأی‌گیری به دور دوم کشیده شد.

این اولین انتخابات از زمانی است که دولت و فارک توافق صلح امضا کردند؛ توافقی که باعث دودستگی در افکار عمومی کلمبیا شده است.

دوکو با توافق صلح مخالف است و می‌گوید بیش از حد در آن با فارک مدارا شده است اما پترو، چریک سابق و شهردار سابق بوگوتا، از توافق حمایت می‌کند.

خوان مانوئل سانتوس، رئیس‌جمهوری فعلی که دو دوره قدرت را در دست داشته است، حق شرکت در این انتخابات را نداشت.

سانتوس که سیاستمداری با گرایش راست میانه است، هدایت مذاکرات برای پایان چند دهه جنگ داخلی با "نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا" را به عهده داشت.

این توافق پس از سال‌ها مذاکره به دست آمد اما ابتدا در یک همه‌پرسی عمومی رد شد. نسخه اصلاح شده توافق سپس به تایید کنگره کلمبیا رسید و اجرا شد.

دوکو قول لغو برخی بندهای توافق صلح را در صورت پیروزی در انتخابات داده است. او از متحدان آلوارو اوریبه، رئیس‌جمهوری سابق است که هدایت کمپینی علیه توافق صلح را به عهده داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها