ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
سه‌شنبه ۱۷ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 07
کد خبر: ۱۱۱۰۲۰
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
آموزش‌وپرورش در بخشنامه‌ای درباره اختلاف نظر این وزارتخانه و صندوق بازنشستگی کشوری درباره نحوه اعمال ماده ۸۵ قانون استخدام کشوری در خصوص چگونگی محاسبه سنوات خدمت تمام وقت معلمان حق التدریس که به استخدام آموزش و پرورش پذیرفته شده‌اند، توضیحاتی داد.
تدبیر24»معلمان و کادر اداری مدارس از مشکل احتساب سنوات ایام خدمت غیررسمی و هزینه جابه‌جایی بیمه خبر می‌دهند به گونه‌ای که برای حل این مشکل باید هزینه‌های میلیونی به حساب صندوق بازنشستگی کشوری واریز کنند.طبق گفته این معلمان،‌ سال‌هاست که تعداد زیادی از معلمان برای احتساب سنوات خدمت خود با صندوق بازنشستگی کشوری دچار مشکل هستند.

یکی از معاونان مدارس شهر تهران در شرح این مشکل می‌گوید: سال‌های ابتدای خدمتم در آموزش‌وپرورش به عنوان آموزشیار نهضت سوادآموزی فعالیت داشتم، در این دوران هر ماه حق‌بیمه‌ام واریز می‌شد و بخشی از حقوقم کسر و بخشی توسط سازمان نهضت سوادآموزی واریز می‌شد و تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی بودم. پس از استخدام در آموزش‌وپرورش، تحت پوشش بیمه خدمات درمانی قرار گرفتم و حالا از امور اداری منطقه می‌گویند برای تغییر بیمه‌ام از تأمین اجتماعی به خدمات درمانی و احتساب 5 سالی که تحت پوشش بیمه‌ تأمین اجتماعی بودم جزو سوابق خدمت باید 12 میلیون تومان پرداخت کنم.

در همین باره آموزش و پرورش بخشنامه اجرای تبصره دو ماده 85 قانون استخدام کشوری (حق التدریس تمام وقت) را ابلاغ کرد.

در این بخشنامه آمده است:

پیرو بخشنامه مورخ 8 بهمن 96 و نامه مورخ 4 اردیبهشت 97 معاون حقوقی رئیس‌جمهور در رابطه با اختلاف نظر آموزش و پرورش و صندوق بازنشستگی کشوری درباره نحوه اعمال ماده 85 قانون استخدام کشوری در خصوص چگونگی محاسبه سنوات خدمت تمام وقت معلمان حق‌التدریس که به استخدام آموزش و پرورش پذیرفته شده‌اند، اعلام می‌شود.

به استناد نظریه معاون حقوقی رئیس‌جمهور ملاک محاسبه سابقه خدمت تمام وقت غیررسمی معلمان حق‌التدریس که به استخدام دولت درآمده‌اند طبق تبصره 2 ماده 85 قانون استخدام کشوری کماکان نخستین حقوق رسمی است که به آنان تعلق گرفته و صرفا به جای 8.5 درصد باید 9 درصد اولین حقوق رسمی در بدو خدمت که به آنان تعلق می‌گیرد محاسبه و دریافت شود.

با توجه به اینکه نظر معاون حقوقی در اختلاف بین دستگاه های دولتی لازم الاجراست ضرورت دارد در اسرع وقت افراد ذی نفع را اعم از اینکه درحالت اشتغال یا مرخصی بدون حقوق باشند مطلع و مفاد بخشنامه به آنان ابلاغ شود و در کوتاه ترین زمان برای تعیین بدهی ایام خدمت غیررسمی حق التدریس تمام وقت اقدام شده و نتیجه را به اداره کل امور اداری اعلام کنند.

ضمنا مطابق نظر معاون حقوقی، پیشگیری و پژوهش دیوان عدالت اداری و رأی مورخ 23 خرداد 93 هیئت عمومی دیوان، معلمین حق التدریس تمام وقتی که در دایره شمول ماده 151 قانون استخدام کشوری قرار دارند را شامل نمی‌شود.

ماده 85 قانون استخدام کشوری آن قسمت از سوابق خدمت دولتی مستخدمین  رسمی که کسور بازنشستگی مربوط به آن با صندوق بازنشستگی کارکنان دولت پرداخت نشده باشد خدمت غیررسمی تلقی می‌شود ومدت مذکور از لحاظ بازنشستگی و وظیفه جزو سابقه خدمت آنان محسوب و منظور خواهد شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها