عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود عباس عبدي

عادلانه و بدون تبعيض رسيدگي شود

پس از انتشار خبر اظهارات دادستان محترم تهران درباره رييس كل سابق بانك مركزي و ايراد اتهام به او مبني بر تضييع 30 ميليارد دلار و 60 تن طلا، دولت نيز بيانيه‌اي در نقد اين رفتار و گزارش منتشر كرد كه در جاي خود قابل توجه بود، به ‌ويژه آنجا كه به زمان اعلام آن اشاره كرده است. بدون در نظر گرفتن اعتبار نكات ذكر شده عليه او، به نظر مي‌رسد كه پاسخ به چند نكته ضروري است.
نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۶۶ آرشیو
تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن حمید یزدانیان

تحلیلی پیرامون تنش آذربايجان و ارمنستان و پیامدهای داخلی آن

در بین ایرانیان چنان سخن از پیوندهای باستانی قوم یهود و ایرانی و عظمت شاهان هخامنشی میزند و مردم ایران را به باستان گرایی سوق می دهد که...
آرشیو نظرات منتشره: ۰ درصف انتشار: ۵۰
يکشنبه ۱۶ مرداد ۱۴۰۱ - 2022 August 07
کد خبر: ۱۱۵۵۸۹
تاریخ انتشار: ۰۵ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۶
حق دانستن انسانها در دسترسی آزادانه به اطلاعات و همچنین پنهان کردن اطلاعات و عدم دسترسی آزاد به یافته های علمی و..‌. می تواند به آگاهی، فساد، و نابرابری ها در جوامع بشری دامن بزند.
تدبیر24»فیروز قاسمی- یکی از سئوال هایی که همواره ذهن من را درگیر کرده است. این است که آیا در انتظار جامعه ای باشیم که با پرداختن به صورت مسئله « با تمرکر بر مشکل و یا مشکلات» ممکن است آینده ما را رقم بزند بمانم، یا با استقلال فکری همراه با تحقیق و بررسی در صدد حل مسئله باشیم و خود سرنوشت خود را معین کنیم !...
همواره در اندیشه بشری، اندیشه انتقادی، اندیشه پژوهشی و... در خصوص واقعیات جامعه با ارایه راه کارهایی برای رفع و حل مشگلات جامعه با ریشه یابی و با پرداختن به مسئله در جامعه و اجتماع  شناخت بهترى از محیط اطراف به دست آمده است.
به همین جهت، آگاهی رسانی با ارایه اطلاعات و با پرداختن به اصل مسئله در پی دانستن می توان به ایده ها، نظریه ها و... جدیدی دست یافت. در این صورت است که به خوبی درک می شود كه همه چيز را نمى دانیم. بنابراین با تحلیل و‌ بررسی و با مرور مشکل در جهت حل مسئله می توان متمرکز شد.
در طی سال ها فعالیت در حرفه ی روزنامه نگاری همواره با این مهم در تضاد بودم و در اندیشه خود کنکاش می کردم چه عاملی باعث می شود تا در مواجهه با رویدادها، رخدادها و... صرفٱ به مشکل پیش آمده «صورت مسئله» می پردازیم، و پرداختن به راه حل ها را نادیده می گیریم. تا اینکه به استقلال فکری و فرآیند پرداختن به حل مسئله رسیدم .
اندیشه انرژی است. بنابراین نمی بایست محدود به معلول ها شد و علت ها را نادیده گرفت. چرا که عاملی سبب شده است تا معلول ها وجود خارجی پیدا کنند. معلول ها نام هایی دارند که تا حدی همه با آن آشنا هستیم. در همین جهت قدرت انرژی راههایی را به ما نشان میدهد تا این فرآیند را معکوس کنیم و به علت ها بپردازیم.
وجود مسئله را انکار نکنیم. مسئله را مشکل نبینیم، مسئله اتفاقی است که رخ داده است. ویک گام از مشکل جلوتر است. وقتی با مشکل رو در رو شدیم و ریشه های آن را پیدا کردیم با مسئله روبرو می شویم.
مشکل مسئله ای است که همه عوامل و متغیرهای مؤثر در آن برای ما مشخص نیست. حل مسئله فرآیندی است که نیاز به تجربه های عملی و توانمندی های ذهنی دارد. که با شناخت و رفتار هدایت شده و با کمک راه حل های موثر یا سازگارانه به نتیجه مطلوب می رسد.
بنابراین عقاید نیرو بخش موجب می شوند که  از توانیهای خود به شایستگی استفاده کنیم، و عقاید بازدارنده خود را کنار بگذاریم.
در زندگی، غالبآ از اموری صحبت می کنیم که نظر روشنی درباره آنها نداریم.
ساده ترین راه درک مسئله آن است که سنگ بنا آنرا بشناسیم، ممکن است نظریه های گوناگونی در ذهن خود داشته باشیم که در واقع به صورت اعتقاد در نیامده باشد. چرا که نظریه مانند اعتقاد اطمینان بخش نیست.
با اعتقاد بر اینکه دانستن حق مردم است. و با توجه به گستردگی اینترنت، فضای مجازی، شبکه های اجتماعی، رسانه ها و... با مرور و بررسی مسائل «حل مسئله» با دانسته های خود در جهت پیشبرد جامعه ای آگاه و به دور از بی اطلاعی، با اندیشه تغییر، اصلاح،  صلح و آرامش با به روز شدن می توان چشم اندار و دریچه ای  جدید گشود.
برچسب ها: تدبیر24 ، حق دانستن
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها