نباید دست به خودتحریمی بزنیم پازوکی

نباید دست به خودتحریمی بزنیم

ایران برای بازنگشتن به فهرست سیاه باید لوایح چهارگانه FATF را تصویب کند.تایید شورای نگهبان رسید. تصویب این لایحه به نفع اقتصاد ایران است
گزارش مولر به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ بیگدلی

گزارش مولر به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰

در همان ابتدا که بازرس مولر گزارش داد، کاملا به نفع ترامپ تمام شد که اعلام کرد پیروزی ترامپ هیچ ارتباطی به دخالت روس‌ها در انتخابات نداشته
شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - 2019 April 20
کد خبر: ۱۱۵۳۰۹
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۴
شاهین ایزدیار، نابغه شنای ایران که در بازی‌های پاراآسیایی با کسب ۶ مدال طلا و یک نقره رکوردی تاریخی را به نام خود ثبت کرد، حالا چشم انتظار پرداخت پاداش برای رقم زدن این کار بزرگ از سوی مسئولان است.

تدبیر24»در روز‌های گذشته صحبت‌های زیادی پیرامون چگونگی پرداخت پاداش پسر طلایی ایران در جاکارتا مطرح شده است. شاهین که حالا لقب «مایکل فلپس آسیا» را یدک می‌کشد، انتظار دارد بیش از یک مدال طلا پاداش دریافت کند.

در شرایطی که از سوی مسئولان وزارت ورزش برای مدال آوران طلا ۱۶۰ سکه، مدال آوران نقره ۸۰ سکه و دارندگان مدال برنز ۴۰ سکه در نظر گرفته اند؛ ابهام‌هایی درباره نفراتی که بیش از یک مدال کسب کرده اند، وجود دارد. با اینکه این ماجرا چند ورزشکار از جمله ساره جوانمردی با ۲ طلا در تیراندازی، زهرا نعمتی با یک طلا و یک نقره در تیروکمان و شاهین ایزدیار با ۶ طلا و یک نقره در شنا را در برمی گیرد، بیش از همه برای این شناگر طلایی اهمیت دارد.

در حالی که شنیده می‌شد ورزشکاران چند مداله در بازی‌های پاراآسیایی به اندازه همان یک مدال پاداش می‌گیرند، دیروز محمود خسروی وفا، رییس کمیته ملی پارالمپیک در هنگام ورود کاروان ورزشکاران به ایران اعلام کرد که از نظر خودش هم باید برای شاهین ایزدیار که به تنهایی بیش از ۱۰ درصد مدال‌های طلای ایران را کسب کرده، استثنا در نظر گرفته شود.

البته پاداش پای سکو به شاهین ایزدیار همانطور که کمیته ملی پارالمپیک وعده داده بود، در همان جاکارتا پرداخت شده است. یعنی این نابغه شنا ۶ بار پاداش ۵ هزار دلاری را در جریان بازی‌های پاراآسیایی دریافت کرده و یک بار هم ۲ هزار دلار به خاطر مدال نقره اش گرفته است. این یعنی شاهین ایزدیار با ۳۲ هزار دلار از جاکارتا بازگشته و حالا انتظار دارد بیش از ۱۶۰ سکه طلا در مراسم تجلیل از مدال آوران به او پرداخت شود.

وقتی این موضوع را با شاهین ایزدیار درمیان می‌گذاریم، متوجه می‌شویم که خودش هم این ماجرا را پیگیری کرده است. این شناگر طلایی با اطلاعاتی که از مسئولان کاروان ایران کسب کرده، فرمول اهدای پاداش به ورزشکارانی که بیش از یک مدال کسب می‌کنند را اینطور به "ورزش سه" توضیح می‌دهد: «آنطور که اعلام کرده‌اند، ۱۶۰ سکه به مدال‌آوران طلایی بازی‌های پاراآسیایی اهدا می‌شود. گویا قانون اینطور است که وقتی کسی مثل من بیش از یک مدال می‌گیرد، مدال دوم ۵۰ درصد پاداش، مدال سوم ۲۵ درصد پاداش و مدال چهارم ۱۰ درصد پاداش را دریافت می‌کند؛ اما بعد از مدال چهارم دیگر هیچ پاداشی پیش‌بینی نشده است!»

با این حساب شاهین ایزدیار به خاطر مدال طلای اول ۱۶۰ سکه، برای طلای دوم ۸۰ سکه، برای طلای سوم ۴۰ سکه و برای طلای چهارم ۱۶ سکه دریافت می‌کند. مجموع این پاداش‌ها ۲۹۶ سکه می‌شود و در واقع به طلای پنجم و ششم او و همچنین مدال نقره‌ای که کسب کرده، پاداشی تعلق نمی‌گیرد. البته جالب است که ایزدیار مدعی است مسئول مالی کمیته ملی پارالمپیک به او اعلام کرده با این فرمول ۳۲۰ سکه پاداش خواهد گرفت.

نابغه شنای ایران البته حتی با دریافت حدود ۳۰۰ سکه هم خیلی راضی به نظر نمی‌رسد: «امیدوارم برای من استثنا قائل شوند، چون با همین ۶ طلایی که گرفتم، ایران از رده چهارم بازی‌های پاراآسیایی به رتبه سوم رسید. برخی حساب کرده بودند که خودم به صورت انفرادی وارد جدول مدال‌ها می‌شدم، در بین کشور‌ها سیزدهم بودم! من پرافتخارترین ورزشکار این دوره شدم و در جاکارتا هم خارجی‌ها از این تعداد مدال تعجب کرده بودند.»

برچسب ها: تدبیر24 ، پاداش
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها