سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
جمعه ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - 2020 September 18
کد خبر: ۱۱۵۷۱۷
تاریخ انتشار: ۱۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۰:۰۷
سرمربی تیم فوتبال سایپا پیش از بازی با استقلال گفت: نمی‌خواهیم زود از جام حذفی خداحافظی کنیم.
تدبیر24»علی دایی سرمربی تیم فوتبال سایپا در نشست خبری پیش از دیدار تیمش برابر استقلال در جام حذفی فوتبال ایران اظهار کرد: ما فردا بازی مهمی داریم و دوست نداریم از جام حذفی خداحافظی کنیم. می‌خواهیم بازی خوبی انجام دهیم و صعود کنیم. این بهترین فرصت برای جبران شکست در لیگ مقابل استقلال است. ما هفته قبل در حالی که می‌توانستیم برنده باشیم، امتیاز خوبی گرفتیم. می‌خواهیم با بازی خوب برنده باشیم.

او در مورد تغییرات تیمش در بازی فردا نسبت به بازی پرسپولیس اظهار کرد: بازیکنان ما روحیه خوبی دارند. روزبه شاه علی دوست غایب است و او را در بازی فردا نخواهیم داشت. هر بازی شرایط خاص خودش را دارد و سعی می‌کنیم با درسی که از بازی قبل گرفتیم نقاط ضعف خود را پوشش دهیم و بازی بهتری کنیم تا به مرحله بعدی جام حذفی برسیم.

او درباره آمادگی بازیکنانش برای تلاش ۱۲۰ دقیقه‌ای احتمالی در بازی فردا بیان کرد: در این هفته ما کار خاصی انجام ندادیم و روی تمرینات بدنی کار کردیم و از تمام توان بازیکنانمان استفاده خواهیم کرد.

سرمربی سابق نفت در مورد طلبش از این باشگاه و همچنین منحل شدن این باشگاه هم گفت: من پیگیر این موضوع نبودم اما آنهایی که جزو هیات موسس باشگاه نفت بوده‌اند باید پاسخگوی این مشکل باشند. آنها باید جوابگوی بدهکاری‌ها باشند. من نمی‌دانم دلیل انحلال چیست و نمی‌دانم چرا زمانی که این تیم از لیگ برتر به لیگ دسته یک رفت، نه آن را فروختند و نه واگذار کردند.

دایی در پاسخ به اظهار محبت یکی از خبرنگاران گفت: تا کسی نخواهد برگی از درخت نمی‌افتد. هیچ گاه این داستان‌ها برای آنها درس عبرت نمی‌شود و حتی من هم برای آنها درس عبرت نشده‌ام. من اندازه پشه هم زور ندارم؟ اگر ضربه دست من به کسی بخورد سه روز می‌خوابد. چگونه امکان دارد من به کسی ضربه بزنم اما هیچ اثری روی صورتش باقی نماند. چگونه تلویزیون جمهوری اسلامی ایران با کسی مصاحبه می‌کند که الان فراری است؟ من به او ضربه زدم اما شکایت کردم و حکم جلب او را گرفتم اما او فراری است.

او ادامه داد: وجدان هم چیز خوبی است اما متاسفانه بعضی از ماها وجدان خود را به چیزهای مادی می‌فروشیم. من او را نزدم. من حتی نام و فامیل این خبرنگار را نمی‌دانستم و در برنامه کذایی که پخش شد او را شناختم. فکر می‌کنم پدر این خبرنگار نان و نمک پدر من را در اردبیل خورده است.

دایی اضافه کرد: او شان خبرنگاران را حفظ نکرد. جایگاه شما خبرنگاران مگر در میکسدزون نیست؟ آیا من تا به حال به خبرنگاران بی‌حرمتی کرده‌ام؟ تنها کاری که کرده‌ام این بوده که بعضی وقت‌ها پاسخگوی سوالاتتان نبوده‌ام. بعضی از خبرنگاران دنبال حاشیه هستید و شما به امثال آن خبرنگار بها می‌دهید. اگر شما اثری از ضربه را دیدید بگویید. شما ابتدا باید مسائل را بدانید و بعد عنوان کنید. اگر من چک زدم چرا او شکایت نمی‌کند؟ شما به چه چیزی می‌گویید چک؟ در آن صحنه ۱۰ نفر من را گرفته بودند و من به رختکن رفتم. ناگهان سر و صدایی بلند شد. من بی رگ یا ماست نیستم. چگونه وجدانتان اجازه می‌دهد این چیزها را بنویسید. من کجا با رادوشوویچ درگیر شدم؟ آقا ضیایی چه کاره است؟ مسئول حراست است؟ آیا پلیس امنیت است که می گوید به رختکن بروم؟ آیا این جایگاه شماست؟ کدام یکی از شما خبرنگاران حق دارید به من بگویید به رختکن بروم یا نه؟ او با روی زیاد مصاحبه می‌کند و می‌گوید من را نصیحت کرده است.

او افزود: اگر این‌ها را می‌شندیم قطعا آن چک را می‌زدم. شما خبرنگاران زمانی باید ناراحت شوید که در زمان سوال و جواب من به شما ضربه‌ای بزنم. نه وظیفه او است و نه جایگاهی دارد که بخواهد این کار را بکند. مطمئن باشید اگر کسی از این به بعد از حریمش بیرون بیاید همین برخورد را می‌کنم. چرا نمی‌توانند به چیزهای دیگری گیر بدهند؟ این همه مسائل مختلف هست. برای من زور دارد. اگر من به او چک زده بودم دوربین از آثار ضربه فیلم می‌گرفت. این سوال را پاسخ بدهید که در آن قسمت چه می‌کرده است؟ چه وظیفه‌ای داشته که بگوید بفرمایید داخل رختکن؟ دفعه بعدی اگر این اتفاق بیفتد رفتار دیگری می‌کنم تا آش نخورده و دهان سوخته نشود.

سرمربی سایپا بیان کرد: یکی از روزنامه‌ها که بارها علیه من مطلب زده و بارها می‌گفت که باید جلوی من گرفته شود، خبرنگارش از ایران رفت و با بیگانگان مصاحبه کرد. صدا و سیما هر چه دلش می خواهد راجع به من پخش کند و هرچه می‌خواهند درباره من چرندیات بگویند. تا آن بالایی نخواهد هیچ چیزی اتفاق نخواهد افتاد. عشق و علاقه مردم با این اتفاقات به من بیشتر می‌شود. هیچ کس از من نوعی نترسد، من آدم سیاسی نیستم و تا آخر عمرم سیاسی نخواهم شد. من نوکر مردم هستم و افتخار خواهم کرد. اگر آقایان می‌خواهند ناراحت شوند بگذارید ناراحت شوند. یکی از شما خبرنگاران بگویید که آن صحنه چک زدن یا آثاری از آن را دیده‌اید؟

او ادامه داد: هر شبکه هر چه می‌خواهد بگوید. من یک سوال دارم. خانواده‌های شما چه زمانی آن شبکه را نگاه می‌کنند؟ به ندرت کسی آن شبکه را نگاه می‌کند. مردم یک برنامه را در صدا و سیما با عشق و علاقه نگاه می‌کردم که آن هم تحریم شده است. خودمان را که نمی‌توانیم گول بزنیم. این‌ها سرشان را مثل کبک در برف فرو کرده‌اند. متاسفانه نمی‌دانند در جامعه چه خبر است.

دایی در مورد پخش نشدن برنامه ۹۰ گفت: با این که من دل خوشی از برنامه ۹۰ ندارم اما آبروی صدا و سیما ما برنامه‌ای مثل ۹۰ بود؛ برنامه‌ای که بیش از چهار میلیون نفر بیننده داشت. الان وقتی پخش نمی‌شود یا نمی‌کنند ایراد دارد. کارهایی که این‌ها انجام می‌دهند نتیجه عکس می‌دهد و علاقه مردم را به برنامه ۹۰ بیشتر می‌کند؛ برنامه‌ای که سابقه‌ای طولانی با یک مجری تحصیل کرده دارد. صدا و سیما با تصمیماتی که می‌گیرد خودش به خودش ضربه می‌زند. آیا مهدی ضیایی سخنگو یا رییس صدا و سیما است که در آن برنامه کذایی با مردم حرف می‌زند. من و امثال من به درد صدا و سیمای ایران نمی‌خوریم. ما نمی‌توانیم چیزی را لاپوشانی کنیم یا از آن بگذریم.

سرمربی سایپا در پایان اظهار کرد: من نوعی به درد شما نمی‌خورم. امثال کسانی به درد صدا و سیما می‌خورند که یک ساعت و نیم از آنها برنامه پخش شود و بعد فرار کنند. صدا و سیما باید کمک می‌کرد که من این آقا را پیدا کنم تا قانون، مجازاتش می‌کرد. متاسفانه با این حرف‌ها به حاشیه می‌رویم. حیف این صدا و سیما و مردم است.

انتهای پیام

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها