تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران بهشتی پور

تبعات خروج آمریکا از پیمان مودت با ایران

آقای مایک پمپئو وزیرخارجه آمریکا که دادگاه بین‌المللی لاهه رأی موقت تعلیق بعضی از تحریم‌ها را به نفع ایران صادر کرد، رسما اعلام کرد ایالات متحده آمریکا از پیمان مودت ایران و آمریکا که در ۲۳ مرداد ۱۳۳۴ (۱۵ آگوست ۱۹۵۵) به امضای دو طرف رسیده است، خارج خواهد شد.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱ آرشیو
ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان کواکبیان

ضرورت تکرار نشست دولت و اصلاح‌طلبان

روز چهارشنبه حسن روحانی دیداری را با اصلاح‌طلبان داشت که در این جلسه مباحث مهمی مطرح شد. یکی از بحث‎های مهم، این بود که دفتر رئیس‎جمهور ارتباط چندانی با اصلاح‎طلبان مجلس ندارد.
چهارشنبه ۲۵ مهر ۱۳۹۷ - 2018 October 17
کد خبر: ۱۱۲۲۷۷
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۱
با وجود عدم موافقت کارگروه تنظیم بازار با افزایش قیمت کالا‌های اساسی و مصرفی مردم، قیمت هر لیتر شیر پاستوریزه -که جایگاه مهمی نیز در سید غذایی مردم دارد- به طور غیر قانونی در برخی برند‌ها ۷۰۰ تومان تا ۹۰۰ تومان گران شده است.

تدبیر24»نرخ قانونی هر لیتر شیر پاستوریز بطری در حالی که حدود ۲۵۰۰ تومان است که برخی از صنایع این محصول را به قیمت ۳۲۰۰ تومان و ۳۴۰۰ تومان به فروش می‌رسانند؛ بنابراین گزارش میدانی خبرنگار تسنیم، در میان گران فروشی شیر پاستوریزه برخی از برند‌ها نیز محصولات خود را به نرخ‌های مصوب و به قیمت هر لیتر ۲۵۰۰ تومان به فروش میرسانند؛ بنابراین گزارش در ماه‌های قبل چند کارخانه لبنی به خاطر گران فروشی خود جریمه‌های چند ۱۰ میلیارد تومانی شده بودند.

صنایع لبنی می‌گویند که با توجه به بالا رفتن هزینه‌های تولید امکان ادامه تولید با نرخ‌های مصوب و قبلی را ندارند.

سابقه سال‌های قبل نشان داده است صنایع لبنی که به پرداخت جریمه‌های سنگین به خاطر گران فروشی این محصول مواجه می‌شوند بعد از چندی در جرینه‌های آن‌ها تجدید نظر صورت میگیرد و آن‌ها از پرداخت جریمه سر باز میزنند.

بعد از برداشته شدن یارانه دولت به عرضه شیر، همواره این اختلافات میان دولت و صنایع لبنی بر سر نرخ محصولات خود و صنایع و دامداران بر سر نرخ شیر خام وجود داشته و تبدیل به گره‌ای کور شده است.

تصاویر گران فروشی شیر را در ذیل مطلب مشاهده کنید؛ بنابراین گزارش در میان گران فروشی شیر پاستوریزه به عناون یک کالا‌های مهم در سبد غذایی مردم دارد، برخی از برند‌ها نیز نرخ‌های مصوب را مانند تصویر زیر رعایت کرداه اند و هر لیتر از این محصول را به قیمت ۲۵۰۰ تومان به فروش می‌رسانند.

www.dustaan.com گرانفروشی۹۰۰ تومانی شیر در بازار +تصاویر
www.dustaan.com گرانفروشی۹۰۰ تومانی شیر در بازار +تصاویر
www.dustaan.com گرانفروشی۹۰۰ تومانی شیر در بازار +تصاویر
برچسب ها: تدبیر24 ، گرانفروشی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها