فرار ترامپ به عقب شمس اردکانی

فرار ترامپ به عقب

راضی نگهداشتن تولید‌کنندگان نفت در امریکا هم از نظر افزایش تولید و هم بالانگه‌داشتن قیمت جهانی نفت با وجود وعده به مردم امریکا که نفت ارزان خواهد شد.
بالاتر از جنایت خرمشاهی

بالاتر از جنایت

این روز‌ها طرح تشدید مجازات اسیدپاشی در مجلس شورای اسلامی در دست بررسی است و ظاهراً کلیات این طرح نیز تصویب شده است.
سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 21
کد خبر: ۱۱۶۰۳۳
تاریخ انتشار: ۲۲ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۱۲
پروفسور سیدحسن امین حقوق دان، فیلسوف، ادیب و شاعر که بیشتر به عنوان استاد راهنمای رئیس‌جمهور حسن روحانی شناخته می‌شود، قرار بود دیشب در برنامه «شوکران» در شبکه چهار حضور پیدا کند و به پرسش‌های پیام فضلی‌نژاد پاسخ دهد. نکته جالب آن که در تصاویری که از این برنامه منتشر شده، پروفسور امین را با کراوات می‌بینیم و این در حالی‌است که او یک ماه قبل، به مناسبت روز بزرگداشت حافظ، مهمان سیدعلی ضیا در برنامه «فرمول یک» بود و در آن برنامه کراوات به گردن نداشت.

تدبیر24»به نظر می‌رسد مهمانان «شوکران» الزامی به رعایت قواعد پوشش در صداوسیما ندارند. زیرا می‌دانیم در پانزدهمین قسمت از «شوکران»، دومین بار است که مهمان برنامه با کراوات جلوی دوربین حاضر می‌شود. داوود هرمیداس باوند نیز که اول مرداد ماه مهمان اولین قسمت از برنامه «شوکران» بود، چنین پوششی داشت.
حالا اگر برخورد تلویزیون را درباره کراوات بستن چهره‌هایی که در برنامه‌های تلویزیونی ظاهر می‌شوند به یاد بیاورید، متوجه می‌شوید همین پوشش برای بعضی افراد مانع حضور آن‌ها در تلویزیون شده است. یکی از نمونه‌های این اتفاق به دی‌ماه سال ۹۵ و برنامه «روح پهلوانی» در شبکه ورزش برمی‌گردد.

وقتی عبدا... موحد اسطوره کشتی ایران، با کراوات به این برنامه رفته بود، حساسیت تلویزیون گل کرد و عوامل از او خواستند کراواتش را باز کند. مخالفت او باعث شد در نهایت این کشتی‌گیر پیش کسوت قهرمان المپیک، بدون آن که جلوی دوربین برود، به خانه بازگردد.

در آن زمان اعتراض او جنجال بزرگی برای تلویزیون ساخت. این تناقض وقتی بیشتر به چشم می‌آید که به یاد می‌آوریم چهار ماه قبل از این اتفاق یعنی در شهریور ماه ۹۵، پروفسور سمیعی با کراوات در برنامه پرمخاطب «دورهمی» ظاهر شده بود.

حال باید پرسید چه عواملی باعث می‌شود پروتکل‌های پوشش صداوسیما برای یک مهمان واحد، به فاصله زمانی یک ماه، متفاوت باشد؟ چه عواملی در حضوریافتن یا نیافتن یک مهمان با پوشش کراوات جلوی دوربین تلویزیون مؤثر است؟ سلیقه برنامه‌سازان؟ شهرت مهمان؟ لابی تهیه‌کننده؟ چرا سیاست‌های سازمان صداوسیما برای پوشش مهمانان برنامه‌های تلویزیونی روشن نیست؟

برچسب ها: تدبیر24 ، کراوات
بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها