روحانی قرار است با اختیارات ویژه چه‌کند؟ زیباکلام

روحانی قرار است با اختیارات ویژه چه‌کند؟

آقای روحانی دقیقا بگوید که منظورش از اختیارات ویژه چیست و قرار است چه کاری انجام دهد؟
رئیس‌جمهور و مسأله اختیارات در قانون میرزایی نیکو

رئیس‌جمهور و مسأله اختیارات در قانون

رئیس‌جمهور گلایه دارد که در برخی حوزه‌ها نظیر فرهنگ و سیاست خارجی اختیار امور در دست او نیست.
يکشنبه ۰۵ خرداد ۱۳۹۸ - 2019 May 26
کد خبر: ۱۱۵۲۴۴
تاریخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶
زلزله ۷.۳ ریشتری اخیر در شهرستان سرپل‌ذهاب سبب خسارت‌های جدی به مردم این مناطق مرزنشین شد که علاوه بر آسیب‌های جدی مالی و جسمی، برخی تبعات روحی و روانی عمیقی نیز برجای گذاشت.

تدبیر24»براساس این گزارش، سیل گسترده کمک‌های مردمی و اقدامات سریع نیرو‌های ارتش جمهوری ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سبب شد که امدادرسانی و نیز ارسال به موقع کمک‌های اولیه به این مناطق برخی از آلام زلزله زدگان این منطقه را کاهش داده و التیام ببخشد.

ماجرای نصب بنر زلزله‌زدگان برای سارقان +عکس

حضور سلبریتی‌ها و ابراز همدردی آنان نیز تا حدودی این منطقه مرزنشین و تقریبا از یاد رفته را بار دیگر بر سر زبان‌ها انداخت و مدتی نیز فضای مجازی دستخوش برخی اخبار متعدد به همراه سلفی‌های رنگارنگ شد، که نهایتا از این همه یار مشفق فقط اندکی از هنرمندان به یاری مردم ستم دیده این دیار شتافتند و کمک‌های مادی و معنوی آنان همچنان تدوام دارد.

حال پس از گذشت حدود یکسال از آن واقعه اسف‌بار درد بزرگ دیگری جای آن همدردی‌های ظاهری و تصویری را گرفته است و آن یک مشت آوارگی و وعده‌های مسؤولانی است که به هر بهانه اجرای طرح‌های عمرانی و یا بازسازی این مناطق را با کندی روبرو می‌کنند و چه سود که سرمای سرد زمستانی و سیل و آبگرفتگی این وعده‌های دلگرم کننده سرش نمی‌شود!

گذر از گرمای سوزناک تابستان و روبه‌رو شدن با انواع بیماری‌های واگیر به همراه دست و پنجه نرم کردن با حیوانات درنده و گزنده (سگ، گرگ، مار، عقرب و...) در این مناطق هم اندکی دل دولتمردان را به درد نیاورد و فقط نمکی بر زخم عمق و عفونی این دیار سراسر ایثار و از خود گذشته شد.

مردم منطقه سرپل‌ذهاب آنقدر از امید و تدبیر دولت مایوس و سرخورده شدند که دیگر گوش به وعده‌های سرخرمن آنان نمی‌دهند و چاره‌سازی و اسباب دلخوشی را خودشان فراهم می‌کنند، حتی دیگر بوی تعفن فاضلاب‌های رها شده و یا نابسامانی و تخریب دیوار‌های فروریخته نیز برای آنان دست گرمی شوخی و تفریحی و... شده است.

مردمی که تا پیش از زلزله اخیر استان در کمک به دیگر مناطق آسیب دیده کشور و جهان پیشگام شدند و هستند، امروز که همه اموال و زندگی آنان به تاراج بلایای طبیعی رفته است و دارایی آنان پتو و اقلام و وام بلاعوض شده، همچنان شکرگزار لطف خداوند هستند که در این روز‌های سرد و پاییزی بیشتر از همه ما حواسش به آنان است.

کمک‌های مردمی هرچند کم و بیش به مردم این مناطق می‌رسد، اما کم نبودند افرادی که از دیگر مناطق دور و نزدیک به بهانه کمک و همدردی خود را زلزله‌زده قلمداد می‌کردند و دست به ربودن اقلام رسیده می‌زدند!

حال در گوشه و کنار دیوار‌های قدیمی و یادگار بمباران‌های هشت سال دفاع مقدس دست نوشته‌ها و بنر‌های جالبی از اهالی نصب می‌شود که در کمال ادب و احترام تقاضای آزار نرساندن و برهم نزدن آسایش اندکشان را دارند.

اهالی زلزله‌زده سرپل‌ذهاب از افراد سارقی که بر بی‌سرپناهی آنان هم رحم نکرده و در این اوضاع نامناسب اقتصادی فقیر و غنی سرشان نمی‌شود، خواهش خود را با واکنشی جالب و نصب بنر در خطاب به آنان نشان دادند.

ماجرای نصب بنر زلزله‌زدگان برای سارقان +عکس

زلزله بالای هفت ریشتری در شهرستان سرپل‌ذهاب مورخ ۲۱ آبان سال ۹۶ در نزدیکی روستا‌های ازگله از توابع استان و در ۳۲ کیلومتری جنوب غربی شهر حلبچه صورت گرفت و طبق برخی آمار‌ها بیش از هزاران پس‌لرزه داشت و منجر به تلفات بیش از هزاران نفر، مصدومیت بیش از ۹ هزار نفر و تخریب بیش از ۳۰ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی، ویرانی هفت شهر و آسیب به پنج بنای تاریخی استان شد.

طبق نظر کارشناسان، علاوه بر تلفات جانی و تبعات آسیب‌های اجتماعی آن، بیش از ۳۰ هزار و ۵۰۰ واحد از استان در جریان حادثه ناگوار تخریب و ویران شده است.

برچسب ها: تدبیر24 ، نصب
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها