تکرار آزمون دشوار مولاوردی

تکرار آزمون دشوار

این روزها مخالفت ها و موافقت هایی که با الحاق ایران به لوایح چهارگانه مرتبط با پولشویی و تروریسم در جریان است، دقیقا خاطرات روند تصویب لایحه الحاق به کنوانسیون رفع کلیه اشکال تبعیض علیه زنان در زمان مجلس ششم را تداعی می کند.
نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است هانی‌زاده

نشست سوچی سرنوشت ساز و ورشو شکست خورده است

نشست ورشو یک نشست از پیش شکست خورده است به اعتبار اینکه آمریکا در طول سه ماه گذشته تمام امکانات و نفوذ سیاسی خودش را به کار گرفت تا یک جبهه عبری-عربی و یک ناتوی عربی علیه ایران تشکیل دهد اما سفر مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا به منطقه در ماه گذشته بدون هیچ‌گونه دستاوردی پایان یافت و آمریکا از شکل گیری یک ناتوی عربی علیه ایران ناامید شد و مسأله تشکیل کنفرانس بین‌المللی در ورشو برای انزوای ایران در دستور کار آمریکا قرار گرفت.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱
سه‌شنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 February 19
کد خبر: ۱۱۲۶۰۵
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۰
محققان کشور به تازگی مفصل زانویی برای ورزشکاران رشته دوچرخه‌سواری عرضه کردند که امکان خم شدن زانو تا 170 درجه را برای ورزشکاران فراهم می‌کند.

تدبیر24»هادی شعبانی، مجری طرح در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا با بیان اینکه تولید دو نسخه از زانوهای مصنوعی از دستاوردهای این تحقیق است، اظهار کرد: ورزشکاران قطع عضو که از بالای زانو عضو خود را از دست داده‌اند، می‌توانند با استفاده از این زانو به فعالیت‌های دوچرخه‌سواری بپردازند.

وی با بیان اینکه در طراحی و ساخت این زانو تمام محدودیت‌ها و ضعف‌های آن برطرف شد، خاطرنشان کرد: این محصول در مدت 6 ماه تحت تست قرار گرفته است.

شعبانی، ماده اولیه این زانو را از آلیاژهای آلومینیوم و تیتانیوم عنوان کرد و یادآور شد: نوع تیتانیوم سبک‌تر و ویژه افراد معلولی است که دارای وزن کم و مشکلاتی در ناحیه کمر هستند.

مجری طرح با اشاره به اعمال تحریم‌ها و گران شدن ارز، گفت: در حال حاضر قیمت نمونه آلمانی این زانوها به شدت در بازارهای ایران بالا است و اگر این محصول به تولید ملی برسد، می‌تواند به جامعه معلولان کشور کمک کند.

وی، مهمترین ویژگی زانوهای ورزشی را قابل تعمیر بودن آن‌ها دانست و یادآور شد: در نمونه‌های خارجی به دلیل آنکه نمایندگی آن‌ها در کشور وجود ندارد، محصول بدون استفاده قرار می‌گیرد، ولی مفصل زانوهای ساخته شده در کشور امکان تعمیر آن‌ها وجود دارد.

شعبانی با بیان اینکه مفصل‌های ویژه برای ورزش دوچرخه‌سواری نداریم، اظهار کرد: مفصلی که بتوان با آن دوچرخه‌سواری کرد، وجود دارد ولی مفصل ویژه ورزشکاران رشته دوچرخه‌سواری طراحی نشده که در این طرح این نوع مفصل زانوها عرضه شده است؛ ضمن آنکه قیمت تمام شده آن کمتر از یک بیستم نمونه خارجی است.

مجری طرح با اشاره به ویژگی‌های مورد استفاده در رشته دوچرخه‌سواری، توضیح داد: این مفصل زانوها باید سبک و مقاوم بوده و قابلیت "اﻛﺴﺘﻨﺸﻦ " و "فلکشن" را داشته باشند.

وی، فلکشن و اکستشن را خم کردن و صاف کردن زانو دانست و ادامه داد: اکثر مفاصل موجود در بازار ایران حدود 100 تا 150 درجه خم می‌شوند، ولی مفصل طراحی شده در این تحقیق تا حدود 170 درجه خم می‌شود و این امر امکان رکاب زدن را برای فرد معلول فراهم می‌کند.

شعبانی با بیان اینکه در هنگام بالا آمدن پا در حین رکاب زدن، پا تا حدود 170 درجه خم می‌شود، اضافه کرد: این مفصل برای دوچرخه‌سواری قابل استفاده است و تاکنون به دلیل گران‌ بودن آن، افراد معلول نمی‌توانستند به سمت فعالیت‌های ورزشی بروند، ولی با کاهش قیمت‌ها می‌توان معلولان را به سمت فعالیت‌های ورزشی هدایت کرد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها