عالم سیاست علم ممکنات ظریفیان

عالم سیاست علم ممکنات

برخی چنین مطرح کرده‌اند که هر اتفاقی در جامعه امروز می‌تواند محرکی برای بروز و ظهور اعتراضات رادیکال باشد که در اینجا سوالی مطرح است؛ ‌
ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟ حق شناس

ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟

آنچه که بدیهی است این است که قطعا براساس آمار دو- سه ساله نمی‌توان به کشوری لقب کشور در حال توسعه یا در حال پسرفت را داد.
چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 23
کد خبر: ۱۱۵۳۷۳
تاریخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۳
این‌بار کاملاً حق با شماست آقای خیابانی، حق با شمایی که می‌گویی «آن‌هایی که امروز علیه من می‌نویسند فردا که (دور از جان‌تان) مُردم، از من اسطوره نمی‌سازند؟!»
تدبیر24»دقیقاً این بار شما درست می‌گویید آقاجواد، ما هم عاشق مسخره کردن دیگران هستیم، هم از مرده‌ها اسطوره می‌سازیم و هم یادمان می‌رود که وقتی طرف زنده بود، چه چیز‌هایی در موردش می‌گفتیم و می‌نوشتیم. ما در حالی دیگران را مسخره می‌کنیم که خودمان طاقت کوچکترین انتقاد و تمسخری را نداریم، اما خب از مسخره کردن و سوژه کردن دیگران لذت می‌بریم. شما گزارشگران هم البته در این راستا خوب سوژه می‌دهید و دست از یکسری اشتباهات همیشگی برنمی‌دارید (همان‌طور که ما مطبوعاتی‌ها دست از یکسری کارهایمان برنمی‌داریم)، اما به هر حال در کلیت ماجرا حق با شماست. در ماجرای مرگ همین زنده‌یاد بهرام شفیع چیز‌هایی در وصف او نوشته شد که یک هزارمش در زمان زنده بودنش به تحریر درنمی‌آمد. در مورد شما هم دور از جان‌تان صد سال دیگر همین است. اصلاً در مورد همه همین است و ما خیلی زود یادمان می‌رود که مثلاً در مورد شفیع چه می‌نوشتیم و چه می‌گفتیم. منتهای مراتب دنیا آن‌قدر پرمشکل و پرغصه شده که گاهی آدم حسرت همین مرده‌پرستی‌ها را هم می‌خورد. بنده به عینه در غسالخانه بهشت‌زهرا (س) جنازه‌هایی را دیده‌ام که یک نفر هم نبود تا آن‌ها را به کناری بکشد و دفن کند! خب در این شرایط گاهی مرده‌پرستی هم آرزو می‌شود. اما انصافاً این بار حق کاملاً با شما بود. همه کسانی که اسم و رسمی دارند و در زمان حیات کلی منتقد، در زمان مرگ در عرض ۳۰ دقیقه اسطوره می‌شوند! حالا بماند که تعریف اسطوره هم سال‌هاست عوض شده و آب از آب تکان نخورده است.
برچسب ها: تدبیر24 ، خیابانی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها