تکرار آزمون دشوار مولاوردی

تکرار آزمون دشوار

این روزها مخالفت ها و موافقت هایی که با الحاق ایران به لوایح چهارگانه مرتبط با پولشویی و تروریسم در جریان است، دقیقا خاطرات روند تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان در زمان مجلس ششم را تداعی می کند.
نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است هانی‌زاده

نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است

نشست ورشو یک نشست از پیش شکست خورده است به اعتبار اینکه آمریکا در طول سه ماه گذشته تمام امکانات و نفوذ سیاسی خودش را به کار گرفت تا یک جبهه عبری-عربی و یک ناتوی عربی علیه ایران تشکیل دهد اما سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به منطقه در ماه گذشته بدون هیچ‌گونه دستاوردی پایان یافت و آمریکا از شکل گیری یک ناتوی عربی علیه ایران ناامید شد و مسأله تشکیل کنفرانس بین‌المللی در ورشو برای انزوای ایران در دستور کار آمریکا قرار گرفت.
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 16
کد خبر: ۱۱۱۹۸۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
جمعی از معلمان آزاد ( مدارس غیرانتفاعی ) در نامه ای که برای صدای معلم ارسال کرده اند نسبت به پولی شدن دوره های ضمن خدمت انتقاد کرده اند .

200 هزار نفر معلمان و کارکنان مدارس غیردولتی در سراسر کشور طی سالیان مدیدی از حداقل حقوق قانونی خود محروم بوده‌اند و هرگونه اعتراضی در نهایت محکوم به سکوت بود؛ چون فریاد دادخواهی این معلمان هیچ حامی نداشت و نتیجه اعتراض چیزی جز اخراج نبود.

معلمان مدارس غیردولتی با وجود تجارب چندین ساله آموزشی و درخشش‌های فراوان در عرصه تعلیم و تربیت فرزندان این سرزمین، سالیان سال مورد بی‌مهری قرار گرفته‌اند، اما با این وجود همواره امیدوار به اصلاح قانون و امکان استخدامشان بوده‌اند. به‌ویژه در شرایط کنونی که آموزش و پرورش با کمبود معلم مواجه است، انتظار می‌رود معلمان زبده و باتجربه مدارس غیردولتی همانند نیروهای حق‌التدریس و آموزش نهضت در اولویت استخدام قرار بگیرند.

اعتراض معلمان مدارس غیرانتفاعی و آزاد به دوره های ضمن خدمت پولی

اما امروز می‌بینیم نه‌تنها برنامه‌ای برای جذب و استخدام این معلمان وجود ندارد، بلکه تلاش آنان برای رسیدن به یک ثبات شغلی، منجر به خلق دغدغه‌ای دیگر برایشان شده است؛ دغدغه‌ای به نام دوره‌های ضمن خدمت دارای شهریه که در همین تابستان برگزار خواهد شد!

این در حالیست که این معلمان طی تابستان هیچ گونه حقوق و درآمدی ندارند و در طول سال تحصیلی هم دریافتی بسیاری از آنان چنان ناچیز است که انتظار شهریه برای دوره‌های ضمن خدمت «الزامی» از آنان، ظلمی مضاعف است، به‌خصوص اینکه در همه این دوره‌ها تاکید می‌شود:

 «شرکت در این دوره، هیچ تضمینی برای استخدام نیست.» 

معلمان مدارس غیردولتی در این بیانیه اعلام می‌دارند که بهره‌مندی از دوره‌های ضمن خدمت رایگان حق مسلّم آنان است؛ لذا در هیچ دوره ضمن خدمتی که برای آن شهریه تعیین شده باشد، شرکت نخواهند کرد.

به امید روزی که قانون تأسیس مدارس غیردولتی قابلیت اجرایی پیدا کند و معلمان مدارس غیردولتی نیز در سایه عدالت پناه گیرند.


صدای معلم

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها