ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 05
کد خبر: ۱۱۵۸۹۸
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۵
به تازگی شایعه ای مطرح شده و ادعا شده است که ویلای جنجالی متعلق به علی دایی می باشد

تدبیر24»دهه ۷۰ این طور مد شده‌بود که هر ساختمان بالای دو طبقه ای هر جای ای ان بود را ندید می گفتند برای خاندان هاشمی است چون او و خانواده اش نماد سرمایه‌داری در آن سال‌ها بودند. یک دهه بعد اما طبقات اجتماعی جدیدی از بورژواها در ایران شکل گرفتند. پولدارهایی از طبقه سیاسی جدید که تا پیش از این اصلا اسمی از آنها نبود.

آنهایی که نزدیک به طیف جدید در دل دولت بودند. آنهایی که طیف کاسبان تحریم بودند و فرصت های کسب ثروت یک شبه را یافته بودند.حالا دیگر در کنار برج های سر به فلک کشیده فقط اسم تیم هاشمی شنیده نمی شد.

حالا اسم هایی چون تیم مشایی و زنجانی، امیر منصور آریا و هدایتی و انصاری بودند که داشت ملک های شان معروف می شد .

قصه سلبریتی‌های ملاک!

ورزش دهه‌های شصت و هفتاد پولی نداشت و ستاره‌های با استعدادش هشت شان گروی ۹ ماند و کم‌نبودند ابرستاره‌هایی که افسرده به دام اعتیاد افتادند و حسرتی شدند برای مان.
در آن سال ها البته جریان جدیدی در طبقه اشرافی ایران هم شکل گرفت. ورزش حرفه‌ای ستاره محوری در سینما رونق گرفت. بازیکنانی که لژیونر شدند، سرمایه‌دار شدند و راه یافتند به جمع ملاکین.
کم نبودند آنهایی که اسم شان سر زبان ها افتاد. از علی پروین که یک تاجر قدیمی بود و ویلا دار و ملاک در لواسان و رامسر تا علی کریمی، علی دایی ، قلعه نویی ، نکونام ، حسین رضازاده و علی دبیر و دیگران!

تجارت از اسم

سلبرینی‌ها توانستند وارد کار تبلیغات ملک شوند. کم نبودند آنهایی که ملکی را در مجموعه های تجاری مختلف می گرفتند تا از اسم شان رونقی ایجاد شود در تجارت این مجتمع ها. افشین پیروانی، حمید استیلی، احمد عابدزاده، علی دایی ، علی پروین، میناوند، مهدوی کیا، رضا گلزار، بهرام رادان ، هدیه تهرانی ، علی منصوریان و خیلی های دیگر که حتما اسامی شان را بسیار شنیده اید ، نقشی کلیدی داشته اند در همه این سال ها در تجارت هایی از این دست.

تجارت با نام سلبریتی‌ها

فقط کافی است گذرتان به شمال، لواسان و جاهای دیدنی ایران بروید و بخواهید قیمت ملکی را بگیرید، آنگاه با مواردی از این دست زیاد مواجه می شوید:«این ویلا برای علی دایی است». «آن زمین برای علی کریمی است»«هدیه تهرانی یا مهران مدیری» در این شهرک ملک دارند.

البته خیلی از این سلبریتی ها ملک های معروفی دارند که البته رسانه‌ای هم شده است. مثلا ویلای علی پروین در رامسر یا علی دایی در چلک نوشهر چیزی است که همه درباره اش شنیده اند. یا ملک عابدزاده در عباس آباد یا ویلای علی کریمی در لواسان و داشته های نکونام در شمال کشور.

اما اگر روزگاری برای کسب و کار ، فروشنده های محلی از طالقان تا شمال و ارتفاعات تهران با اسم خاندان هاشمی بازی می کردند، حالا اسم این ستاره ها کمک شان می کند برای افزایش قیمت املاک شان.
آنها رویای همسایگی با سلبریتی ها را به بالاترین قیمت می فروشند و این شایعات کار دست ستاره ها می دهد.

شایعه‌ای که دایی را خشمگین کرد!

پرونده‌ای این روزها داغ شده درباره کوه خواری و عکس ویلایی منتشر شده است در ارتفاعات اوشان تهران.
ویلایی که حالا مشخص شده مالک آن ، مالک یکی از کارخانه های نام آشنا است که مشخص نیست چطور آنجا اجازه بریدن کوه را پیدا کرده است!

این خبر را خبرنگاری پیگیری کرده و به دایی گفته شایعه شده است آن ملک به نامش بوده اما این ستاره سرشناس فوتبال بحث جالبی را باز کرده. او گفته یک خانه و یک ویلا دارد که بارها عکسش در نشریات منتشر شده است و تاکید کرده که مردم فریب این خبرها و این وعده‌های دلال ها که همسایه ستاره های شان می کنند را نخورند.

او اعتقاد دارد این اتهامات فقط دو دلیل می تواند داشته باشد یا به قصد تخریب است و یا برای کسب درآمد که در هر دو حالتش او به مردم می گوید هوشیار باشند.
این نکته ای است که باید بی شک مردم در زمان خرید به اسم همسایگی ستاره ها در ذهن داشته باشند!

برچسب ها: تدبیر24 ، علی دایی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها