عالم سیاست علم ممکنات ظریفیان

عالم سیاست علم ممکنات

برخی چنین مطرح کرده‌اند که هر اتفاقی در جامعه امروز می‌تواند محرکی برای بروز و ظهور اعتراضات رادیکال باشد که در اینجا سوالی مطرح است؛ ‌
ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟ حق شناس

ایران کشوری درحال توسعه یا پسرفت؟

آنچه که بدیهی است این است که قطعا براساس آمار دو- سه ساله نمی‌توان به کشوری لقب کشور در حال توسعه یا در حال پسرفت را داد.
چهارشنبه ۰۳ بهمن ۱۳۹۷ - 2019 January 23
کد خبر: ۱۱۵۴۵۶
تاریخ انتشار: ۲۹ مهر ۱۳۹۷ - ۲۳:۴۳
رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران دلایل عدم مشمولیت شهردار تهران در قانون منع به گیری بازنشستگان را تشریح کرد.
تدبیر24»مرتضی شهبازی نیا درباره وضعیت شهردار تهران پس از اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان، اظهارکرد: قانون منع به کارگیری بازنشستگان مشمول منتخبین مردم و افرادی که رابطه استخدامی با دولت ندارند، نمی شود و بنابراین محمدعلی افشانی، شهردار تهران نیز مشمول قانون منع به کارگیری بازنشستگان نیست.

وی با بیان اینکه  مسئله عدم اشتغال بازنشستگان باید ناظر به روابط مستمر، ثابت و مقامات انتصابی باشد، گفت:  معمولاً همه جای دنیا به این ترتیب است، مقاماتی که با انتخاب مردم یا منتخبین مردم برای یک مدت خاصی در یک منصب قرار می‌گیرند از شمول این محدودیت‌ها خارج هستند.

رئیس اتحادیه سراسری کانون وکلای دادگستری ایران ادامه داد:  بنابراین هم از لحاظ قانون و هم نحوه انتخاب شهردار و نوع رابطه اش با شهرداری، شهردار مشمول این قانون نمی شود به عبارتی رابطه شهردار با شهرداری توسط منتخب مردم برای یک دوره خاص شکل می گیرد، بنابراین نباید مشمول این قانون شود.

شهبازی نیا درباره اینکه آیا قانون عام منع به کارگیری بازنشستگان می تواند قانون خاص شهرداران را نقض کند، گفت:  از نظر تکنیک حقوقی نمی‌توانند نقض کند اما بحث من فراتر از بحث تکنیک است، موضوع  این است که اصولاً نیازی نیست که منتخبان مردم مشمول این قانون شوند.

به گفته وی مناصبی مانند شورای شهر، نمایندگان مجلس، شهرداران و یا هر شغلی که رابطه استخدامی با دولت نداشته باشد مشمول ممنوعت های اینچنینی نمی‌شوند.

پایان پیام
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها