تکرار آزمون دشوار مولاوردی

تکرار آزمون دشوار

این روزها مخالفت ها و موافقت هایی که با الحاق ایران به لوایح چهارگانه مرتبط با پولشویی و تروریسم در جریان است، دقیقا خاطرات روند تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان در زمان مجلس ششم را تداعی می کند.
نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است هانی‌زاده

نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است

نشست ورشو یک نشست از پیش شکست خورده است به اعتبار اینکه آمریکا در طول سه ماه گذشته تمام امکانات و نفوذ سیاسی خودش را به کار گرفت تا یک جبهه عبری-عربی و یک ناتوی عربی علیه ایران تشکیل دهد اما سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به منطقه در ماه گذشته بدون هیچ‌گونه دستاوردی پایان یافت و آمریکا از شکل گیری یک ناتوی عربی علیه ایران ناامید شد و مسأله تشکیل کنفرانس بین‌المللی در ورشو برای انزوای ایران در دستور کار آمریکا قرار گرفت.
شنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 16
کد خبر: ۱۱۲۰۱۷
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۴
معاون اداری و مالی دانشگاه فرهنگیان گفت: پاداش پایان خدمت سال ۹۶ بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان حدود ۳۰ میلیارد تومان است که کمتر از یک درصد اعتبار ابلاغی به آموزش و پرورش است، که اگر ابلاغ اعتبار اصلاح شود، فشاری به پرداختی‌های آموزش و پرورش نمی‌آورد.

تدبیر24»علی خاکی (معاون اداری و مالی دانشگاه فرهنگیان) در خصوص علت پرداخت نشدن پاداش پایان خدمت سال ۱۳۹۶ بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان که از سال گذشته تا به امروز به تعویق افتاده، به خبرنگار ایلنا گفت: پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان حدود یک سال است که با تاخیر مواجه است. بر اساس ابلاغ اعتبار سازمان برنامه و بودجه مقرر شده، پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان وزارت آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها طی سه مرحله تا پایان شهریور پرداخت شود که در ابلاغ اعتبار مرحله اول، یک سوم این پاداش فقط برای آموزش و پرورش استان‌ها اختصاص یافته، اما متاسفانه اعلام شد که تخصیص دانشگاه فرهنگیان در مراحل بعدی ذیل ردیف وزراتخانه یا با سایر دانشگاه‌ها انجام می‌شود. 

 وی در خصوص میزان توجه سازمان برنامه بودجه به دانشگاه فرهنگیان گفت: مقام معظم رهبری در سخنرانی که در اردیبهشت ماه در دانشگاه فرهنگیان داشتند، سخنانی را در راستای کمک به این دانشگاه بیان کردند، از همین رو نیازمند یک نگاه جدید یا یک نگرش اصلاحی برای درک ویژگی‌های خاص دانشگاه فرهنگیان هستیم که دلیل اهمیت آن علاوه بر مباحث کارشناسی، تفاوت در ماموریت و نوع آموزش‌هایی است که در دانشگاه فرهنگیان صورت می‌گیرد.

او افزود: فرسودگی ساختمان‌های تربیت معلم با قدمت متوسط ۶۰ سال مستلزم توجه سازمان برنامه و بودجه به اعتبارات تملک دارایی دانشگاه است که خوشبختانه با تعامل خوبی، این مهم در برنامه‌ریزی سازمان برنامه و بودجه مورد توجه قرار دارد.

خاکی راجع به اعلام خبر پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان تا پایان شهریور ماه از سوی نوبخت گفت: قطعا صحبت وی با لحاظ‌کردن جمیع جهات شرایط مالی کشور بوده و بی‌شک این اتفاق می‌افتد و در حال پیگیری هستیم تا در مرحله دوم یا سوم همکاران دانشگاه فرهنگیان نیز پاداش خود را دریافت کنند.

وی در خصوص گلایه برخی از بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان از اینکه نه وزارت آموزش و پرورش پاسخگو است و نه دانشگاه فرهنگیان و ما از اینجا رانده و از آنجا مانده شده‌ایم،‌ گفت: علیرغم اینکه وزارت آموزش و پرورش مطرح کرده به این دانشگاه کمک کنید، اما خود وزارتخانه هم دارای تنگناهای مالی گسترده‌ای است. بدلیل اینکه آموزش و پرورش شناخت بیشتری از دانشگاه فرهنگیان دارد و دانشگاه هم در اجرای ماموریت‌های وزارتخانه رابطه تنگاتنگ و نقش مهمی برای تامین و تربیت نیروی انسانی آنها دارد، آموزش و پرورش اعلام آمادگی کرده تا در صورت اصلاح ابلاغ اعتبار مساعدت کند و در حال پیگیری موضوع هستیم.

او ادامه داد: از طرفی سازمان مرکزی دانشگاه هم متاسفانه منابعی در اختیار ندارد که بتواند بخشی از پاداش را پرداخت کند، عدم تخصیص صددرصدی در سال‌های قبل، عدم تخصیص متناسب یک دوازدهم اعتبارات مصوب و ورود دانشجویان ماده ۲۸  که به نوعی شرایط سختی را تحمیل می‌کند، قدرت مانور مدیریتی را کاهش می‌دهد.

خاکی در خصوص میزان پاداش خدمت دانشگاه فرهنگیان گفت: پاداش پایان خدمت سال ۹۶ بازنشستگان دانشگاه فرهنگیان حدود ۳۰ میلیارد تومان است که کمتر از یک درصد اعتبار ابلاغی به آموزش و پرورش است، که اگر ابلاغ اعتبار اصلاح شود، فشاری به پرداختی‌های آموزش و پرورش نمی‌آورد.

وی در پایان اظهار داشت: من از طرف مجموعه دانشگاه و بازنشستگان محترم از مساعدت‌ها و توجه مدیران ارشد سازمان برنامه و بودجه به دانشگاه فرهنگیان سپاسگزارم و از بازنشستگان عزیز که با نجابت خود همراهی لازم را داشته‌اند، تشکر می‌کنم و انشالله همکاری و تعامل سه‌جانبه وزارت آموزش و پرورش، سازمان برنامه و بودجه و دانشگاه فرهنگیان موجب تسریع در  پرداخت پاداش عزیزان شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها