سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب دکتر عشایری

سناریوهای احتمالی تعارض ایران و غرب

از زمان روی کارآمدن دولت یازدهم و دوازدهم درایران؛ اصلی ترین دغدغه سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران، مدیریت سیاست هسته ای و پیگیری آن از طریق دیپلماتیک است.
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۰۷ آبان ۱۳۹۹ - 2020 October 28
کد خبر: ۱۱۵۸۱۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۲
جهانبخش خانجانی، عضو شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی ایران

تدبیر24»در فروردین امسال خطاب به اعضای محترم شهر تهران مطلبی نوشتم كه گویی مورد توجه اعضای محترم شورای شهر تهران قرار نگرفت. پیش از این در انتخاب آقای نجفی برای شهرداری تهران هم نظراتم را در كانال شخصی‌ام گذاشته بودم ولی از آنجا كه روح تحزب واقعی در جامعه شكل نگرفته اعضای محترم شورا نیز در مسیر مناسبی قرار نگرفتند. هم جناب نجفی و هم اعضای شورا با اشتباهات فاحش بر سر شهر تهران همان آوردند كه دیدید بعد از آن هم با انتخاب جناب آقای افشانی و عدم انتصابات مناسب و مسایل مختلف كارآیی چشمگیری كه مردم تهران را خشنود كند نداشتیم.

تزاحم‌های درونی، انتصابات قبیلگی، عدم شناخت از شهر تهران پرونده مطلوب و قابل دفاعی از شهرداری تهران بر جای نگذاشته است. رفتار و تصمیم غیرقابل توجیه نمایندگان محترم تهران و شورای شهر تهران نیز در مواجهه با قانون بازنشستگی، جریحه‌ای بر افكار عمومی وارد كرد كه تا مدتی زدودنی نیست. اینجانب به دلیل سابقه بیست ساله در حوزه وزارت كشور و شهرداری‌ها، انتشار لیست كاندیداهای شهرداری تهران را آشكارسازی عدم كارآمدی شورای شهرتهران می‌دانم. اعضای محترم شورای شهر، با توجه به انتخابات سال آینده مجلس شورای اسلامی و انتخابات ریاست جمهوری سال هزار و چهارصد، شوربختانه و ناگوارانه باید اذعان كنم كه كارنامه قابل قبولی برای ارائه به مردم ندادند. لیست منتشره مؤید این است که یا جایگاه شهردار تهران را نشناختید یا شهر تهران را نمی‌شناسید. مردم به كدامین اعتبار دوباره به شما اعتماد كنند و به توانمندی و كارآمدی شما امیدوار باشند. به عنوان یك كارشناس به شما توصیه می‌كنم در دام جریانات ضداصلاحات نیفتید و سهل‌اندیشانه خروج عضوی از شورا را رابرای خود تابو نكنید. مگر در شورا چه می‌گذرد كه از ورود چمران و یا عضوی دیگر در هراسید؟!

می‌ترسید رسانه ملی هر روز او را چهره كند؟ یا چمران و فردی دیگر از اصول‌گرایان را آنقدر بی‌تقوی و ناشی می‌دانید كه بیاید بازی‌تان را به هم بزند؟

با منطقی استوار فردی كه بدنه اصلی شهرداری و شورا را می‌شناسد و توانمند برای عملیات اجرایی در این مدت باقیمانده هست را انتخاب كنید. بار دیگر می‌گویم زمان دشمن ما و شماست. با تحلیل‌های غیرواقع‌بینانه شهر را ویران نسازید و بزرگان اصلاحات هم بپذیرند گاهی اشتباهی می‌كنند. ضمن احترام برای همه كاندیداهای محترم به نظرم تنها كسی كه در این دوره كوتاه می‌تواند شهر را به سامان كند و رابطه مناسبی با اركان حاكمیت برای بهبود مسیر ایجاد كند و شهرداری تهران را از بحران خارج كند مهندس محسن هاشمی است. این شائبه كه او را مانند شهردار اسبق دچار مشكلات ارضی و سماوی می‌كنند نیز پیشداوری‌ست و قطعا ایشان باید درایت لازم را برای اینكار داشته باشد و مورد بعدی هم كه می‌گویند ممكن است عملكرد ایشان آبروی مرحوم آیت‌الله هاشمی را ملكوك كند نیز سخن درستی نیست.

چه اینكه مرحوم آیت‌الله هاشمی همه آبروی خود را برای مردم گذاشت. ثانیا با درایت و عقلانیتی كه در مهندس محسن هاشمی سراغ دارم بعید می‌دانم كه نداند در چه گذرگاهی قدم می‌گذارد. بیایید این‌بار اشتباه نكنیم.

منبع: روزنامه سازندگی

برچسب ها: تدبیر24 ، استراتژیك
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها
نیازمندیها