ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 08
کد خبر: ۱۱۰۹۹۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۰۳:۴۹
کی‌روش:
سرمربی تیم‌ملی معتقد است دلیلی برای جشن گرفتن ندارند و باید برای رویای‌شان بجنگند.
تدبیر24»کارلوس کی‌روش که بامداد جمعه با تلویزیون گفت‌وگو می‌کرد درباره شرایط تیم‌ ملی در روسیه اظهار کرد: برنده واقعی هوادران واقعی فوتبال ایران هستند. آرزو و رویای ما هنوز زنده است. البته چند نفری بودند که نمی‌خواستند ما این‌جا باشیم. اکثریت کارشناسان فوتبال این شانس را برای ما قائل نبودند که ما بتوانیم اینجا کاری از پیش ببریم ولی خوشبختانه ثابت کردیم توانایی تبدیل رویا به واقعیت را داریم و با اتحاد برای رویای‌مان جنگیدیم. من فکر می‌کنم که پسران من استحقاق یک تبریک را دارند. یک لحظه بسیار خاص برای آن‌هاست اما در اردوی ما دلیلی برای جشن گرفتن نداریم. نتیجه ما مقابل مراکش و عملکرد ما مقابل اسپانیا وظیفه ما را سخت‌تر می‌کند و وظیفه ما مقابل پرتغال سخت‌تر شده است.

او ادامه داد: ما تمام تلاش‌مان را کردیم و هنوز رویای ما زنده است. ما برای این که رویا را تبدیل به واقعیت کنیم باید پرتغال را شکست دهیم. متاسفانه چند نگرانی به خاطر بازیکنان داریم که وظیفه‌ ماست آن را حل کنیم. کادر پزشکی تمام تلاشش را برای رساندن مصدومان به بازی مقابل پرتغال انجام می‌دهند. همان‌طور که متوجه شدید در چند دقیقه آخر در بازی‌های گذشته مجبور شدیم تغییراتی انجام دهیم. مطمئنا بازیکنانی که در درون زمین قرار می‌گیرند بهترین عملکرد را در زمین خواهند داشت.

سرمربی تیم‌ملی درباره وضعیت جهانبخش که در بازی مقابل اسپانیا از ابتدا بازی نکرد، توضیح داد: جهانبخش به خاطر یک سری محدودیت‌های فیزیکی بازی نکرد. کادر پزشکی ما تمام تلاش‌شان را انجام می‌دهند. الان وقت این که درباره تمام مسائل بازیکنان صحبت کنیم نیست چون بازی مقابل پرتغال در پیش است.

کی‌روش در ادامه درباره احتمال پیروزی ایران مقابل پرتغال که کشور او محسوب می‌شود، بیان کرد: هیچ تیمی شکست ناپذیر و غیرقابل دسترس نیست. ما تمام تلاش‌مان را خواهیم کرد که نتیجه بگیریم و زمانی که توپ دست‌مان است از آن استفاده کنیم. می‌خواهیم با ذهنیت کاملا مثبت به میدان برویم و از نقطه‌ای ضربه بزنیم که دردشان بیاید. تمام بازی‌ها صفر، صفر آغاز می‌شود و کسی نمی‌تواند آن را تغییر دهد. عملکرد بازی مقابل اسپانیا به ما مقابل پرتغال کمک نخواهد کرد و اعتبار پرتغال به آن‌ها مقابل ما کمک نمی‌کند. تیمی که در ۹۰ دقیقه بازی اشتباه کم‌تری داشته باشد می‌تواند برنده بازی باشد. یک مساله‌ای که تمام کارشناسان به آن اذعان کردند این بود که نتیجه مناسب مقابل اسپانیا رقم نخورد. ما کاملا جدی در جام‌جهانی حضور داریم. فکر می‌کنم تمام کارشناسان بین‌المللی و هواداران متوجه شدند که فوتبال ایران با تمام محدودیت‌ها به روسیه آمده است تا برنده باشد. ما می‌توانیم برنده باشیم و این بزرگ‌ترین دستاورد ما است. آن‌ها قبل مسابقات اجازه رویاپردازی به ما نمی‌دادند. این دستاورد بزرگی است که به خاطر تلاش بازیکنان است. بازیکنانی که با فروتنی وظایف‌شان را انجام می‌دهد و به اهمیت آن اشراف دارند.

او درباره احتمال حذف رونالدو و پرتغال از جام‌جهانی با توجه به حذف مصر با محمد صلاح و احتمال حذف آرژانتین و مسی گفت: من در حال حاضر برای تیم‌ملی ایران کار می‌کنم. هر اتفاقی که برای تیم‌ملی پرتغال بیفتد بعد از صعود ما به دور بعدی برای من اهمیت ندارد. من دوست دارم هم ایران و پرتغال به دور بعد صعود کند اما تمام فکر من، بازی آینده تیم‌ ملی است. باید توجه داشته باشید که کاری که پیش‌رو داریم بسیار دشوار است. به همه گفتم که ما با توقع این که کار ما در روسیه سخت یا آسان است، به اینجا نیامدیم. اگر توقع کار آسان داشتیم در خانه، یعنی ایران می‌ماندیم و بازی داخلی انجام می‌دادیم. با کمال احترام، می‌ماندیم و بازی‌های لیگ قهرمانان آسیا را انجام می‌دادیم. ما این‌جا آمدیم تا راه بهتری پیدا کنیم. تنها راهی که بتوانیم بهتر شویم این است که از پس مسائل سخت و چالش برانگیز بر بیاییم. این تنها راهی است که تیم بهتر و بازیکنان بهتری باشیم. من همیشه جنگیدم و سعی کردم که بگویم که آماده سازی خوب چه اهمیتی دارد. نمایش کرواسی مقابل آرژانتین نشان داد که فوتبال، قدم زدن نیست.

کی‌روش درباره اظهارات روی کین، پاتریس اورا و رایان گیگز مبنی بر سخت‌گیری زیاد او در تمرینات، گفت: نه سخت‌گیر و نه دشوار. وقتی با افراد مختلف بازی می‌کنید وظیفه شما این است که بهترین آن‌ها را از درون‌شان بیرون بکشید. کلا آدمیزاد این‌طور است که دنبال راحتی است و می‌خواهد که مادرش تمام چیزها را در دهانش بگذارند. وقتی شما یک رهبر هستید باید کاری کنید که مسائل ساده نباشد تا افراد بهترین‌شان را نمایش دهند. من در تمرین‌ها سعی می‌کنم به جزییات اهمیت دهم. من همیشه به بازیکنانم گفتم که باید در زمین ۱۰۰۰ درصد از توان‌تان را به کار بگیرد. وقتی صحبت از کار کردن و تلاش کردن است و افراد باید وظیفه‌شان را به بهترین وجه انجام دهند باید توقعات‌تان را بالا ببرید. ایمان دارم که ناممکن‌ها از این طریق ممکن شود. همین‌طور می‌توانید به کره ماه بروید. این مساله در مورد همه رخ می‌دهد و من هم صبح‌ها که بیدار می‌شود این را در آیینه به خودم می‌گویم.

او در ادامه بیان کرد: رویکرد ما در جوان‌گرایی است که شبانه‌روز بررسی می‌کنم. این از گونه کارهایی است که من در تعطیلاتم انجام می‌دهم و افرادی که نگران تعطیلات من هستند می‌توانند بدانند. اصول من این است که هیچ‌کس صاحب لباس تیم‌ملی نیست و تنها حق دارند این لباس را بر تن کنند. مهم‌ترین مطلب این است که به صورت سیستماتیک بازیکنان‌تان را آماده کنید. شما باید بلوغ، تجربه و جوانی بازیکنان را تحت نظر داشته باشد. مهم‌ترین و انفجاری‌ترین فرمول برای موفقیت یک تیم، کاراکتر و شخصیت بازیکنان آن تیم است. با فرصت بهتر و زمان بیش‌تر، این بازیکنان جوان می‌توانستند با تجربه بالاتری راهی جام‌جهانی شوند. من هیچ موقع دوست ندارم که از تغییر نسل یا یک انقلاب صحبت کنم. صحبت من پیشرفت از لحاظ گروهی در بازیکنان است.

سرمربی تیم ملی در پایان گفت: من یک بار دیگر تکرار می‌کنم که از حمایت‌های‌تان تشکر می‌کنم. می‌خواهم یادآوری کنم و مراتب تقدیر خودم را اعلام کنم. این لحظه را با بازیکنانی که ما را در راه رسیدن به اینجا کمک کردند، تقسیم می‌کنم. هم‌چنین مربیان و هواداران واقعی تیم‌ملی که تا این‌جا به ما کمک کردند.

برچسب ها: تدبیر24 ، کی‌روش
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها