کد خبر: ۱۱۱۷۲۶
تاریخ انتشار: ۱۶ تير ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۱
سازمان منع تسلیحات شیمیایی ضمن تاکید بر این که اثری از عامل شیمیایی اعصاب در دومای سوریه کشف نشده بر احتمال استفاده از گاز کلر در این منطقه تاکید کرد.
تدبیر24»پیشتر تیم محققان سازمان منع تسلیحات شیمیایی پس از گذشت دو هفته از حمله ادعایی هفتم آوریل ۱۰۰ نمونه از هفت مکان در دومای سوریه جمع‌آوری کرد. منطقه‌ای که مخالفان سوری مدعی شده‌بودند هدف حملات شیمیایی گسترده از سوی ارتش سوریه قرار گرفته است.

سازمان منع تسلیحات شیمیایی در گزارش اولیه خود اعلام کرده که نتایج به دست آمده نشان می‌دهد اثری از گاز فسفر در نمونه‌های جمع آوری شده از محل حمله وجود ندارد اما تاکید کرده که احتمالا از ماده شیمیایی کلر در این منطقه استفاده شده است.

در این گزارش آمده که تلاش برای تفسیر نتایج این بررسی ادامه دارد و هدف مشخص کردن این مساله است که آیا ماده کلر به دست آمده به آن میزان هست که به شکل طبیعی در طبیعت یافت نشود و به شکل صنعتی تولید شده باشد یا خیر.

غرب نیز هم‌صدا با مخالفان سوری مدعی آن است که نظام سوریه مرتکب حمله ادعایی در دوما شده است و در پی این ادعاها آمریکا، فرانسه و انگلیس حمله هماهنگ شده‌ای را به پایگاه‌های نظام سوریه انجام دادند که به تنش دیپلماتیک شدید با روسیه منجر شد.

برچسب ها: تدبیر24 ، سازمان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها