سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
شنبه ۰۳ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 24
کد خبر: ۱۱۳۶۳۴
تاریخ انتشار: ۰۴ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۹
مدیر "ناسا" اعلام کرد که به سکونت طولانی ‌مدت انسان روی کره ماه امیدوار است

تدبیر24»"جیم برایدنستاین"(Jim Bridenstine) مدیر "ناسا" در نشستی که با خبرنگاران در مرکز فضایی "هوستون" داشت، اعلام کرد که ناسا قصد دارد "ماژول‌های دروازه‌ای" را بسازد که به مدت طولانی در مدار ماه قرار می‌گیرند.  وی گفت: ما قصد داریم که تعداد زیادی از انسان‌ها را در فضا استقرار دهیم.

این دروازه‌، ماموریت‌های علمی ۳۰ تا ۶۰ روزه را پشتیبانی خواهد کرد و کلیدی برای بررسی و درک جزئیات بیشتری از ماه خواهد بود.

سال‌های بعد نیز، ماژول دوم برای اعزام فضانوردان به کره "مریخ" ساخته خواهد شد. برایدنستاین افزود، اولین دروازه برای رفتن به ماه است و دومی وسیله‌ای برای حمل‌ونقل در فضای عمیق.

وی ادامه داد، ما قصد داریم که به مدت طولانی در ماه باقی بمانیم. هدف ما تنها رفتن به سطح ماه نیست. برایدنستاین عامل کلیدی در موفقیت این پروژه را وجود آب در سطح ماه می‌داند.

ناسا اعلام کرد که صدها میلیارد تن یخ روی سطح ماه وجود دارد.

یافته‌ها حاکی از آن است که تاکنون دانشمندان موفق به مشاهده مستقیم آب روی سطح ماه شده‌اند و در تاریک‌ترین و سردترین نقاط ماه نیز یخ وجود دارد.

میزان آب موجود در ماه منبع ارزشمندی نه‌تنها برای نوشیدن است، بلکه منبعی برای تولید سوخت موشک‌ها و اکسیژن برای تنفس محسوب می‌شود.

برایدنستاین در ماه آوریل با "دونالد ترامپ" رئیس جمهور آمریکا نیز راجع به وجود آب در ماه گفت‌وگو کرد.

برایدنستاین در مصاحبه با "رویترز" اظهار کرد که نسل بعدی اکتشافات ماه با وجود موشک‌ها و ابزاری میسر خواهد شد که بتوانند چندبار مورد استفاده قرار گیرند.

ناسا به دنبال ساخت یک ایستگاه فضایی است که بتواند به مدت طولانی در ماه باقی بماند و بتواند میان ایستگاه فضایی موجود در زمین و سطح ماه در رفت‌وآمد باشد.

پروژه اعزام انسان به ماه طی ۱۷ ماموریت "آپولو" در سال ۱۹۷۲ میلادی پایان یافت.

بودجه پیشنهادی ترامپ برای ناسا ۱۹.۹ میلیارد دلار بوده است.

بنابر اعلام ناسا، پلتفرم ساخت یک دروازه برای گردش در مدار ماه در سال ۲۰۲۰ عملی خواهد شد.


برچسب ها: تدبیر24 ، ناسا
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها