سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
يکشنبه ۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 20
کد خبر: ۱۱۴۹۳۶
تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۱

تدبیر24»محمد پروین را یادتان هست؟ وارث پیراهن شماره ۷ پدری که قرار بود پاطلایی دهه ۸۰ سرخ ها شود؟ او که وقتی کودک بود همیشه روی نیمکت می نشست ، کنار پدرش و وقتی یک بار منصور پورحیدری خدابیامرز گلایه کرده بود نیمکت بازی که جای بچه ها نیست!

علی پروین پاسخ داده بود:«این ممد هنو بچست. بزرگ که شد خودم می فرستمش بره رو سکوها!» او که یک دهه بعد از روزهای طلایی پدر در دهه۷۰ روی نیمکت قرمزها خودش شد بازیکن این تیم. شماره ۷ پوشید و هافبک وسط بازی کرد تا شاید پروین پاطلایی دهه ۸۰ قرمزها باشد اما سلطان کجا و محمد کجا!

نه او خیلی تاب نیاورد. زیر سایه اسم پدر بازی کردن، آن هم در روزهایی که پروین بودن دیگر فضیلت نبود این قدر فشار روی محمد آورد که ول کند برود پی کاسبی. طوری که کلا بیخیال فوتبال شود. رفت سراغ زندگی.یک تجربه ناکام و بعد تجارتی که باز برایش جنجال ساز شد.

محمد بعد از مدت ها در یک محفل ورزشی حاضر شده بود. حاضر در مراسم عزاداری باشگاه سایپا که میزبانش رضا درویش مدیر این تیم و یار دیرین پروین پدر بود. او آمده بود تا بعد از مدت ها کلی چهره فوتبالی ببیند. جایی که بخش عمده ای از عمرش را در آن سپری کرده. محمد با سیمایی متفاوت که کمتر به فوتبالیست ها شباهت داشت ، گوشه ای ایستاده بود با محاسن  بلند و کت و شلوار مشکی!

با لبی خندان و رویی خوش. راستی محمد درباره فوتبال حرف می زنی؟ و پاسخ مشخص است:«نه!»حق هم دارد. همان طور که علی پروین گفته او حالا رفته در صنف شاطرها! باید درباره نان حرف بزند! او خنده اش می گیرد!حرف پدرش است دیگر! می گوید:«هنوز کارم همان تولید نان صنعتی است.»تجارتی که برایش حسابی علی پروین  تاوان داده  است. وام ۲۵ میلیاردی که تسویه نشده و هر روز سودش بیشتر می شود و کم نمانده بود ویلای لواسان را به باد دهد. محمد که از فوتبال نمی گوید قطعا درباره وام این چیزها هم حرف نمی زند:«نه!»

برچسب ها: تدبیر24
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها