ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲ آرشیو
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۲
جمعه ۲۰ تير ۱۳۹۹ - 2020 July 10
کد خبر: ۱۱۵۴۹۵
تاریخ انتشار: ۳۰ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۹
رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال گفت: رئال مادرید با رفتن زیدان و رونالدو دچار افت شده چه برسد به استقلال که ۷ بازیکن اصلی‌اش را از دست داده است.
تدبیر24» اکبر عباسی ملکی در خصوص روند رو به رشد تیم فوتبال استقلال در لیگ برتر و شرایط آبی‌پوشان گفت‌وگوی مفصلی را انجام داده که متن آن را در زیر می‌خوانید.
* ابتدا در خصوص نتایج استقلال در هفته‌های اخیر صحبت کنید.
وقتی تیمی ۷ بازیکن اصلی خودش را از دست می‌دهد، طبیعتا دچار مشکل خواهد شد. مربی نمی‌تواند برنامه‌هایش را در زمین مسابقه پیدا کند و ممکن است حتی سیستم خود را تغییر بدهد. از سال گذشته هفت بازیکن جدا شده‌اند و همین الان که با شما صحبت می‌کنم یک عکس تیمی جلوی من است که هفت بازیکن پارسال در آن تیم نیستند، شجاعیان مصدوم است و شش بازیکن عکس مدنظر من هم در تیم حضور ندارد.
* یعنی شما معتقدید اگر استقلال نتیجه نگرفت به خاطر جدایی برخی از بازیکنان بود؟
طبیعتا همین‌گونه است، وقتی بازیکن جدید می‌آید، کار سخت می‌شود و تا آن‌ها هماهنگ شوند کمی زمان می‌برد. همین رئال مادرید و بارسا ببینید که با تغییرات دچار چه مشکلاتی می‌شوند. رئال مادرید، رونالدو و زیدان را از دست داده و نتیجه نگرفته است، چه برسد به استقلال که هفت بازیکن اصلی‌اش را از دست داده است. استقلال و پرسپولیس تیم‌هایی هستند که فشار تماشاگران روی آن‌ها زیاد است و تا بازیکن بخواهد جا بیفتد، زمان می‌برد، من از شما سؤالی می‌کنم.
* بفرمائید.
مگر همین استرس باعث نشد مرتضی تبریزی در بازی با سایپا در دو قدمی توپ را تیر دروازه بزند؟ او خوب جاگیری کرد و فوق‌العاده کار کرد، اما آنقدر روی بازیکن فشار وارد شده که در حالت عادی توپ را به تیر دروازه زد، استقلال و پرسپولیس همیشه این فشار‌ها را تحمل می‌کنند، البته خوشبختانه استقلال راه افتاده و بازیکنان جوان هم با هم هماهنگ شدند و امیدواریم که از این بازیکنان در سال‌های آینده استفاده بهینه ببریم.
* چه استفاده‌ای؟
وقتی بازیکن جوان را خوب جذب می‌کنیم می‌توانیم آن‌ها را با قیمت‌های خوب به تیم‌های عربی و اروپایی ولو درجه دو ترانسفر کنیم و این بهترین درآمد است. هزاران هزار استعداد در فوتبال ما وجود دارد که تلاش می‌کنند به درجات بالاتر برسند، همین حالا شفر یازده بازیکن را به آکادمی آورده و با پرورش بازیکن آکادمی باشگاه می‌توان صد‌ها مستعد را کشف کرد، ان‌شاالله که استقلال روندش رو به رشد باشد و تیم به شرایط خوب برسد.
* در مورد مسائل مالی چطور، دغدغه‌ای ندارید؟
خوشبختانه هم حواشی کم شده و هم مشکلی از لحاظ مالی نداریم، اسپانسر استقلال هم به تعهداتش خوب عمل کرده و مشکلی از این بابت وجود ندارد.
* یعنی اسپانسر به تمام تعهداتش عمل کرده است؟
از سال گذشته که فکر می‌کنم همین موقع‌ها بود قرارداد بستیم، تا امروز به تمامی تعهدات عمل شده است.
* اما گفته می‌شد هنگامی که افتخاری از استقلال رفت، او مبالغی را بابت امسال دریافت کرده بود، به همین دلیل باشگاه برای فصل پیش رو دچار مشکلات است.
اینگونه نیست، وقتی افتخاری تیم را تحویل داد، حتی دو سه میلیارد تومان هم از اسپانسر سال گذشته طلبکار بودیم، این دو سه میلیاردی که می‌گویم حدودی است و رقم دقیق نیست، ولی از لحاظ مالی مشکلی نداریم.
ملکی: رئال هم افت کرده چه برسد به استقلال
* ظاهر است مطالبات بویان و پروپیچ هم از اسپانسر پرداخت شود، درست است؟
اینگونه نیست، آن رقم‌ها به دلار است و طبیعتا باید از بخش درآمدزایی باشگاه پرداخت شود، مثل درآمد ما از فروش تیام، سیدمجید حسینی و پولی که از حضور بازیکنان استقلال در جام جهانی نصیب ما می‌شود، اگر اسپانسر به ما پول بدهد، باید در جای دیگر آن را خرج کنیم و هزینه‌های جاری باشگاه را تأمین کنیم. از طرفی، پول‌هایی که از لیگ قهرمانان آسیا نصیب ما شده و یا از بابت حضور بازیکنانمان در جام جهانی دریافت می‌کنیم، فرصتی است که مطالبات مربیان و بازیکنان خارجی‌مان را بدهیم.
* با این نرخ دلار مشکلی برای تأمین هزینه مربیان خارجی و بازیکنان‌تان را ندارید؟
ما فعلا نمی‌خواهیم دلار بخریم و نیازی به دلار نیست، برای پرداخت حقوق شفر و کادر فنی امسال نیازی به این کار نیست، ضمن آنکه ما می‌خواهیم پرداخت بدهی‌های بازیکنان خارجی را از همان درآمد‌هایی که بابت حسینی و تیام نصیب ما شده انجام بدهیم.
* از شفر که حمایت می‌کنید، زیرا طی هفته‌های اخیر خیلی در مورد او شایعه ایجاد شد.
چرا حمایت نکنیم، او مربی بسیار خوبی است که حاشیه ندارد و یک روانشناس و معلم خوب هم محسوب می‌شود.
* اما امسال با رفتن ساناک به نظر کمی کار او سخت شده.
ساناک عصای دست شفر بود و ما هنوز امیدواریم او برگردد، نمی‌دانیم مشکل او چیست و آیا واقعا مادرش مریض است یا خودش، اما امیدواریم او به تیم ما برگردد، چون او می‌تواند به قهرمانی استقلال در لیگ خیلی کمک کند.
* امسال شما روی لیگ برنامه‌ریزی کرده‌اید یا جام حذفی؟
ما با شفر روی ستاره سوم و کسب قهرمانی آسیا فکر می‌کنیم، این یکی از اهداف ما است.
* این نظر شخصی‌تان است یا نظر هیأت مدیره؟
من جدای از اینکه عضو هیأت مدیره باشم، هوادار استقلال هم هستم، دلم می‌خواهد تیمم قهرمان آسیا شود، من با افکار شفر آشنا هستم و خلق و خوی او را می‌دانم، اگر امسال جام جهانی نبود، خیلی از بازیکنان ما نمی‌رفتند و ما می‌توانستیم در آسیا هم موفق شویم.
* اگر تجربه الان را داشتید، اجازه می‌دادید تیام و امید ابراهیمی بروند؟
آن‌ها نماندند، نه اینکه ما بخواهیم از تیم بروند، مجید حسینی نمی‌توانست از استقلال برود، چون با ما قرارداد داشت و اگر اجازه نمی‌دادیم از تیم جدا شود، ممکن بود تا چهار ماه محروم شود، اما او اصرار داشت که از تیم جدا شود، ابراهیمی هم همینطور، او تلفنش را قطع کرد و خداحافظ، خود من هم پنجاه بار سعی کردم با او تماس بگیرم، اما نشد، روزی به باشگاه استقلال برگشت که کارت بازی‌اش را می‌خواست. در مورد نورافکن هم شخصا با او حرف زدم و به او گفتم پسرم تو جوانی و در استقلال بازی می‌کنی، در اینجا بمان تا فرصت برایت فراهم شود، اما او اصرار کرد که می‌خواهد جدا شود. در مورد مدیر برنامه‌های تیام هم فقط این را بدانید که او دلش با باشگاه استقلال نبود، حتی با وجود اینکه من وظیفه نداشتم، ولی با او صحبت کردم. شما کجا سراغ دارید که مدیرعامل یک باشگاه بخواهد برای مذاکره با بازیکن راهی یک کشور دیگر شود، اما افتخاری دو بار این کار را کرد، از این بحث اتفاقات زیاد افتاد، ولی همانطور که گفتم این بازیکنان خودشان نمی‌خواستند در استقلال بمانند.
* در مورد بحث بازنشسته‌ها گفته می‌شود شما و چند نفر از اعضای هیأت مدیره استقلال شامل قانون بازنشستگی می‌شوید، این بحث درست است؟
واقعیت این است که من این را نمی‌دانم، فکر می‌کنم وزارت ورزش بداند که ما مشمول هستیم یا نه، ولی اگر قانونی در این زمینه وجود داشته باشد من هم تابع هستم و باید از قانون تمکین کنم، چون این یک موضوع همه‌گیر است.
* برنامه شما برای آینده باشگاه چیست، چون مثلا اگر پرسپولیس به فینال لیگ قهرمانان صعود کند، مبلغ هنگفتی را از ای‌اف‌سی دریافت خواهد کرد.
ما هم هدفمان صعود به فینال و قهرمانی بود، ولی اتفاق نیفتاد، اما این برنامه ما است، وقتی تیمی هفت بازیکنش را از دست می‌دهد، نباید از او انتظار داشت که صددرصد باشد، برای ما بازی در السد اتفاق تلخی افتاد و بازی را واگذار کردیم، ولی جبران خواهیم کرد، ما با شفر ستاره سوم را می‌خواهیم و در واقع این را بگویم یکی از اهداف من این است که باشگاه استقلال را به معنی واقعی تبدیل به باشگاه کنم.
* از چه نظر این صحبت را می‌کنید؟
کارشناسان هیچ‌وقت درباره اصل موضوعات صحبت نمی‌کنند، استقلال و پرسپولیس الان تیم هستند نه باشگاه، باشگاه باید از لحاظ سخت افزاری و نرم‌افزاری قوی باشد و دارای ورزشگاه اختصاصی. نه فقط در یک رشته، بلکه در تمام رشته‌ها. من دوست دارم هوادار استقلال فرزندش را عضو رشته‌های دیگر این باشگاه کند و از کنار اسم استقلال هم استفاده کند، استقلال عشق من است و من به دنبال این هستم بعد از حل کامل مشکل بدهی‌ها، زیربنایی کار کنم و به نوعی باقیات و الصالحات بگذارم، دوست دارم این باشگاه ساخته شود و از زیر بنا کار صورت بگیرد. چهل سال است که این دو باشگاه به شکل تیم اداره می‌شود، شاید شما ندانید، ولی از بیست تا سی میلیون هوادار می‌شود همه‌گونه استفاده کرد، اگر نشود این کار را انجام داد این ضعف من است.
* به خاطر همین است که در لیگ دو و میدانی هم شرکت کرده‌اید؟
همین‌طور است، ما برای اولین‌بار در لیگ دو و میدانی شرکت کردیم و در حال حاضر در رده دوم هستیم، احتمال قهرمانی‌مان هم وجود دارد.
* هزینه زیادی که ندارد؟
اصلا. کل هزینه‌های این تیم به اندازه یک بازیکن فوتبال هم نیست، به خاطر این است که می‌گویم باید در سایر رشته‌ها هم فعالیت کرده و در واقع باشگاه واقعی باشیم. همین حالا که با شما صحبت می‌کنم، حتی یک متر زمین هم در این مملکت به نام استقلال نیست، این بدهی‌ها اجازه نداده کسی به این مسائل فکر کند، ولی به امید خدا این مشکلات را پشت سر می‌گذاریم و به موفقیت می‌رسیم.
* صحبت خاصی باقی نمانده؟
از هواداران استقلال می‌خواهم از تیم حمایت کنند و ان‌شاالله که امسال بتوانیم نتایج قابل قبولی کسب کنیم و با کسب عنوان قهرمانی دل آن‌ها را شاد کنیم.
برچسب ها: تدبیر24 ، ملکی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها