سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
دوشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 21
کد خبر: ۱۱۱۲۰۸
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۳
یوسف نجفی معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار حوزه آموزش و پرورش گروه علمی پزشکی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره تغییرات در نظام پرداختی معلمان اظهار کرد: طبق ماده ۶۳ قانون برنامه ششم توسعه دولت مکلف شده است تا نظام پرداخت معلمان را به مجلس ارسال کند.

تدبیر24»وی ادامه داد: پیش‌نویس این لایحه از سوی آموزش و پرورش به دولت ارسال شد که ایر‌اداتی داشت به همین جهت دوباره بازگردانده شد و اکنون در شورای عالی آموزش و پرورش این پیش نویس در حال نهایی شدن است.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش با اشاره به اینکه بعد از تکمیل پیش نویس، آن را به سرعت به دولت ارسال خواهیم کرد، بیان کرد: پیش‌بینی می‌کنیم زمان ارسال این پیش نویس به مجلس تا مهرماه باشد.

اجرای طرح جدید نظام پرداختی در انتظار نظر مجلس

نجفی درباره زمان اجرای این طرح گفت: روال اجرایی بعد از زمان تصویب مجلس خواهد بود که پیشنهاد ما از اول مهرماه است.

وی در خصوص تفاوت رتبه‌بندی و این نظام پرداختی اظهار کرد: این طرح درصورت اجرا شدن مانند رتبه‌بندی انجام شده در گذشته نیست و قانون مستقل استخدامی محسوب می‌شود بنابراین نظام جذب، ارتقا، نگهداشت، پرداخت و بازنشستگی جدیدی را دنبال می‌کند.

معاون حقوقی و امور مجلس آموزش و پرورش افزود: این آیین‌نامه موجب افزایش حقوق معلمان طبق رتبه‌بندی جدید است و مقدمه آن سنجش صلاحیت حرفه‌ای است که خوشبختانه در شورای عالی آموزش و پرورش نهایی شد و به زودی عملیاتی می‌شود.

نجفی با اشاره به اینکه در لایحه جدید یکی بند‌ها به جذب معلم تاکید دارد، گفت: نظام جذب در مدارس دولتی و غیر دولتی و حساسیت در گزینش معلم در این لایحه دیده شده است.

برچسب ها: تدبیر24 ، فرهنگیان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها