نباید دست به خودتحریمی بزنیم پازوکی

نباید دست به خودتحریمی بزنیم

ایران برای بازنگشتن به فهرست سیاه باید لوایح چهارگانه FATF را تصویب کند.تایید شورای نگهبان رسید. تصویب این لایحه به نفع اقتصاد ایران است
گزارش مولر به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰ بیگدلی

گزارش مولر به نفع ترامپ در انتخابات ۲۰۲۰

در همان ابتدا که بازرس مولر گزارش داد، کاملا به نفع ترامپ تمام شد که اعلام کرد پیروزی ترامپ هیچ ارتباطی به دخالت روس‌ها در انتخابات نداشته
يکشنبه ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 April 21
کد خبر: ۱۱۵۴۴۷
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۰
ذکریا نیکویی در گفت و گو با تدبیر24:
حجت الاسلام ذکریا نیکویی با انتقاد از نگاه اقتصادی دولت به پیاده‌روی اربعین تأکید کرد: باید تلاش‌ها در جهت تشویق و تسریع این راهپیمایی بزرگ باشد، اما دولت به این مراسم به‌عنوان منبع درآمد نظر دارد، افزایش کرایه‌ها، گرفتن هزینه‌های بیمه، هلال‌احمر و پارکینگ هیچ توجیهی ندارد.
تدبیر24»سفیر اقتصاد مقاومتی در گفت و گو با تدبیر24 تأکید کرد: حماسه اربعین سرمایه عظیمی است که باید از آن به بهترین صورت بهره‌برداری کرد و از دولت عراق نیز به خاطر تلاش‌ها و خدمات برای زائران خارجی تشکر کرد.


وی با انتقاد از نگاه اقتصادی دولت به پیاده‌روی اربعین گفت: باید تلاش‌ها در جهت تشویق و تسریع این راهپیمایی بزرگ باشد، اما دولت به این مراسم به‌عنوان منبع درآمد نظر دارد، افزایش کرایه‌ها، گرفتن هزینه‌های بیمه، هلال‌احمر و پارکینگ هیچ توجیهی ندارد.

این فعال حوزه دیپلماسی اقتصادی افزود: اخذ گذرنامه و روادید برای عبور از مرز ضروری و لازم است و هیچ‌کس نباید به خود چنین اجازه‌ای بدهد که بدون روادید و دیگر تشریفات قانونی از مرز عبور کند

وی با بیان اهمیت احترام به حس میزبانی و مهمان‌نوازی ملت عراق گفت: نباید حس میزبانی و مهمان‌نوازی ملت عراق در ایران نادیده گرفته شود، چراکه آن‌ها برای حفظ امنیت و رفاه زوار تمام تلاش خود را انجام می‌دهند که از همین‌جا هم باید از آن‌ها تشکر کرد.
وی، اظهار داشت: امروز پدیده راهپیمایی اربعین رویداد بسیار تأثیرگذاری در جهان است چراکه به برکت وسایل ارتباطاتی که وجود دارد سبب اثربخشی فراوانی شده است بنابراین نخبگان جهان و تمامی مردم شیفته حق، حقیقت و عدالت را مجذوب کرده است به همین دلیل هر چه قدر مراسم باشکوه بیشتری برگزار شود می‌تواند افراد بیشتری را جذب کنند.
نیکویی گفت: با اربعین افراد به مطالعه کربلا و اتفاق عاشورا می‌پردازند و مشاهده می‌کنند که در عاشورا و کربلا چه اتفاقی رخ داده است که با گذشت این همه‌سال همچنان شور، حرارت و گرمی در بین مردم وجود دارد و مردم خود را به سختی و زحمت می‌اندازند تا به خاندان اهل‌بیت (ع) ابراز ارادت کنند قطعاً زمانی که با شعارها و خطبه‌های امام حسین(ع) آشنا شوند بدون تردید دلباخته و دلداده امام حسین(ع) خواهند شد.
این سفیر اقتصادمقاومتی اظهار داشت: در این ایام هزینه‌های حمل‌ونقل را حداقل دو برابر کرده‌اند، در این زمینه دولت باید وارد عمل شود و حتی اگر لازم شد این هزینه‌ها را خودش پرداخت کند زیرا این هزینه‌ها تبدیل به سرمایه ایمان و اعتقاد مردم می‌شود به همین دلیل این هزینه‌ها به هدر نخواهد رفت.
نیکویی گفت: دولت باید درباره اربعین سرمایه‌گذاری کند و به این دلیل که مراسم اربعین کار مردمی است آن را به تأخیر نیندازد.
وی در پایان خاطرنشان کرد: از تمامی رسانه‌ها و وسایل ارتباط‌جمعی انتظار می‌رود که به نحو احسن این مراسم را پوشش خبری بدهند تا همه‌ساله معرفت مردم را افزایش دهند؛ زیرا زیارت به همراه معرفت هست و از نظر فرهنگی بسیار مهم است که وضعیت معرفتی، احساسات و هیجانات با یک معرفت ژرف گره بخورد تا بتواند آثار ماندگاری را داشته باشد.
برچسب ها: تدبیر24 ، اربعین
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها