تکرار آزمون دشوار مولاوردی

تکرار آزمون دشوار

این روزها مخالفت ها و موافقت هایی که با الحاق ایران به لوایح چهارگانه مرتبط با پولشویی و تروریسم در جریان است، دقیقا خاطرات روند تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان در زمان مجلس ششم را تداعی می کند.
نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است هانی‌زاده

نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است

نشست ورشو یک نشست از پیش شکست خورده است به اعتبار اینکه آمریکا در طول سه ماه گذشته تمام امکانات و نفوذ سیاسی خودش را به کار گرفت تا یک جبهه عبری-عربی و یک ناتوی عربی علیه ایران تشکیل دهد اما سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به منطقه در ماه گذشته بدون هیچ‌گونه دستاوردی پایان یافت و آمریکا از شکل گیری یک ناتوی عربی علیه ایران ناامید شد و مسأله تشکیل کنفرانس بین‌المللی در ورشو برای انزوای ایران در دستور کار آمریکا قرار گرفت.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱
دوشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 18
کد خبر: ۱۱۰۷۷۴
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
ایوان دوکو، نامزد محافظه کاران با شکست گوستاوو پترو رقیب خود از جناح چپ در انتخابات ریاست جمهوری کلمبیا پیروز شده است.
تدبیر24»دوکو ۴۱ ساله موضع سختگیرانه‌ای علیه شورشیان سابق گروه فارک دارد و وعده داده که برخی مفاد توافق صلح دولت مرکزی و فارک را که در سال ۲۰۱۶ میلادی امضا شد، تغییر بدهد.

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که ایوان دوکو در مرحله دوم انتخابات که روز یک‌شنبه (۱۷ ژوئن) برگزار شد، حداقل ۱۲ درصد از رقیب خود بیشتر رأی کسب کرده است.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، دوکو ۵۴ درصد آرا را به دست آورده و رقیبش ۴۱.۸ درصد. بر اساس این گزارش، ۴.۲ درصد از شرکت‌کنندگان نیز رأی ممتنع داده‌اند.

در مرحله اول انتخابات در ۲۸ مه هیچ یک از نامزدها حد نصاب ۵۰ درصد را کسب نکرد؛ به این ترتیب رأی‌گیری به دور دوم کشیده شد.

این اولین انتخابات از زمانی است که دولت و فارک توافق صلح امضا کردند؛ توافقی که باعث دودستگی در افکار عمومی کلمبیا شده است.

دوکو با توافق صلح مخالف است و می‌گوید بیش از حد در آن با فارک مدارا شده است اما پترو، چریک سابق و شهردار سابق بوگوتا، از توافق حمایت می‌کند.

خوان مانوئل سانتوس، رئیس‌جمهوری فعلی که دو دوره قدرت را در دست داشته است، حق شرکت در این انتخابات را نداشت.

سانتوس که سیاستمداری با گرایش راست میانه است، هدایت مذاکرات برای پایان چند دهه جنگ داخلی با "نیروهای مسلح انقلابی کلمبیا" را به عهده داشت.

این توافق پس از سال‌ها مذاکره به دست آمد اما ابتدا در یک همه‌پرسی عمومی رد شد. نسخه اصلاح شده توافق سپس به تایید کنگره کلمبیا رسید و اجرا شد.

دوکو قول لغو برخی بندهای توافق صلح را در صورت پیروزی در انتخابات داده است. او از متحدان آلوارو اوریبه، رئیس‌جمهوری سابق است که هدایت کمپینی علیه توافق صلح را به عهده داشت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها