لازمه احساس همدلی مردم با دولت پیرمؤذن

لازمه احساس همدلی مردم با دولت

مسئولان می‌خواهند مردم در برابر فشارها، تحریم‌ها مقاومت کنند اما باید به این واقعیت مسلم اعتقاد داشته باشند که جامعه ما ذاتاً متکثر و متنوع است و به هرحال عقاید، سلایق، منافع و مصالح مختلفی در آن وجود دارد.
۴ سالگی برجام چالش‌ها و دستاوردها فرازی

۴ سالگی برجام چالش‌ها و دستاوردها

با توجه به فرارسیدن چهارمین سال تصویب برجام بهتر است نگاهی به پشت سرمان بیندازیم تا ببینیم توافق هسته‌ای در چه شرایطی امضا شد و پس از آن چه اتفاقاتی به وقوع پیوست.
پنجشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۸ - 2019 July 18
کد خبر: ۱۱۴۳۷۱
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۱:۲۸
کارگردان فیلم فرهاد صفی نیا اول بار ولتاژ را در ماه جولای سال پیش متهم به این کرد که سعی دارد هزینه‌های فیلم را افزایش دهد تا منجر به تخفیف مالیاتی زیادتر از سوی دولت ایرلند شود.

تدبیر24»مل گیبسون در این فیلم از تهیه کنندکان است و در نقش جیمز موری هم بازی می‌کند. اکنون وی رسما وارد این ماجرا شده و اعلام کرده یکی از تهیه کنندگان با پیشنهادی ۱.۳ میلیون دلاری به صفی نیا از وی خواسته است تا او بعد یک میلیون دلار از این پول را به آن‌ها بازگرداند و این کار را تحت عنوان خرید مالکیت ادبی داستان این فیلم انجام دهند.

گیبسون گفته آن‌ها ادعا کرده اند قبلا در لوییزیانا نیز به همین ترتیب هزینه‌ها را بالا برده و تخفیف مالیاتی زیادتری گرفته اند.

این در حالی است که گفته شده وکیل صفی نیا از این تهیه کننده نامه‌ای خواسته است که تضمین کننده این باشد که این کار قانونی است و البته چنین نامه‌ای هرگز نوشته نشد. صفی نیا پیشتر اعلام کرده بود این پیشنهاد را نپذیرفته است.

این تهیه کننده پیشنهاد مشابهی هم به مدیر کمپانی گیبسون داده و با مخالفت وی نیز روبه رو شده بود.

ایرلند ۳۲ درصد تحفیف مالیاتی به آن دسته از فیلم‌هایی که بیش از ۳۰۷ هزار دلار برای تولید هزینه کنند می‌پردازد.

این فیلم بر مبنای کتاب پرفروش «پروفسور و دیوانه» ساخته می‌شود و گیبسون سال ۱۹۹۸ حقوق ساخت فیلمی سینمایی از روی کتاب سایمن وینچستر را خریده بود.

«پروفسور و دیوانه» داستان واقعی چگونگی خلق شدن دیکشنری انگلیسی آکسفورد را روایت می‌کند و داستانی تیره از جنون و نبوغ و ۲ مرد وسواسی است که تاریخ ادبیات را تغییر دادند.

گیبسن ابتدا می‌خواست خودش این فیلم را کارگردانی کند، اما بعد فرهاد صفی نیا را که فیلمنامه نویس فیلم «آپوکالیپتو» در سال ۲۰۰۶ بود برای این کار انتخاب کرد.

صفی نیا فیلمنامه «پروفسور و دیوانه» را نوشته و آن را کارگردانی می‌کند.

در این فیلم که محصول مشترک آمریکا-ایرلند است، شان پن در نقش دکتر ویلیام چستر مینور ظاهر می‌شود و فیلم قرار است با بودجه ۲۵ میلیون دلاری ساخته شود.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها