کد خبر: ۱۱۴۴۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۶
چند روزی است ماه محرم آغاز شده و هیات‌ها و تکایا به رسم هرساله مراسم سوگواری امام‌حسین(ع) برپا کرده‌اند اما مانند آنچه در سال‌های گذشته رخ داد، امسال نیز مسوولان کشور از زبان تند برخی مداحان در امان نماندند
تدبیر24»یك مداح جوان در شمیران تهران پس از خواندن روضه حضرت علی اصغر اظهاراتی داشت كه سبب اعتراض تعدادی از عزاداران شد. این هیات كه شبانه میزبان بیش از دو هزار نفر از عزاداران حسینی است، شب گذشته میزبان پیكر پاك یك شهید گمنام بود.

پس از پایان روضه و ورود پیكر پاك این شهید گمنام به جلسه، این مداح جوان اعلام كرد كه از شب نخست حرف سیاسی نزده تا در حضور این شهید نظرات خود را مطرح كند. نخستین هدف این مداح جوان حسن روحانی رییس دولت دوازدهم بود.

او گفت: «من كاری به دولت ندارم كه پس از گذشت یك سال فقط دروغ‌هایش برای هوادارانش معلوم می‌شود، برای من مهم انقلاب است. وضعیت خطرناك است و اگر حواس‌مان نباشد اتفاق خوبی نمی‌افتد. مسبب اصلی این اتفاقات دولت است. اول باید یقه این دولت دروغگو را گرفت. من ترسی بابت گفتن این جمله‌ها ندارم و می‌توانید همه جا پخش كنید.»

این مداح جوان در ادامه به سراغ رییس قوه قضاییه و رییس مجلس‌، آیت‌الله آملی لاریجانی و علی لاریجانی رفت و گفت: «آقای لاریجانی 12 سال است در مجلس ریاست می‌كند، چه كاری برای مردم انجام داده است؟ مجلس با دولت قبلی چه برخوردی داشت و با این دولت چه برخوردی می‌كند؟ ما یك سوال از قوه قضاییه داریم اما كسی پاسخ نمی‌دهد. چرا از پاسخگویی می‌ترسید؟» او در ادامه به انتقاد از موضوع برجام و عملكرد دولت و مجلس در این باره پرداخت و گفت: «چقدر برای برنامه هسته‌ای خون و شهید دادیم؟ چرا خون شهید احمدی روشن را پایمال كردید؟ غلط كردید قلب مركز هسته‌ای را بتن ریختید؟ گفتید با امریكا مذاكره می‌كنید برای بهبود شرایط اقتصادی، بفرمایید تحویل بگیرید این هم شرایط اقتصادی امروز. آیا بهتر شد؟»

این مداح جوان به دلایل سكوت جریان متبوع خود در جامعه اشاره كرد و گفت: «اگر ما سكوت كرده‌ایم تنها به خاطر ولایت فقیه و مقام معظم رهبری است. از سكوت ما سوءاستفاده نكنید. امت حزب‌الله همواره دست بالا را داشته و با سه هزار نیرو یك كشور در خاورمیانه را نگه داشت و زور هیچ‌كس به آن نرسید. یك بار سال 88 از امت حزب‌الله سیلی خوردید. اگر این‌بار به میدان بیاییم سیلی محكم‌تری خواهید خورد.» پس از این اظهارات تعدادی از عزاداران با انتقاد از صحبت‌های سیاسی این جوان و سوءاستفاده از تریبون عزاداری امام حسین قصد ترك مراسم را داشتند كه این مداح جوان گفت: «چرا ما مداح‌ها نباید حرف سیاسی بزنیم؟ چطور فلان بازیگر زن هر حرفی بزند ایراد ندارد به مداح‌ها كه برسد درست نیست حرف سیاسی بزنند؟ نخیر از این خبر‌ها نیست. خط ما خط جبهه انقلاب اسلامی است.»
برچسب ها: تدبیر24 ، سه قوه
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها