سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - 2020 September 23
کد خبر: ۱۱۲۶۱۶
تاریخ انتشار: ۰۵ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
آیت الله محسن غرویان، (عضو هیأت علمی جامعه المصطفی) در گفتگو با «خطِ اعتدال» با توجه به تاثیرشگرف بهره گیری از نخبگان در پیشرفت جامعه اظهار کرد: در عرصه های مختلف نخبگان ارزشمندی در کشور داریم که باید مورد توجه و حمایت قرار گیرند.
تدبیر24»آیت الله غرویان به نشست ها و گفتمان های علمی اشاره اذعان کرد:از تضارب آرا، افکار نو زاییده شده و همچنین نوآوری، خلاقیت و ایجاد تئورهای جدید و … را یکی از نتایج بهره گیری از اندیشه نخبگان در نشست ها و گفتمان های علمی دانست.
عضو هیأت علمی و استاد موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (رحمه الله علیه ) به اثرات مثبت مشورت کردن اشاره و خاطر نشان کرد: در آیات و روایات به نقش ارزنده مشورت در زندگی و جامعه بسیار اشاره و تاکیدشده است.
وی به آیات قرآن در این زمینه اشاره کرد وادامه داد: خداوند در قران آورده است،« فببشرعباد الذین یستمعون فیتبعون أحسَنه یعنی ” ای پیامبر بشنو سخنان افراد مختلف را و بشارت بده به کسانی که افکارها را می شنوند و بهترین آن را انتخاب می کنند”.
آیت الله غرویان باتاکید بر اینکه مشورت کردن در توسعه و پیشرفت کشور تاثیر شگرفی خواهد داشت افزود: بهره گرفتن از مشورت صاحب نظران در کارها، مدیریت و برنامه ریزی های توسعه ای کشور، لغزش ها و اشتباهات را کاهش و رونق و توسعه پایدار را فراهم خواهد کرد.
عضو هیأت علمی جامعه المصطفی با اشاره به اینکه رییس جمهور خواستار افزایش ارتباط اعضای کابینه دولت با اصحاب رسانه و نخبگان شدند گفت: در جامعه شناسی مبحث تئوری به نام حکومت نخبگان تدوین شده است، در جامعه ای که نخبگان در عرصه های مختلف فعالیت داشته باشند می توانند عموم جامعه را هدایت کنند.
وی به تاثیر گذاری اندیشه نخبگان بر توده مردم پرداخت خاطر نشان کرد: نخبگان سیاسی، علمی، اقتصادی و … از اهم فعالیت و کارکردهای نخبگان در جامعه می باشد، که می توانند بر افکار و رهبری عموم جامعه تاثیر مثبتی داشته باشند.
برچسب ها: تدبیر24 ، تضارب
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها