پُست‌های پَست مهدی آیتی

پُست‌های پَست

در حدیث و روایت است که آخرین چیزی که از مومن جدا می‌شود، حب جاه است. انسان بطور طبیعی جاه‌طلب، قدرت‌طلب و ثروت‌اندوز است و قرآن نیز به این نکته اذعان دارد.
دایره بسته انتخاب مدیران شیرزاد

دایره بسته انتخاب مدیران

در کشور ما ملاحظات و محدودیت‎ها برای انتخاب مدیران، دو سه برابر همه جای دنیاست. بنابراین اگر این نکته را در نظر نگیریم ممکن است در قضاوت خود تا حدودی به سمت بیراهه حرکت کنیم.
دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 19
کد خبر: ۱۱۳۵۴۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ - ۱۰:۴۲
ناسا اخیرا در شبکه اجتماعی خود یک مدل کامپیوتری از خورشید را منتشر کرده است.
تدبیر24»خورشید ما یک مکان پویا است. این تصویر یک مدل کامپیوتری است که چشم انداز میدان مغناطیسی خورشید را نشان می‌دهد و دانشمندان را قادر می‌سازد تا بر مناطق فعال خورشید نظارت بیشتری داشته باشند.

تصویر مدل کامپیوتری از خورشید

با استفاده از "داده‌های زمان واقعی"(real-time data) گرفته شده از "رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید"(Solar Dynamics Observatory) در ۱۰ اوت ۲۰۱۸، دانشمندان منطقه‌ای روشن و فعال در قسمت مرکزی خورشید را مشاهده کردند. رصدخانه پویایی‌شناسی خورشید از سال ۲۰۱۰ میلادی توسط ناسا ماموریت رصد خورشید را بر عهده دارد.

داده‌های این رصدخانه به دانشمندان کمک می‌کند تا میزان تاثیر خورشید بر زمین و فضای نزدیک زمین را با مطالعه جو خورشید در مقیاس‌های کوچک فضا و زمان و در طول موج‌های مختلف به طور همزمان درک کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها