گفتاردرمانی پاسخگوی مشکلات نیست احمدی

گفتاردرمانی پاسخگوی مشکلات نیست

یکی از معضلات کشور عدم پاسخگویی مناسب مسئولان به مردم و رسانه‌هاست. بسیار شاهد این اتفاق بوده‌ایم که تا شخصی مسئولیتی می‌پذیرد و دارای یک جایگاه حقوقی می‌شود دیگر خود را در مقام پاسخگویی نمی‌بیند و از این مهم پرهیز می‌کند!
اصلاحات رنگ محافظه‌کاری نگیرد درایتی

اصلاحات رنگ محافظه‌کاری نگیرد

اگر سال 76 را آغاز کار اصلاحات بدانیم مسلما فراز و نشیب‌ها، موضع‌گیری‌ها و جایگاه‌های متعددی را تجربه کرده‌ایم و به عبارت دیگر الان اصلاحات در مقطعی قرار دارد که از حالت بلوغ به وضعیت خاص می‌رسد که باید به طور طبیعی خودش را با شرایط کشور منطبق کند.
چهارشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۷ - 2018 July 18
کد خبر: ۱۱۰۸۴۸
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۶
رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: از سال تحصیلی جدید، معلمان دوره ابتدایی باید دارای کارت صلاحیت حرفه‌ای باشند و سال آینده‌ دوره آموزشی برای اخذ کارت صلاحیت‌های حرفه‌ای ویژه دبیران دوره متوسطه پیش‌بینی کرده‌ایم.

تدبیر24»مجتبی زینی‌وند رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در گردهمایی آموزشی توجیهی رؤسای ادارات مشارکت‌های مردمی رو ناظران میدانی استان‌های کشور که در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار شد، اظهار کرد: جایگاه ویژه آموزش و پرورش در سیر جوامع، باعث شده به معلم و دانش‌آموز در کشورهای دغدغه‌مند توجه شود.

وی ادامه داد: یکی از عرصه‌های مشارکت مردم در آموزش و پرورش حضور موسسان مدارس غیردولتی به عنوان کارآفرینان آموزشی است.

زینی‌وند با بیان اینکه حضور موسسان با حب و بغض و اظهارنظرهایی ناسنجیده همراه بوده است، گفت: اما به رغم مشکلات با بالیندگی این مجموعه مواجه بوده است.

وی به نظارت اشاره کرد و ادامه داد: افزایش کیفیت در گروی نظارت در همه برنامه‌هاست.

معاون وزیر آموزش و پرورش به دو سیاست کارراهبردی و عملیاتی اشاره کرد و افزود: در سیاست راهبردی با استفاده ابزارهای نوین و نظر کارسناسان، دستورالعمل نظارت جامع تصویب و ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه در این دستورالعمل ۴ سطح ارزیابی پیش‌بینی شده است، اضافه کرد: این ۴ سطح شامل خودرارزیابی، ارزیابی منطقه‌ای، ارزیابی استانی و ارزیابی ستاد است و باید همه مدارس حداقل یکبار در سال نظارت شوند.

زینی‌وند با تأکید بر اینکه هدف از نظارت، کنترل و مدیریت است‌، افزود: نظارت در مناطق ۴سطح دارد که شامل نظارت کارشناسان منطقه، ناظرین استانی، ناظرین مقیم و ناظرین سازمان است.

وی ادامه داد: در همین راستا طرح ناظرین مقیم استانی را در سطح کشور کلید می‌زنیم که در قالب سامانه‌ای فعالیت می کنند؛ همه فرایندها در قالب سامانه نرم‌افزاری است و از بازدید های سنتی فاصله گرفتیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی و مشارکت‌های مردمی گفت: به دنبال این هستیم ناظران به کمک مدیران مدارس بیایند و موجب افزایش قانون‌گرایی شود و به تناسب تعداد مدارس، ناظر مقیم تعیین کردیم. 

وی تأکید کرد: از سال تحصیلی جدید، معلمان دوره ابتدایی باید دارای کارت صلاحیت حرفه‌ای باشند و سال آینده‌ دوره دبیران دوره متوسطه را پیش‌بینی کردیم.

برچسب ها: تدبیر24 ، فرهنگیان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها