سیاست خارجی براساس منافع ملی باشد قنبری

سیاست خارجی براساس منافع ملی باشد

اعلام خبر توسط رئیس‌جمهور آمریکا نشان می‌دهد تلافی سرنگونی پهپاد آمریکا توسط ایران برای آمریکایی‌ها مهم است.
بازگشت ناطق نوری؟ تاجرنیا

بازگشت ناطق نوری؟

هر اندازه که به زمان انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، گمانه‌زنی‌ها درباره گزینه‌های جریان اصولگرا به ویژه علی‌اکبر ناطق‌نوری افزایش می‌یابد.
دوشنبه ۳۱ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 22
کد خبر: ۱۱۳۴۹۲
تاریخ انتشار: ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۲
باستان شناسان موفق شدند یک دیوار باستانی حاوی چندین نقش برجسته را در پرو کشف کنند که به قدیمی‌ترین تمدن در قاره آمریکا تعلق دارد.
تدبیر24»باستان شناسان موفق شدند یک دیوار باستانی حاوی چندین نقش برجسته را در پرو کشف کنند که به قدیمی‌ترین تمدن در قاره آمریکا تعلق دارد. دیوار محل قرار گرفتن این نقش برجسته‌ها حدود ۳۸۰۰ سال قدمت دارد و نقش چند مار و سر انسان روی آن دیده می‌شود. ارتفاع این دیوار یک متر و طول آن دو متر و ۸۰ سانتی متر است. منطقه باستانی محل کشف این دیوار، «ویچاما» نام دارد و در شمال لیما پایتخت پرو قرار گرفته است.

بر اساس اعلام باستان شناسان، نقش برجسته‌های این دیوار، حامل معنای باروری زمین است. مار نماد خدایگان آب است که در زمین نفوذ می‌کند و امکان باروری دانه‌ها را فراهم می‌سازد. منطقه باستانی ویچاما در ساحل رودخانه هواورا قرار دارد و برخی اماکن باستانی کشف شده در این منطقه به دوره پیش از سفال (سه هزار تا ۱۸۰۰ قبل از میلاد) باز می‌گردد. کاوش‌های باستان شناسی در این منطقه از سال ۲۰۰۷ آغاز شد. تمدنی که نقش برجسته‌های مذکور به آن تعلق دارد، پنج هزار سال قدمت دارد و قدیمی‌ترین تمدن در قاره آمریکا است. به گفته کارشناسان، کاوش‌ها در منطقه باستانی ویچاما در آینده ادامه خواهد داشت، زیرا هنوز مشخص نیست چه بر سر ساکنان این منطقه و فرهنگ آن‌ها آمده است. ساکنان این منطقه پس از ۳۰۰ سال و بعد از غلبه کردن بر قحطی که سرتاسر منطقه را فرا گرفته بود، به دیگر مناطق کوچ کردند.

منطقه باستانی ویچاما در سال ۲۰۱۵ نیز خبرساز شد. در آن سال، کاوشگران توانستند دیوار دیگری را در این منطقه کشف کنند که دارای نقش برجسته چند جسد با شکم‌های خالی و چشمان بسته بود. اشاره این نقوش به مرگ مردم بر اثر قحطی بود که در منطقه شایع شد.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها