آمریکا، بازنده بازی خطرناک هانی زاده

آمریکا، بازنده بازی خطرناک

اکنون جنبه‌های روانی و رسانه‌ای تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران بیش از سایر جنبه‌های عملیاتی از سوی آمریکا مطرح است.
دایره بسته انتخاب مدیران شیرزاد

دایره بسته انتخاب مدیران

در کشور ما ملاحظات و محدودیت‎ها برای انتخاب مدیران، دو سه برابر همه جای دنیاست. بنابراین اگر این نکته را در نظر نگیریم ممکن است در قضاوت خود تا حدودی به سمت بیراهه حرکت کنیم.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 14
کد خبر: ۱۱۵۲۸۷
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۰:۱۲
عادل فردوسی‌پور طبیعتا امشب باید در ساختمان سیما و استودیوی ۱۱ آماده می‌شد تا برنامه ۹۰ را روی آنتن شبکه ۳ ببرد، ولی او مجوز این کار را نداشت.
تدبیر24» عادل فردوسی پور منطقا باید الان در ساختمان سیما و استودیوی ۱۱ آماده می‌شد تا برنامه ۹۰ را روی آنتن ببرد. او هفته قبل بار‌ها تکرار کرد که دوشنبه شب این هفته هم با اینکه لیگ نیست، برنامه خواهند داشت و به چالش‌های فوتبالی می‌پردازند. مثلا در همین هفته می‌شد به دعوا‌های بین تیم ملی امید و بزرگسالان پرداخت و یا به جای اینکه برنامه فوتبالیسم که غیرتخصصی است، از تنها دستاورد فدراسیون در سال‌های اخیر که به درد آیندگان می‌خورد یک دژ مخفی بسازد که انگار پشت در‌های بسته آن چه می‌گذرد، به این می‌پرداختند که واقعیت پک برای فوتبال ملی ایران چیست.
 تصاویر| فردوسی‌پور به‌جای اجرای نود، چه می‌کند؟
اینکه چرا دیگر تیم‌های ملی راهی به این مرکز پیدا نکرده اند؟ مرکزی که فقط یک طبقه اش در تملک تیم ملی بزرگسالان است و همه تیم‌های پایه باید بتوانند از آن استفاده کنند. جایی که حتی اگر کی‌روش مانعی برای ورود اعضای تیم‌های دیگر به آنجا شود، فدراسیون باید خیلی قوی بایستد و درهایش را باز کند تا همه تیم‌های فوتبال بیایند و از امکاناتش بهره بگیرند. ادعایی که البته کی‌روش تکذیب می‌کند. یا مثلا از رفتار زشت کادرفنی تیم ملی در قبال بزرگی مثل حمید استیلی در فوتبال ایران انتقاد می‌کرد و یا از این ایراد می‌گرفت که چرا بعد از این همه دعوا وقتی تیم ملی امید به کمپ تیم‌های ملی وارد شده، یک شبه اردوی این تیم را ۴۸ ساعتی زودتر تعطیل می‌کنند؟ تصاویر| فردوسی‌پور به‌جای اجرای نود، چه می‌کند؟
یا هزاران مسئله دیگر مثل گاف‌ها و پرونده‌های مالی که در فدراسیون فوتبال و کمیته اخلاق باز مانده اند. ولی در عمل چه اتفاقی افتاد؟ او به سالن مسابقات جام رسانه‌ها رفته بود تا برای تیم بچه‌های شبکه ۳ بازی کند. این شاید یکی از اولین دوشنبه‌های میان فصل فوتبال در تمام ۲۰ سال گذشته باشد که عادل علی‌رغم میل باطنی نتوانسته در استودیوی ۹۰ باشد و به جایش برای فوتبال رفته است.
پربیننده‌ترین برنامه تخصصی رسانه ملی را مدیران جدید البته به بهانه پخش یک مسابقه فوتبال پربیننده در لیگ اروپا از کنداکتور خارج کرده اند تا نشان دهند می‌توان نود را هم کنار گذاشت.
معاون سیما هم البته عادل را شماتت کرد تا نشان دهند او تافته جدابافته نیست. همان طور که در حین اجرای برنامه ۲۰۱۸ برایش حسابی کری می‌خواندند و در کارهایش تا جایی که توانستند سنگ انداختند.
اصلا شاید آن‌ها به‌زودی تصمیم بگیرند که این یاغی را بازنشسته کنند. به هر حال آن‌ها مدیرند و بالادستی. مگر بار‌ها با ستاره سازی و سلبریتی محوری در دهه‌های ۶۰ و هفتاد در رسانه ملی ایران برخورد نشده است؟ خب حالا فردوسی‌پور در این بیست سال گافی دست مدیرانش نداده یا در زمانی اصغر پورمحمدی و مخاطبان میلیونی اش پشتش بوده اند؛ حالا آنجا نگاه عوض شده است.
فوتبالی که می‌شد از شبکه تخصصی ورزش پخش کرد را جای ۹۰ روی آنتن می‌برند که اگر جواب داد، دفعات بعدی هم همین کار را تکرار کنند. اصلا اساس مدیریت یعنی همین!
تصاویر| فردوسی‌پور به‌جای اجرای نود، چه می‌کند؟
آن‌ها رئیس هستند و تصمیم می‌گیرند و پیش می‌برند! چه ایرادی دارد که میرباقری معاون سیما بیاید و اعتراف کند که زیرساخت‌های شبکه‌های دیجیتال فراگیر نیست و معلوم نیست وقتی معاون سیما این حرف را می‌زند، چطور بر اساس آمارهای‌شان برنامه‌هایی مثل دورهمی و خندوانه را گاه تا بالای ۸۵ درصد، صاحب مخاطب اعلام می‌کنند، درحالی که خودشان اشراف دارند و اعتراف می‌کنند خیلی از نواحی کشور نمی‌توانند این امواج را بگیرند!
برای همین شروع به پخش فوتبال‌های همزمان با نود کرده اند به جای این برنامه قدیمی و پرسابقه. حتما این یک پیروزی برای آنهاست دیگر! برنامه‌ای که البته برای‌شان کلی بیننده دارد فعلا به محاق می‌رود.
نود این هفته پخش نمی‌شود، ولی فردوسی‌پور که از فوتبال جدا نمی‌شود. دوستانش می‌گویند او فقط از زندگی فوتبال را می‌فهمد. خانه‌اش یک مرکز مانیتورینگ فوتبال است و تقریبا تمام روز یا فوتبال می‌بیند یا بازی می‌کند یا درباره اش حرف می‌زند.
عادل در روز تعطیلی ۹۰ هم به سالن فوتبال فرهنگسرای رسانه رفت و برای تیم صدا و سیما بازی کرد و گل هم زد. او با فوتبالش بود. فوتبالی که می‌گوید برای پاک شدنش و به تصویر کشیدن حقایقش، رفته تا تاج و تخت سلاطین و خان‌هایش را زیر و رو کند، برای همین مدام متهمش می‌کنند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها