ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
چهارشنبه ۱۸ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 08
کد خبر: ۱۱۱۰۲۴
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
نماینده مردم تبریز در مجلس گفت: دو میلیون مسکن خالی که دولت می‌گوید با هدف سوداگری احداث شده و با توان مالی گروه‌های ضعیف جامعه همخوانی ندارد و کمکی به تأمین مسکن برای این قشر نمی‌کند.

تدبیر24»احمد علیرضا بیگی نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به افزایش اجاره بهای مسکن طی ماه‌های اخیر در کشور، گفت: راهی که امروز دولت در اخذ مالیات از واحدهای مسکونی خالی در پیش گرفته اگر چه درآمدی را برای دولت ایجاد می‌کند اما به باز شدن گره در بحث اجاره بهای مسکن کمکی نخواهد کرد و همین مالیات نیز بر هزینه‌هایی که بر دوش مستأجران است اضافه خواهد شد.

وی با بیان اینکه دولت برنامه‌ای برای تأمین مسکن برای گرو‌ه‌های مختلف جامعه ندارد، افزود: دولت به طور مرتب در حال شعار دادن است که در کشور دو میلیون مسکن خالی وجود دارد اما این دو میلیون مسکن خالی، مسکنی نیست که پاسخگوی تقاضای بازار باشد. چرا که این گروه‌های ضعیف جامعه هستند که به دنبال سرپناه برای خود هستند و با توجه به اینکه دولت نتوانسته برنامه‌ای برای تأمین مسکن این قشر ارائه دهد تقاضای آنها در بازار زیاد می‌شود.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گزینه‌هایی که در بازار در ارتباط با مسکن وجود دارد با توانایی گروه‌های ضعیف جامعه انطباق ندارد و به همین خاطر ما مدام شاهد عدم تعادل در بازار عرضه و تقاضا هستیم و دو میلیون و اندی واحد مسکونی خالی که آقای وزیر در مورد آنها صحبت می‌کند واحدهای مسکونی است که به قصد سوداگری و به دست آوردن سود بیشتر احداث شده است در حالی که مردم ضعیف جامعه ما به دنبال سرپناهی هستند که با کمترین هزینه تأمین شود. 

علیرضابیگی خاطرنشان کرد: دولت پنج وظیفه اصلی اعم از تأمین مسکن، اشتغال، بهداشت و درمان، آموزش و پرورش و تأمین امنیت را بر عهده دارد و باید برای آنها هزینه کند اما دولت حاضر نیست هزینه‌ای برای تأمین مسکن گروه‌های مختلف جامعه داشته باشد و این موضوع را با این توجیه که من به اجرای اصل 44 و بحث خصوصی اعتقاد دارم این کار را به بخش خصوصی واگذار می‌کنم.

وی افزود: دولت در جایی که باید به خصوصی‌سازی اعتقاد داشته باشد ندارد و خودش رأساً عمل می‌کند همچون بحث خرید هواپیما، کسی در دولت انتظار ندارد که هواپیما بخرد، شرکت هواپیمایی خود بنا به مصلحتشان هواپیمای نو و یا کار کرده به هر ترتیب که با استانداردهای کشور انطباق داشته باشد تهیه و با هم در این زمینه رقابت می‌کنند و خدمات ارائه می‌دهند و هر شرکتی که خدمات بیشتری ارائه کرد مشتری بیشتری جذب می‌کند و در اینجا نیازی به ورود دولت برای خرید هواپیما نیست اما دولت در اینجا اصل 44 را نادیده می‌گیرد اما در تأمین مسکن که جزو وظایف دولت است می‌گوید که من به مشارکت بخش خصوصی اعتقاد دارم و بنا ندارم که در این حوزه ورود و دخالتی داشته باشم.

به گزارش فارس،نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: این رفتار دولت نقض غرض، نشان‌دهنده حرکت شترمرغی دولت است آن هم در یک حوزه، در حوزه وزارت راه و شهرسازی.

برچسب ها: تدبیر24 ، نقض دولت
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها