ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 07
کد خبر: ۱۱۱۴۰۰
تاریخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۲
دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا نسبت به حادثه حمله مسلحانه اخیر به یک نشریه در ایالت مریلند این کشور اظهار تاسف کرده و با "وحشتناک" خواندن این حمله تاکید کرد خبرنگاران در آمریکا نباید با خطرات بزرگ روبرو شوند.
تدبیر24»دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا در مراسمی در کاخ سفید که با موضوع قانون کاهش مالیات برگزار شد، گفت: این حمله وجدان ملت ما را به درد آورده و قلب ما را اندوهگین کرد.

او اظهار کرد: خبرنگاران نیز باید مثل همه آمریکایی‌ها ترسی از هرگونه حمله خشونت‌آمیز در ضمن انجام شغلشان نداشته باشند.

ترامپ گفت: دولت من تا زمانی که تمامی قدرتمان را برای کاهش جرایم خشونت‌آمیز و حمایت از جان بی‌گناهان به کار نگیریم آسوده نخواهد بود.

او این حمله را به خانواده قربانیان تسلیت گفت.

این اظهارنظرها اولین واکنش ترامپ به حمله مرگبار پنجشنبه علیه دفتر روزنامه‌ای به نام "کپیتال گازت" در شهر آناپلیس آمریکا محسوب می‌شود که دست‌کم پنج کشته برجای گذاشت.

ترامپ پنجشنبه عصر به هنگام بازگشت به کاخ سفید پرسش‌های خبرنگاران درباره این تیراندازی را نادیده گرفت اما بعد از این حمله در توئیتی به آن واکنش نشان داد و گفت: دعاها و فکر او با قربانیان و خانواده‌های آنها است.

ترامپ همچنین در صحبت‌هایش طی روز جمعه گفت: بعد از این تیراندازی من احترام زیادی برای مطبوعات قائل هستم و یکسری از بزرگترین کسانی که می‌شناسم خبرنگار هستند.

منتقدان رئیس‌جمهور آمریکا متهم به خصومت ورزی علیه رسانه‌های خبری کردند. خود ترامپ چند بار خبرنگاران را "دشمن مردم" خوانده و در چند تجمع به چند خبرنگار حمله لفظی کرد و بخش بزرگی از رسانه‌ها را "رسانه اخبار دروغ" خواند.

ترامپ در خاتمه مراسم روز جمعه مشاهده کرد که خبرنگار سی‌ان‌ان جیم آکوستا که یک منتقد شناخته شده ترامپ است از او پرسید آیا دیگر از لفظ دشمن مردم برای توصیف مطبوعات استفاده نمی‌کند؟ اما ترامپ به نظر نمی‌آمد که این سوال را که با فریاد و در ضمن تشویق جمعیت مطرح شد، شنیده باشد.

این خبرنگار در توئیتی درباره این اتفاق عنوان کرد که رئیس‌جمهور آمریکا به او بی‌اعتنایی کرده است.

او در این توئیت نوشت: من تلاش کردم از رئیس‌جمهور بپرسیم آیا باز هم ما را دشمن مردم خطاب می‌کند. او به سوال من جواب نداد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها