ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
جمعه ۱۶ خرداد ۱۳۹۹ - 2020 June 05
کد خبر: ۱۱۵۸۴۷
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۳
دروازه بان ملی پوش کشورمان که در باشگاه ماریتیمو فعالیت می کند، در هفته ای که گذشت توانست کار بزرگی را رقم زده و با مهار پنالتی ستاره تیم پورتو، نظرها را به سمت خود جلب کند.
تدبیر24»بازی ماریتیمو برابر پورتو در هفته نهم رقابت‌های لیگ پرتغال، یک اتفاق ویژه برای دروازه بان ایرانی و ۲۵ ساله ماریتیمو بود. در واقع امیرعابدزاده در این مسابقه در برابر بازیکنی بازی می‌کرد که زمانی از تلویزیون تمام بازی هایش را دیده و شاید یکی از الگو‌های اصلی زندگی اش در فوتبال بوده است.
ایکر کاسیاس که نه تنها امیر، بلکه برای تمامی کسانی که فوتبال را دوست دارند یک چهره ویژه و محبوب به شمار می‌رود، بعد از جدایی از مادرید به پورتو آمد و امسال که عابدزاده در ترکیب اصلی ماریتیمو بازی می‌کند، دروازه بان ملی پوش و ایرانی این شانس را پیدا کرد که با او در یک میدان مستقیم بازی کند. هرچند در پایان بازی این کاسیاس و تیمش بودند که در زمین ماریتیمو به پیروزی رسیدند، اما نمایش امیر عابدزاده در این مسابقه و بازی مقابل کاسیاس می‌تواند یک امتیاز ویژه در کارنامه دروازه بان تیم ملی ایران باشد. عابدزاده در مورد این بازی به سوالات پاسخ داده است:
*بازی با پورتو بازی خیلی مهمی بود و توانستی در این بازی عملکرد خیلی خوبی داشته باشی. نمرات بالا گرفتی و دروازه بان هفته لیگ پرتغال انتخاب شدی. نظر خودت در خصوص این دیدار چیست؟
بابت اتفاقاتی که در این بازی رقم خورد، خدا را شکر می‌کنم. پورتو تیم بزرگی است و به عنوان صدرنشین لیگ پرتغال کارش را دنبال می‌کند. آن‌ها شانس اول کسب عنوان قهرمانی در این فصل هستند و البته سال قبل هم قهرمان شدند. خوشحالم مقابل این تیم بازی کردم هرچند نتیجه اش برای ما راضی کننده نبود و در این بازی شکست خوردیم. متاسفانه چند هفته‌ای است خوب نتیجه نمی‌گیریم و امیدوارم بتوانیم این دوران را پشت سرگذاشته و به روند پیروزی های‎مان برگردیم.

عابدزاده: کاسیاس بابت گرفتن پنالتی تبریک گفت
*پنالتی موسی مارگا مهاجم پورتو را گرفتی. چه حسی از این عملکرد خودت داشتی؟
موقعی که پنالتی را گرفتم بازی صفر، صفر بود و باعث شد تیم روحیه خوبی بگیرد و بتوانیم روی دروازه پورتو فشار بیاوریم. اما مربی پورتو تغییر تاکتیک داد و توانست به ما ضربه بزند و بازی را واگذار کردیم. حس فوق العاده‌ای داشتم که هرگز فراموش نخواهم کرد و در آن لحظه از فرصتی که خدا به من داده بود در دلم خداراشکر کردم که توانستم خودم را نشان بدهم.
*شرایطت در حالی که تیم نتایج خوبی نمی‌گیرد خوب به نظر می‌رسد. خودت نظرت درباره سطح آمادگی امروزت چیست؟
شرایط من خوب است، من همیشه سعی می‌کنم در باشگاه زودتر از همه سر تمرین بروم و دیرتر از بقیه از تمرین خارج شوم. سعی می‌کنم همیشه در حال پیشرفت باشم، رشد کنم و یاد بگیرم. دلم می‌خواهد در همه بازی‌ها بازیکن مثمرثمری بوده و نماینده خوبی برای ایران در لیگ پرتغال باشم. ۴ هفته است بازی‌های خوبی نداشتیم البته قرعه طوری بود که ما در این ۴ هفته بازی‌های خیلی سختی برگزار کردیم. اسپورتینگ، پورتو و براگا سه تیم مطرح پرتغال هستند که در این چهار هفته با آن‌ها بازی کردیم و نتوانستیم نتایج خوبی بگیریم. فکر می‌کنم شرایط قرعه‌ای که داشتیم هم باعث شد نتوانیم خوب امتیاز بگیریم. اما هفته بعد دربی حساس مادیرا را  داریم و باید با تیم ناسیونال بازی کنیم. این بازی فرصت خوبی است که دوباره بتوانیم دل هواداران را به دست بیاوریم و می‌تواند شروع دوباره‌ای برای امتیاز جمع کردن باشد.

عابدزاده: کاسیاس بابت گرفتن پنالتی تبریک گفت
*در این بازی دروازه بان تیم مقابل ایکرکاسیاس بود. درباره کاسیاس توضیح زیادی نمی‌توان داد چرا که دیگر همه او را می‌شناسند. اسطوره رئال مادرید و تیم ملی اسپانیا که همه افتخارات مهم فوتبالی را در کارنامه اش دارد. دیدار با کاسیاس چگونه بود؟
حس فوق العاده خوبی بود. اتفاقا بعد از بازی با کاسیاس صحبت کوچکی داشتم و او به من به خاطر گرفتن پنالتی تبریک گفت. من هم به او گفتم که باعث افتخارم است که مقابل او بازی کردم. یادم هست همیشه در رئال مادرید بازی هایش را می‌دیدم و از کسانی بود که همیشه فیلم بازی هایش را می‌گرفتم و می‌دیدم. همیشه از دیدن بازی هایش حس خیلی خوبی داشتم و در بازی با پورتو وقتی او را دیدم برای لحظه‌ای به همه این‌ها فکر کردم. کسی که از بچگی دوستش داشتم و بازی هایش را می‌دیدم الان باید با او رقابت کنم. کاسیاس الان با ارزش‌ترین گلر لیگ پرتغال است، اما در ۵ هفته اول من باارزش‌ترین دروازه بان بودم. اما کاسیاس در چهار هفته اخیر دو پله از من بالاتر آمد و الان او اول است. همه این‌ها برای من خیلی جالب و الهام بخش است و من را مجاب می‌کند که به آرزوهایم فکر کنم و مطمئن باشم که می‌توان به آن‌ها دست پیدا کنم.
*بازی در لیگ پرتغال چقدر به رشد فوتبال تو کمک کرده است به خصوص بازی مقابل تیم‌ها و بازیکنان بزرگ چه تاثیری در کارت خواهد داشت؟
من با بازی در لیگ پرتغال خیلی دارم رشد می‌کنم. خودم پیشرفتم را حس می‌کنم. هم از لحاظ فردی وهم تیمی خیلی چیز‌ها یاد می‌گیریم. خیلی دوست دارم چیز‌هایی که از یک سو در پرتغال یاد می‌گیرم را به تیم ملی و از سوی دیگر آنچه در تیم ملی زیر نظر سرمربی خوبمان یاد می‌گیرم را به بازی‌های باشگاهم بیاورم. این تلفیق خیلی برایم خوب بوده و معتقدم باعث شده که همه ش. در مسیر پیشرفت باشم. من همیشه سعی کرده ام نماینده خوبی از ایران در لیگ پرتغال باشم و البته دلم می‌خواهد نماینده خوبی برای ماریتیمو در تیم ملی ایران باشم. تا الان خداراشکر روند رشدم خوب بوده است. من الان دنبال ثبات در کارم هستم و فکر می‌کنم کلید اصلی پیشرفتم در آینده ثبات است. دوست دارم همین روند را ادامه داده و بتوانم پله پله بالا بروم و به چیز‌هایی که می‌خواهم برسم.

برچسب ها: تدبیر24 ، عابدزاده
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها