ايران و مثلث جديد بازار نفت‌ عليرضاسلطاني

ايران و مثلث جديد بازار نفت‌

به نظر مي‌رسد از اين پس بايد کم‌کم به جاي کلمه اوپک از کلمه کشورهاي عمده توليدکننده نفت استفاده و به کاربرد آن عادت کرد
تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا مینو مرتاضی

تشدید خشونت‌های خانگی علیه زنان در ایام کرونا

فرهنگ‌ها به دلیل نقشی که در ساخت نقش‌ها، انتظارات و ارزش‌ها در جامعه و خانواده دارند، در گسترش یا کاهش خشونت‌ها در جامعه و خانواده نقش موثر ایفا می‌کنند.
چهارشنبه ۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - 2020 August 05
کد خبر: ۱۱۵۹۱۸
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۳۹۷ - ۰۹:۴۰
ویگو مورتنسن به دلیل استفاده از یک واژه نژادپرستانه در جلسه پرسش و پاسخ فیلم «کتاب سبز» عذرخواهی کرد.
تدبیر24»ویگو مورتنسن بازیگر نامزد جایزه اسکار که در جلسه پرسش و پاسخ پس از نمایش فیلم «کتاب سبز» از واژه نژادپرستانه «کاکاسیاه» استفاده کرده بود، عذرخواهی کرد و قول داد که دیگر آن کلمه را بر زبان نیاورد.

ویگو مورتنسن بازیگر مشهور فیلم های «ارباب حلقه ها» و «قول های شرقی» در جلسه پرسش و پاسخ پس از نمایش فیلم «کتاب سبز» که در روز چهارشنبه ۸ نوامبر برگزار شد، به همراه ماهرشالا علی همبازیش در فیلم، در مورد چگونگی دوستی چندنژادی درون فیلم و بحث نژادپرستی در آمریکا صحبت می کرد که با توجه به گزارش هالیوود ریپورتر، برای بیان کردن یک نکته درباره پیشرفت و ترقی از واژه نژادپرستانه «کاکاسیاه» به صورت کامل استفاده کرد. (این عبارت تحقیرآمیز برای سیاهپوست ها شناخته می شود و از درج کامل آن حتی در این خبر نیز خودداری شده است.)

مورتنسن در این جلسه گفته بود: برای مثال، هیچ کس الان نمی گوید «کاکاسیاه». پس از گفتن این واژه از سوی مورتنسن حاضران در جلسه حیرت زده شده بودند.

روز پنجشنبه ۹ نوامبر، یک روز بعد از این اتفاق مورتنسن طی یک بیانیه رسما از به کار بردن این واژه عذرخواهی کرد. او گفت: گرچه قصد و نیت من این بود که قاطعانه علیه نژادپرستی صحبت کنم اما باید بگویم من حق ندارم حتی تصور آسیبی را که شنیدن این کلمه در هر شرایطی وارد می کند، بکنم. من از این کلمه چه در جمع خصوصی و چه در جای عمومی استفاده نمی کنم. بسیار متاسفم که شب گذشته از این کلمه به صورت کامل استفاده کردم. قول می دهم که دیگر آن را بر زبان نیاورم.

برچسب ها: تدبیر24 ، عذرخواهی
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها