کد خبر: ۱۱۵۰۳۰
تاریخ انتشار: ۱۶ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۱
جیمز بانر در حالی مقابل دوربین‌ شبکه‌تلویزیونی KTTC-TV قرار گرفت که یک کلاه بیس‌بال قرمزرنگ با شعار معروف دونالد ترامپ "آمریکا را دوباره بزرگ می‌کنیم" به سر داشت. کلاه و شعاری که برای او به بهای از دست دادن شغلش تمام شد.
تدبیر24»این کلاه‌های قرمزرنگ با شعار معروفی که دونالد ترامپ بارها به زبان آورده حالا به یکی از نمادهای اصلی او و سیاست‌هایش تبدیل شده است. این در حالی است که منتقدین رئیس‌جمهور آمریکا این شعار را معادل اعتراف به نژادپرستی و بیگانه‌هراسی دولت جدید این کشور می‌دانند.

آقای بانر که در دسامبر 2017 به تلویزیون محلی KTTC-TV پیوسته بود یک روز بعد از راه‌پیمایی مورد اشاره از این شبکه‌ی تلویزیونی اخراج شد. داستان از آنجا شروع شد که روز پنج‌شنبه مارک فن‌کلیف روزنامه‌نگاری که در روزنامه‌ی مینیاپولی استار تریبیون مطلب می‌نویسد، با انتشار عکسی از بانر با کلاه مورد اشاره از مخاطبان خود پرسیده بود " چرا؟".

جنجال کلاه ورزشی ترامپ و اخراج یک خبرنگار

بعد از آن بود که مردم به حساب‌های آقای بانر در شبکه‌های اجتماعی مراجعه کرده و متوجه شدند صفحات او در این شبکه‌ها مملو از مطالب در طرفداری از ترامپ است. پوشیدن لباسها و نمادهای تبلیغاتی، به خصوص در حین کار، در رسانه‌های آمریکایی مجاز نبوده و ممنوع به حساب می‌آید. آقای بانر بعد از اخراجش در گفت و گو با شبکه‌ی ان‌بی‌سی گفت:" مهم نیست. من از مانکاتو گرفته تا آیووا، از ایگل‌لیگ گرفته تا هر جایی که اسم ببرید با مردمی گفت و گو کرده‌ام که همه از سفر رئیس‌جمهور آمریکا به روچستر خوشحال و هیجان‌زده هستند. این یک اتفاق بزرگ است. یک اتفاق خیلی بزرگ".

برچسب ها: تدبیر24 ، کلاه ورزشی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها