آمریکا، بازنده بازی خطرناک هانی زاده

آمریکا، بازنده بازی خطرناک

اکنون جنبه‌های روانی و رسانه‌ای تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران بیش از سایر جنبه‌های عملیاتی از سوی آمریکا مطرح است.
دایره بسته انتخاب مدیران شیرزاد

دایره بسته انتخاب مدیران

در کشور ما ملاحظات و محدودیت‎ها برای انتخاب مدیران، دو سه برابر همه جای دنیاست. بنابراین اگر این نکته را در نظر نگیریم ممکن است در قضاوت خود تا حدودی به سمت بیراهه حرکت کنیم.
پنجشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 15
کد خبر: ۱۱۴۲۰۱
تاریخ انتشار: ۲۰ شهريور ۱۳۹۷ - ۰۹:۱۰
طوفان پرقدرت درسیاره مریخ تمامی معادله و پیش بینی‌های دانشمندان را به هم ریخت و آن‌ها را درآستانه شکست یک پروژه تحقیقاتی گران قیمت قرارداده است.

تدبیر24» پس از فرونشستن توفان بزرگ درسیاره مریخ، دانشمندان موفق به تماس دوباره با مریخ نورد کنجکاوی شدند، این مریخ نورد عکسی ۳۶۰ درجه به حالت پانوراما، از وضعیت بدنه خود ارسال کرده است که نشان از گرد و خاک فراوان سطح این سیاره دارد.

Dailymail نوشت: با وجود برقرارشدن ارتباط مریخ نورد کنجکاوی با مرکز کنترل واقع بر زمین، هنوز هیچ نشانه‌ای مبنی بر ازسرگیری فعالیت مریخ نورد فرصت به دست نیامده است.

چه برسر مریخ نورد «کنجکاوی» پس از توفان عظیم آمد+ تصاویر

این تصویر دو هفته پس از فرونشستن توفان بزرگ و فراگیر گرد و غبار درسیاره مریخ به دست آمده است.

با وجود آنکه مریخ نورد کنجکاوی دوباره به انجام ماموریت خود مشغول است، دوماه از خاموش شدن مریخ نورد فرصت (Opportunity) می‌گذرد و هنوز کارشناسان موفق به برقراری ارتباط نشده اند.

طوفان بزرگ درسیاره مریخ بسیاری از نمونه‌های آزمایشگاهی دانشمندان را از بین برده است و محققان درتلاش هستند تا مریخ نورد کنجکاوی درادامه ماموریت خود به نمونه برداری، آزمایش سطح مریخ و تشخیص جنس گرد وغباری که برروی زمین است بپردازد.

چه برسر مریخ نورد «کنجکاوی» پس از توفان عظیم آمد+ تصاویر

کارشناسان درابتدا امیدواربودند پس از فرونشستن توفان درسیاره، مریخ نورد فرصت با استفاده از پنل‌های خورشیدی که برروی بدنه آن وجود دارد از حالت خواب خارج و دوباره به فعالیت بپردازد، اما خاموش ماندن آن برای بیش از دوماه امید دانشمندان را بسیار کم فروغ کرده است.

برچسب ها: تدبیر24 ، مریخ نورد
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها