آمریکا، بازنده بازی خطرناک هانی زاده

آمریکا، بازنده بازی خطرناک

اکنون جنبه‌های روانی و رسانه‌ای تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران بیش از سایر جنبه‌های عملیاتی از سوی آمریکا مطرح است.
دایره بسته انتخاب مدیران شیرزاد

دایره بسته انتخاب مدیران

در کشور ما ملاحظات و محدودیت‎ها برای انتخاب مدیران، دو سه برابر همه جای دنیاست. بنابراین اگر این نکته را در نظر نگیریم ممکن است در قضاوت خود تا حدودی به سمت بیراهه حرکت کنیم.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 14
کد خبر: ۱۱۵۳۱۴
تاریخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۷ - ۱۷:۰۴
ششمین کتاب دکتر فیاض زاهد در بازار کتاب؛
تدبیر24»کتاب "جامعه و بازار در عصر ناصری با نگاهی به اوضاع اجتماعی و اقتصادی در عصر قاجار" تألیف فیاض زاهد و هدی موسوی از سوی نشر تاريخ ايران منتشر شد.

به گزارش تدبیر24 لاهیگ نوشت: نويسندگان در مقدمه اين كتاب نوشته‌اند: ساختار سیاسی ایران در دوره ناصرالدين شاه مانند دوران قبل است؛ يا به عبارتی دست نخورده باقی مانده است. این دوره را از جهاتی می‌توان باثبات ترین دوره حکومت در عصر قاجار و شاید هم اندکی قبل‌تر دانست، زیرا در این دوران، اندکی سطح رفاه اجتماعی ارتقاء یافت و مردم آرام آرام می‌توانستند تجارت در بازارهای جاافتاده‌تری را تجربه کنند و اقتصاد زراعی و صنعتی ایران به آرامی واقعیات تجارت را تجربه می کرد. کتاب پیش رو تلاشی مختصر برای واکاوی و آشنایی بخش‌هایی از تاریخ ایران در عصر ناصرالدین شاه قاجار است.

در این مطالعه محدود ضمن تمرکز بر وضعیت بازار و مؤلفه‌های اقتصادی، شیوه معاش و داد و ستد اقتصادی، وضعیت آموزش و پرورش و نهادهای اجتماعی مرتبط، زنان و منزلت آنان، پول و مسائل مرتبط با آن، تجارت داخلی و خارجی، قحطی و نوگرایی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

این اثر تمرکز بیشتری بر بازار خواهد شد و نشان می‌دهد که این نهاد اقتصادی چه میزان تأثیر و کارآمدی بر مؤلفه‌های اجتماعی داشته است.

کتاب "جامعه و بازار در عصر ناصری با نگاهی به اوضاع اجتماعی و اقتصادی در عصر قاجار در ۴۹۰ صفحه با قیمت ۵۰۰ هزار ریال توسط نشر تاريخ ايران روانه بازار نشر شده و در دسترس علاقه‌مندان تاريخ اجتماعي و اقتصادي ايران است.

فیاض زاهد که متولد سال 1341 در شهر لشت نشاء و دارای مدرک دکتری تاریخ از دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات، کارشناسی ارشد تاریخ از دانشگاه تهران، کارشناسی تاریخ از دانشگاه اصفهان و دیپلم مکانیک از هنرستان شهید خدادادی بندر انزلی است، هم‌اکنون عضو هیأت علمی و استادیار گروه تاریخ دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است.

وی در سال 1387 به‌عنوان پژوهشگر برتر، در سال‌های 1386 و 1377 به‌عنوان استاد نمونه و در سال 1371 به‌عنوان دانشجوی نمونه کشور شناخته شده و در طی سال‌های گذشته، در دانشگاه‌های گیلان، آزاد اسلامی واحد رشت، علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی گیلان، مرکز آموزش مدیریت دولتی گیلان، دانشگاه علوم بهزیستی تهران، مرکز آموزش مدیریت دولتی تهران و دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی به تدریس اشتغال داشته است.

این نویسنده و روزنامه‌نگار گیلانی همچنین مدیریت 30 پروژه ملی برای نهاد ریاست جمهوری (1384-1381) را عهده‌دار بوده و ایراد چندین سخنرانی در کنفرانس‌های ملی و بین‌المللی و گذراندن چندین دوره آکادمیک در کشور انگلستان را در کارنامه سوابق علمی خود دارد و پیش از این نیز نماینده مردم رشت در دوره اول شورای اسلامی شهر (1378)، مشاور عالی و رئیس شورای فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت (1380-1374)، مشاور تحقیقاتی سازمان بهزیستی کشور، عضو شورای سیاستگذاری روزنامه همبستگی، عضو شورای سردبیری روزنامه اعتماد ملی، رئیس شورای نویسندگان روزنامه اعتماد و مشاور ارشد دبیرکل حزب اعتماد ملی بوده است.

"دولت و انقلاب" (ابریشمی، 1390)، "عصر طلایی مطبوعات ایران (1304-1299 شمسی)" (ابریشمی، 1390)، "مدیریت رسانه در بحران‌های بین‌المللی؛ با همکاری مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و معاونت پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی" (دانشگاه آزاد اسلامی، 1388)، "دانشگاه آزاد اسلامی و منزلت آموزش در گفت‌وگو با دکتر فیاض زاهد؛ از مجموعه کتاب‌های گفت‌وگو با نخبگان علمی، سیاسی، فرهنگی، ورزشی و اجتماعی کشور" (دانشگاه آزاد اسلامی، 1386) و "فلسفه تاریخ" (دانشگاه آزاد اسلامی، 1393)، از جمله آثار و تألیفات منتشر شده دکتر فیاض زاهد است.

زاهد همچنین ترجمه کتاب فلسفه تاریخ سیسرو متوفاکس، فلسفه تاریخ مارک دی، انقلاب فرانسه تامپسون و تألیفات دیگری را نیز در دست انتشار دارد.
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها