کد خبر: ۱۱۱۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
یوسف نجفی معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تغییرات در نظام پرداختی معلمان اظهار کرد: طبق ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده است تا نظام پرداخت معلمان را به مجلس ارسال کند.

تدبیر24»وی ادامه داد: پیش‌نویس این لایحه از سوی آموزش و پرورش به دولت ارسال شد که ایر‌اداتی داشت به همین جهت دوباره بازگردانده شد و اکنون در شورای عالی آموزش و پرورش این پیش نویس در حال نهایی شدن است.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بعد از تکمیل پیش نویس، آن را به سرعت به دولت ارسال خواهیم کرد، بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم زمان ارسال این پیش نویس به مجلس تا مهرماه باشد.

اجرای طرح جدید نظام پرداختی در انتظار نظر مجلس

نجفی درباره زمان اجرای این طرح گفت: روال اجرایی بعد از زمان تصویب مجلس خواهد بود که پیشنهاد ما از اول مهرماه است.

وی در خصوص تفاوت رتبه‌بندی و این نظام پرداختی اظهار کرد: این طرح درصورت اجرا شدن مانند رتبه‌بندی انجام شده در گذشته نیست و قانون مستقل استخدامی محسوب می‌شود بنابراین نظام جذب، ارتقا، نگهداشت، پرداخت و بازنشستگی جدیدی را دنبال می‌کند.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش افزود: این آیین‌نامه موجب افزایش حقوق معلمان طبق رتبه‌بندی جدید است و مقدمه آن سنجش صلاحیت حرفه‌ای است که خوشبختانه در شورای عالی آموزش و پرورش نهایی شد و به زودی عملیاتی می‌شود.

نجفی با اشاره به اینکه در لایحه جدید یکی بند‌ها به جذب معلم تاکید دارد، گفت: نظام جذب در مدارس دولتی و غیر دولتی و حساسیت در گزینش معلم در این لایحه دیده شده است.

برچسب ها: تدبیر24 ، فرهنگیان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها