مردم با انتخابات قهر نكردند رجایی

مردم با انتخابات قهر نكردند

انتخابات دوره يازدهم مجلس شوراي اسلامي و اولين ميان‌دوره‌اي دوره پنجم مجلس خبرگان رهبري، روز گذشته برگزار شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
با ليست‌سياه چه كنيم؟ فلاحت پیشه

با ليست‌سياه چه كنيم؟

تصميم گروه ويژه اقدام مالي و قرار گرفتن جمهوري اسلامي در ليست‌سياه يا به ‌عبارتي صحيح‌تر، پايان تعليق اقدامات تنبيهي عليه ايران در نشست اخير FATF امري قابل پيش‌بيني بود.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
شنبه ۱۰ اسفند ۱۳۹۸ - 2020 February 29
کد خبر: ۱۱۱۳۴۹
تاریخ انتشار: ۰۸ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۹
هفتم تير يكي از تلخ‌ترين روز‌هاي تاريخ انقلاب اسلامي است. روزي كه كشور از وجود مرحوم دكتر بهشتي كه نقش بسزايي در ساختار سياسي كشور داشت، محروم شد.
 تدبیر24»اگر بخواهيم تاثير مرحوم دكتر بهشتي در اداره كشور در آن روزها را ارزيابي كنيم خواهيم ديد كه اين حركت منافقين كور‌دل به كشور، نظام و انقلاب ضربه زد. فقدان چهره ارزشمندي مانند بهشتي جزو مواردي است كه تا امروز جبران نشده و جبران نمي‌شود. هرچند اين ضربه بسيار تلخ و دردناك بود و پس از بهشتي كشور با چالش‌هاي جدي رو به رو شد اما خوشبختانه به بركت وجود حضرت امام، منافقين در رسيدن به اهداف ناكام ماندند. امروز جاي خالي بهشتي در مناسبات داخلي و خارجي به‌شدت احساس مي‌شود. اگر بهشتي كه جهان‌بيني بسيار روشني داشت در اين روزها بود، بسياري از مشكلاتي كه امروز با آنها درگير هستيم رخ نمي‌داد. بايد توجه داشت كه اقدام منافقين مبني بر حذف دكتر بهشتي سبب اتحاد و همبستگي بيشتر مردم در آن روزهاي پرالتهاب شد. فضاي كشور در دهه شصت فضاي همدلي و همنوايي بود. از دلايل اين همدلي و همنوايي مي‌توان به آغاز جنگ تحميلي، نوپايي انقلاب، حضور معنوي و كاريزماي امام و علقه ويژه مردم به ايشان اشاره كرد. جنايت منافقين سبب شد تا مردم توجه بيشتري به همدلي و همنوايي داشته باشند تا جايي كه اگر اختلاف نظر اندكي ميان جريان‌هاي وفادار به انقلاب و نظام وجود داشت به دليل حفظ منافع ملي از اين اختلافات چشم پوشي كنند. در هفتم تير ١٣٦٠ من مهمان يكي از دوستان بودم. وقتي به خيابان كارگر و محل انفجار رسيدم شاهد خانواده‌هاي داغداري بودم كه عزيزان خود را در اين انفجار از دست داده بودند.

برخي كه در محل حادثه حضور داشتند از من درخواست داشتند كه خود را به بيمارستان طرفه براي شناسايي اجساد برسانم. تلخ‌ترين لحظه زندگي من لحظه‌اي بود كه به سردخانه بيمارستان طرفه رسيدم زيرا بسياري از دوستان و ياراني را كه تا روز قبل كنار يكديگر بوديم، از دست داده بودم و اين سخت‌ترين لحظه زندگي من بود. شهيد بهشتي از محبوبيت ويژه‌اي ميان مردم و مسوولان برخوردار بود. يكي از شهداي آن حادثه تلخ مرحوم صادقي، نماينده مردم ايذه در مجلس شوراي اسلامي بود. ايشان پدر دكتر محمد صادقي، نماينده فعلي مجلس بودند. وقتي كه من از سردخانه بيرون آمدم پسر مرحوم صادقي كه آن روزها سن و سالي نداشت؛ مرا در آغوش گرفت و گفت: ما كه مي‌دانيم پدرمان شهيد شده است از دكتر بهشتي چه خبر؟ كه اين نشان از محبوبيت و اهميت بالاي دكتر بهشتي براي مردم داشت.


عبدالواحد موسوي‌لاري

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها