آمریکا، بازنده بازی خطرناک هانی زاده

آمریکا، بازنده بازی خطرناک

اکنون جنبه‌های روانی و رسانه‌ای تحریم‌های ایالات متحده آمریکا علیه ایران بیش از سایر جنبه‌های عملیاتی از سوی آمریکا مطرح است.
دایره بسته انتخاب مدیران شیرزاد

دایره بسته انتخاب مدیران

در کشور ما ملاحظات و محدودیت‎ها برای انتخاب مدیران، دو سه برابر همه جای دنیاست. بنابراین اگر این نکته را در نظر نگیریم ممکن است در قضاوت خود تا حدودی به سمت بیراهه حرکت کنیم.
چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ - 2018 November 14
کد خبر: ۱۱۵۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران دلایل عدم مشمولیت شهردار تهران در قانون منع به گیری بازنشستگان را تشریح کرد.
تدبیر24»مرتضی شهبازی نیا درباره وضعیت شهردار تهران پس از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، اظهارکرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشمول منتخبین مردم و افرادی که رابطه استخدامی با دولت ندارند، نمی شود و بنابراین محمدعلی افشانی، شهردار تهران نیز مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیست.

وی با بیان اینکه  مسئله عدم اشتغال بازنشستگان باید ناظر به روابط مستمر، ثابت و مقامات انتصابی باشد، گفت:  معمولاً همه جای دنیا به این ترتیب است، مقاماتی که با انتخاب مردم یا منتخبین مردم برای یک مدت خاصی در یک منصب قرار می‌گیرند از شمول این محدودیت‌ها خارج هستند.

رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران ادامه داد:  بنابراین هم از لحاظ قانون و هم نحوه انتخاب شهردار و نوع رابطه اش با شهرداری، شهردار مشمول این قانون نمی شود به عبارتی رابطه شهردار با شهرداری توسط منتخب مردم برای یک دوره خاص شکل می گیرد، بنابراین نباید مشمول این قانون شود.

شهبازی نیا درباره اینکه آیا قانون عام منع به کارگیری بازنشستگان می تواند قانون خاص شهرداران را نقض کند، گفت:  از نظر تکنیک حقوقی نمی‌توانند نقض کند اما بحث من فراتر از بحث تکنیک است، موضوع  این است که اصولاً نیازی نیست که منتخبان مردم مشمول این قانون شوند.

به گفته وی مناصبی مانند شورای شهر، نمایندگان مجلس، شهرداران و یا هر شغلی که رابطه استخدامی با دولت نداشته باشد مشمول ممنوعت های اینچنینی نمی‌شوند.

پایان پیام
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها