پُست‌های پَست مهدی آیتی

پُست‌های پَست

در حدیث و روایت است که آخرین چیزی که از مومن جدا می‌شود، حب جاه است. انسان بطور طبیعی جاه‌طلب، قدرت‌طلب و ثروت‌اندوز است و قرآن نیز به این نکته اذعان دارد.
دایره بسته انتخاب مدیران شیرزاد

دایره بسته انتخاب مدیران

در کشور ما ملاحظات و محدودیت‎ها برای انتخاب مدیران، دو سه برابر همه جای دنیاست. بنابراین اگر این نکته را در نظر نگیریم ممکن است در قضاوت خود تا حدودی به سمت بیراهه حرکت کنیم.
سه‌شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 20
کد خبر: ۱۱۰۸۷۰
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
عضو کمیسیون آموزش مجلس با بیان اینکه در صورت پرداخت حق عائله‌مندی بانوان فرهنگی مجرد باعنوان دیگری به آن‌ها مشکل قانونی آن‌ها حل خواهد شد، گفت: باید حقوق این بانوان را از ابعاد دیگر پیگیری کرد.
تدبیر24»فرهاد فلاحتی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به حذف حق عائله‌مندی زنان معلم مجرد، گفت: اگرچه این اتفاق به ظاهر قانونی است و زنان مجرد فرهنگی عائله‌ای ندارند به همین دلیل دیوان عالی اداری رای به حذف آن داده است اما آموزش و پرورش می‌تواند این تسهیلات را در قالب عناوین دیگر به این فرهنگیان تعلق دهد.

نماینده مردم قائنات در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بانوان مجرد فرهنگی در بیشتر موارد به علت تقبل هزینه‌های زندگی پدر و مادر و سایر افراد خانواده فرصت تشکیل خانواده را از دست داده‌اند، به همین دلیل به طور غیررسمی این تسهیلات حق آن‌ها به شمار می‌آید.

وی توضیح داد: با توجه به وضعیت اقتصادی موجود و در نظر گرفتن اینکه این گروه از فرهنگیان، در حال حاضر نیز تنها حمایت‌کننده‌های خانواده‌های خود هستند، بهتر است آموزش و پرورش، کمیسیون آموزش و تحقیقات این موضوع را پیگیری کرده و کمیسیون اجتماعی نیز  با ارائه راهکارهای قانونی به دولت برای برقراری مجدد حق عائله‌مندی بانوان مجرد شاغل یــا حقی معادل آن در آموزش و پرورش اقدام لازم را به عمل آورد.

فلاحتی با تاکید بر اینکه دیوان نیز دلایل خود را برای این تصمیم قانونی دارد و براساس مبانی قانونی عمل کردند، افزود: باید دقت کرد که نمی‌توان به دلیل مشکلات بانوان مجرد فرهنگی آن‌ها را در حیطه گروهی گنجاند که شامل‌شان نمی‌شوند بلکه باید مسائل رفاهی‌شان را از ابعاد دیگر پیگیری کرد.

عضو کمیسیون آموزش مجلس تاکید کرد: در صورت پرداخت حق عائله‌مندی بانوان فرهنگی مجرد باعنوان دیگری به آن‌ها مشکل قانون آن حل خواهد شد.
برچسب ها: تدبیر24 ، فرهنگیان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها