ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
پنجشنبه ۲۳ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 13
کد خبر: ۱۱۵۲۳۱
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۲۴
معمولا کیک‌های عروسی به ندرت تا پایان روز نگه داشته می‌شود، اما یک کیک عروسی پس از گذشت ۱۲۰ سال همچنان دست نخورده باقی مانده و عنوان قدیمی‌ترین کیک عروسی را از آن خود کرده است.

تدبیر24»این کیک تزئین‌شده در سال ۱۸۹۸ و در زمان سلطنت ملکه ویکتوریا ساخته شده و علیرغم وجود یک ترک بزرگ که ناشی از انفجار بمب در طول جنگ جهانی دوم بوده، همچنان دست نخورده باقی مانده است.

قدیمی‌ترین کیک عروسی جهان +عکس

این کیک عروسی که دارای تزئینات گل است ابتدا به رنگ سفید و با نماد پاکی و خالصی ساخته شد، اما به مرور زمان تغییر رنگ داد و تبدیل به یک کیک قهوه‌ای رنگ شد، البته علیرغم تغییرات ظاهری همچنان رطوبت خود را در بخش داخلی حفظ کرده است.

این کیک ابتدا پشت ویترین یک شیرینی‌فروشی خانوادگی در انگلستان به نمایش گذاشته شده بود و مدت ۱۰۰ سال در آنجا قرار داشت تا اینکه یکی از دختران این خانواده شیرینی‌فروش کیک را به یک موزه ناشناس کوچک به نام ویلیس در شهر بیزینک‌استوک در همپشایر انگلستان اهدا کرد.

سوتاپلیس مسئول موزه ویلیس در خصوص این کیک می‌گوید، زمان اهدای کیک به موزه به دلیل شرایط نامناسب نگهداری و افزایش دما، شکر از آیسینگ کیک جدا شده بود و دختر خانواده شیرینی‌فروش که روز‌های پایانی عمر خود را می‌گذراند به خاطر ترس از دزدیده شدن کیک، آن را به موزه اهدا کرد.

در حال حاضر طی اقداماتی ظریف و با بکارگیری مواد نگهدارنده این کیک با استفاده از ژل سیلیکا خشک شده تا از خرابی‌های بیشتر جلوگیری شود.

رئیس موزه ویلیس امیدوار است که این کیک ویکتوریایی تا ۱۰۰ سال دیگر حفظ شود.

برچسب ها: تدبیر24 ، کیک
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها