ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 May 27
کد خبر: ۱۱۵۱۳۹
تاریخ انتشار: ۲۱ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۰
تدبیر24»بحران و خط حمله استقلال فقط این فصل همنشین هم نیستند. این دو چندین سال است که رفاقت سختی را با هم آغاز کرده و گویا تمایلی به جدایی ندارند. آمار نشان می‌دهد که چندین فصل است که مهاجمان استقلال نتوانسته‌اند جایی درمیان برترین گلزنان لیگ داشته باشند. در این میان هیچ راهکاری از جمله خرید مهاجمان خارجی، خرید مهاجمان برتر لیگ و هافبک‌های گلزن هیچ کدام جواب نداده است. شاید در مقاطعی تیام یا سجاد شهباززاده توانستند این بحران را برای مدت کوتاهی حل کنند اما آنها هم راهی به بالای جدول گلزنان لیگ پیدان نکردند تا هواداران استقلال علاوه بر این که در این چند فصل قهرمانی را ندیده‌اند، در جدول گلزنان هم همچنان در انتظار یک موفقیت انفرادی باشند.

در چهار فصل اخیر تعداد گل‌های مهاجمان استقلال دورقمی نشده است. نگاهی به لیست بهترین گلزن استقلال در فصل‌های گذشته نشان می‌دهد که در چند فصل گذشته سجاد شهباززاده با ۱۲ گل بهترین گلزن استقلالی‌ها بوده است و بعد از آن دیگر مهاجمان آبی نتوانسته‌اند آمار خوبی به جای بگذارند. تیمی که در بعضی از فصول بهترین گلزنانش نه مهاجمان که هافبک‌ها بوده‌اند یا مثل امسال یک مدافع به نام وریا غفوری جور مهاجمان را کشیده است.

فصل گذشته علی قربانی با ۶ گل این عنوان را از آن خود کرد. بازیکنی که با توجه به دقایق حضورش در زمین تقریبا هر ۲۶۲ دقیقه یک گل زده است. با این حال نه شفر اعتقاد چندانی به این مهاجم داشت و نه چندان محبوب سکوها و هواداران بود و به همین دلیل فرصت بیشتری به او نرسید تا شاید بتواند با دورقمی کردن گل‌هایش در جدول بهترین گلزنان رده‌های بالاتری را از آن خود کند.

در لیگ شانزدهم اوضاع استقلال بهتر بود. اگرچه در آن فصل هم بهترین گلزن این تیم یعنی کاوه رضایی فقط ۷ گل زده بود اما امید ابراهیمی هم با همین تعداد گل توانسته بود تعداد گل‌های زده این تیم را بهبود بخشیده و این تیم را از فقر گل نجات دهد. امید ابراهیمی فصل بعد این عنوان را به تنهایی به دست آورد تا با بهترین گلزن شدن یک هافبک دفاعی اتفاق عجیبی در آمارهای باشگاه استقلال رقم بخورد. ابراهیمی بیشتر از قربانی و رضایی و با ۱۰ گل زده این عنوان را به دست آورد. سجاد شهباززاده با ۱۲ و محمد قاضی با ۷ گل دیگر گلزنان برتر استقلال در لیگ‌های چهارده و سیزده بودند.

این فصل هم با توجه به روند فعلی بعید به نظر می‌رسد که تبریزی و باقری و مهاجمان خارجی بتوانند تغییری در این عادت چندین ساله خط حمله استقلال بوجود بیاورند و این بحران همچنان ادامه خواهد داشت. آرش برهانی در لیگ هشتم آخرین آقای گل استقلالی‌ها بود و از آن فصل تا الان خبری از یک گلزن شش‌دانگ نیست و حسرت آنها برخلاف تعداد گل‌های مهاجمان‌شان در این فصل‌ها دو رقمی شد.

برچسب ها: تدبیر24 ، استقلال
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها