پس از امضا؛ حمايت مشروط عباس عبدي

پس از امضا؛ حمايت مشروط

توافق راهبردي ايران و چين امضا شد. البته مجلس موجود ايران در عمل فاقد جايگاهي است كه در اين باره ورود كند و اطلاعات مفيدي را در اختيار افكار عمومي قرار دهد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
همكاري ايران و چين مهرداد پشنگ‌پور

همكاري ايران و چين

امضا و اعلام برنامه جامع همكاري ايران و چين موج گسترده‌اي از اعترض‌هاي مردمي را به وجود آورد.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۱
يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰ - 2021 April 11
کد خبر: ۱۱۲۷۵۹
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۱
اگر فکر می‌کنید سلامت کمر شما تنها با بلند کردن اجسام سنگین و فعالیت‌های دیگر که بر پشت و کمر فشار وارد می‌کنند در معرض خطر قرار می‌گیرد، اشتباه می‌کنید.

تدبیر24»آمار و ارقام نشان می‌دهند که بیش از 80 درصد مردم در سراسر جهان کمردرد را در برخی مقاطع از دوران زندگی خود تجربه می‌کنند. افراد بسیاری فکر می‌کنند که کمردرد نشانه‌ای از یک شرایط پزشکی جدی است، اما همواره این‌گونه نیست. در بیشتر مواقع، کمردرد به واسطه عادات بد یا سبک زندگی ناسالم ما شکل می‌گیرد.

صاف نگه داشتن کمر برای حفظ سلامت این بخش و پیشگیری از بروز درد اهمیت دارد. متأسفانه افراد بسیاری این قانون طلایی را به واسطه زندگی پر تنش خود فراموش می‌کنند. در ادامه با برخی مشکلات سبک زندگی و عادات بد که ممکن است به کمردرد منجر شوند بیشتر آشنا می‌شویم.

شغل شما ناحیه کمر را به شدت درگیر می‌کند

شما باید همواره کمر خود را صاف نگه داشته و از فشار بیش از حد بر آن پرهیز کنید، به ویژه زمانی که شغل شما شامل ایستادن و خم شدن‌های فراوان می‌شود. این مسئله که بلند کردن اجسام سنگین می‌تواند به کمر آسیب برساند، درست است، اما یک آرشیتکت، متخصص زیبایی، مهندس، راننده یا کارمند نیز می‌تواند فشار بیش از اندازه به کمر خود وارد کند. وقفه‌های کوتاه و استراحت دادن به کمر برای چند دقیقه پس از هر ساعت کار یکی از بهترین اقداماتی است که می‌توانید مدنظر قرار دهید. همچنین، بهتر است کمی تحرک داشته و حرکات کششی ساده پا و کمر را انجام دهید تا عضلات کمر بیش از حد سفت نشوند.

وضع اندامی مناسب را حفظ نمی‌کنید

اگر فکر می‌کنید سلامت کمر شما تنها با بلند کردن اجسام سنگین و فعالیت‌های دیگر که بر پشت و کمر فشار وارد می‌کنند در معرض خطر قرار می‌گیرد، اشتباه می‌کنید. هنگام تن‌آرامی در خانه نیز ممکن است به کمر خود آسیب برسانید. آنچه که باید مد نظر قرار بگیرد حفظ وضع اندامی خوب و مناسب است. اگر به تن‌آرامی در یک وضع اندامی اشتباه عادت کرده‌اید، این شرایط می‌تواند به کمر شما آسیب برساند. هنگام انجام برخی کارهای خانه مانند آشپزی یا شستشوی ظروف و اتو کردن لباس‌ها نیز ممکن است وضع اندامی خوب را حفظ نکنید. شما باید محیط اطراف خود را به گونه‌ای شکل دهید که فشار از روی کمر برداشته شود. در همین راستا می‌توانید ارتفاع میز، سینک یا میز اتو را تغییر دهید.

پوشیدن لباس‌های تنگ یکی دیگر از عادات بد ماست که می‌تواند کمر را تحت تأثیر قرار دهد. به واسطه محدود کردن دامنه حرکت، این کار می‌تواند به طور مستقیم بر کمر تأثیرگذار باشد. همچنین، پوشیدن لباس‌های تنگ ممکن است گردش خون به بخش‌های از بدن را کاهش داده و خشکی کمر را موجب شود

از کفش مناسب و راحت استفاده نمی‌کنید

برای این که همراه با مد حرکت کرده و شیک به نظر برسید، ممکن است کفش‌هایی تنگ و نامناسب به پا کنید. این اقدام شاید در ابتدا مشکل آفرین به نظر نرسد، اما بیشتر از آنچه که تصور می‌کنید بر سلامت بدن شما تأثیرگذار است. استفاده از کفش‌های پاشنه‌بلند یکی از دلایل اصلی احساس کمردرد در بسیاری از بانوان محسوب می‌شود. کفشی که استفاده می‌کنید می‌تواند وضع اندامی شما را تغییر دهد و یک وضع اندامی نامناسب می‌تواند سلامت کمر را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. استفاده از کفش‌های پاشنه بلند بیش از دو ساعت در روز شما را در معرض خطر ابتلا به مشکلات جدی کمر قرار می‌دهد. همچنین، از پوشیدن کفش‌های تخت نیز پرهیز کنید زیرا به ستون فقرات فشار وارد می‌کند. یک کفش نامناسب موجب توزیع نادرست وزن بدن می‌شود. در حالت ایده آل، کفش‌هایی با پاشنه کوتاه بهترین انتخاب هستند.

کیف‌های بزرگ با خود حمل می‌کنید

حمل کیف‌های بزرگ و سنگین یکی از بدترین عاداتی است که می‌تواند بر سلامت کمر تأثیر منفی بگذارد. برخی افراد برای این که همگام با مد حرکت کنند از کیف‌های بزرگ استفاده می‌کنند، اما بهای آن را نیز با کمردرد پرداخت می‌کنند. حمل وزن اضافه فشار مضاعفی را بر عضلات کمر وارد می‌کند و به کمردرد منجر می‌شود. مهمترین وسایل را در کیف خود قرار داده و از سنگین کردن آن تا حد امکان پرهیز کنید. استفاده از کوله‌پشتی گزینه بهتری است به شرط آن که وزن کوله پشتی روی دو شانه شما قرار بگیرد. همچنین، بند کیف یا کوله پشتی خود را تنظیم کنید تا از زیر فشار قرار گرفتن تیغه‌های شانه پیشگیری شود.

لباس‌های تنگ به تن می‌کنید

پوشیدن لباس‌های تنگ یکی دیگر از عادات بد ماست که می‌تواند کمر را تحت تأثیر قرار دهد. به واسطه محدود کردن دامنه حرکت، این کار می‌تواند به طور مستقیم بر کمر تأثیرگذار باشد. همچنین، پوشیدن لباس‌های تنگ ممکن است گردش خون به بخش‌های از بدن را کاهش داده و خشکی کمر را موجب شود.

استرس خود را مدیریت نمی‌کنید

پرهیز از استرس در دنیای امروز غیرممکن به نظر می‌رسد، اما عدم مدیریت استرس و افسردگی به صورت کارآمد اشتباه بزرگی است که بسیاری مرتکب می‌شوند. مطالعات نشان داده‌اند که افزایش استرس روانی می‌تواند اثر مستقیمی بر سلامت کمر انسان داشته باشد. در این شرایط بدون این که متوجه باشید وضع اندامی خود را تغییر می‌دهید که می‌تواند به کمردرد منجر شود. فعال باشید زیرا فعالیت جسمانی به تسکین استرس کمک می‌کند. فعالیت‌هایی که خلق و خوی شما را بهتر می‌کنند مانند دوچرخه‌سواری، شنا یا دویدن را مد نظر قرار دهید.

در وضعیتی نامناسب می‌خوابید

وضعیت خواب شما از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است زیرا نه تنها بر کیفیت خواب اثرگذار است، بلکه می‌تواند دلیل بروز کمردرد نیز باشد. خوابیدن روی تشکی نامناسب یکی از دلایل شایع کمردرد محسوب می‌شود. یک تشک بیش از اندازه سفت به اندازه تشکی بیش از اندازه نرم می‌تواند بر وضعیت خوابیدن شما تأثیرگذار باشد. سر شما هنگام خواب به پهلو نباید بیش از اندازه پایین یا بالا قرار بگیرد. زمانی که به پشت می‌خوابید قرار دادن یک متکا زیر پاها ممکن است به پیشگیری از کمردرد کمک کند.

برچسب ها: تدبیر24 ، کمرتان
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها