سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
دوشنبه ۰۵ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 26
کد خبر: ۱۱۲۴۹۲
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۸
یک مقام اسرائیلی فاش کرد، تل‌آویو پیشنهاد روسیه مبنی بر ابقای نیروهای هم‌پیمان سوریه در ۱۰۰ کیلومتری جولان اشغالی را رد کرده است.
تدبیر24»در حالی که اظهارات مشخصی درباره نتایج دیدارهای مقام‌های روس از اسرائیل منتشر نشده یک مقام اسرائیلی که نامش را فاش نکرد، گفته است، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل به سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه تاکید کرده است: به ایرانی‌ها اجازه نخواهیم داد حضورشان را در ۱۰۰ کیلومتری مرزهای ما تقویت کنند. این در حالی است که ایران همواره هرگونه حضور نظامی در این منطقه را تکذیب کرده است.

نتانیاهو در دیدار با وزیر خارجه روسیه و والری گراسیموف، رئیس ستاد ارتش روسیه به آنها تاکید کرده اسرائیل اجازه نخواهد داد نیروهای هم‌پیمان ارتش سوریه و مورد حمایت ایران حتی دورتر از جولان هم جای پای خود را محکم کنند و اسرائیل به حملات خود علیه سوریه ادامه خواهد داد.

نخست وزیر اسرائیل تصریح کرده است، بشار اسد و هم‌پیمانان ایرانی‌اش باید به توافقنامه تفکیک نیروهای اسرائیل و سوریه همانند دوره‌های قبل احترام بگذارند.

نتانیاهو گفت: ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه درخواست این مذاکرات را کرده بود تا درباره حضور نظامی ایران در سوریه رایزنی کنیم.

قبل از این دیدار سفیر اسرائیل در مسکو تاکید کرده بود، موضوع خارج کردن نیروهای هم‌پیمان سوریه از جنوب بحث اصلی نشست امروز نتانیاهو و مقامات روس است.

براساس بیانیه وزرات خارجه روسیه، لاوروف در دیدار با نتانیاهو به بررسی روند مبارزه با تروریسم در جنوب سوریه پرداخته بود.

طبق بیانیه وزارت خارجه روسیه،‌ دو طرف در این دیدار به بررسی حل و فصل مناقشات اسرائیل و فلسطین نیز پرداختند.

تحولات میدانی در جنوب سوریه و عملیات نظامی ارتش از ۱۹ ژوئیه برای بازپس‌گیری جنوب کشور در نزدیکی مرزهای اسرائیل موجب تقویت حضور ارتش رژیم صهیونیستی در بلندی‌های جولان شده است.

اسرائیل به واسطه روسیه و آمریکا به سوریه اطلاع داده هرگز حضور نظامیانی غیر از ارتش سوریه را در منطقه حد فاصل در جولان نمی‌پذیرد. اسرائیل در سال ۱۹۸۱ بخش اشغال شده جولان را که حدود ۱۲۰۰ کیلومتر مربع است به اراضی اشغالی خود ملحق کرد در حالی که جامعه جهانی این اقدام اسرائیل را به رسمیت نمی‌شناسد و آن را جزو خاک سوریه می‌داند.

سفر مقامات روس به اسرائیل در سایه تنش در مرزهای دو طرف اسرائیل و سوریه و سلسله حملات رژیم صهیونیستی به مواضعی نظامی در سوریه انجام گرفت.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها