استیضاح وزیر نفت توجیه منطقی ندارد کیانوش راد

استیضاح وزیر نفت توجیه منطقی ندارد

استیضاح وزیر نفت در این شرایط سخت و پرمخاطره و در شرایط تحریم همه‌جانبه اقتصادی ایران و فشارهای آمریکا در توقف صادرات نفت، هیچ توجیه منطقی و عقلانی ندارد.
نگاه ایجابی دولت به زنان ذوالقدر

نگاه ایجابی دولت به زنان

اگرچه اقدامات دولت آقای روحانی در حوزه زنان هنوز منجر به نتایج مطلوب و ایده‎آل نشده اما نگاه این دولت به مسائل زنان نگاه مثبتی است.
سه‌شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - 2019 May 21
کد خبر: ۱۱۶۱۴۳
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
به نقل از اسکای نیوز، «سائولی نینیسته»، رئیس جمهور فنلاند روز گذشته (یکشنبه) در مصاحبه با یک روزنامه فنلاندی اظهارات اخیر دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا را تکذیب کرد و گفت: به یاد ندارد در پاریس با رئیس جمهور آمریکا درباره «تمیز کردن جنگل‌های فنلاند» صحبت کرده باشد.

تدبیر24»در واقع دونالد ترامپ در بازدید از جنگل‌های سوخته کالیفرنیا پس از آتش سوزی مرگبار اخیر، در گفتگو با خبرنگاران اعلام کرده بود که اینگونه آتش سوزی‌ها در فنلاند یک فاجعه به حساب نمی‌آید؛ زیرا مردم فنلاند زمان زیادی از وقت خود را صرف تمیز کردن جنگل‌ها می‌کنند.

ترامپ در ادامه گفت: من با رئیس جمهور فنلاند در پاریس بودم و او به من گفت که آن‌ها یک کشور جنگلی دارند. آن‌ها زمان زیادی را صرف تمیز کردن جنگل‌ها و اینگونه کار‌ها می‌کنند و هیچ مشکلی هم ندارند، اما پس از انتشار این اظهارات ترامپ، رئیس جمهور فنلاند در گفتگو با یک روزنامه فنلاندی اعلام کرد در تاریخ ۱۱ نوامبر در پاریس با دونالد ترامپ درباره نحوه اداره جنگل‌ها صحبت کرده است.

رئیس جمهور فنلاند در این خصوص گفت: «مکالمه ما درباره آتش سوزی‌های کالیفرنیا بود و سامانه‌های نظارتی که فنلاند برای نظارت بر آتش سوزی جنگل‌ها از آن‌ها استفاده می‌کند. من به یاد می‌آورم که به رئیس جمهور آمریکا گفتم «ما از جنگل‌هایمان محافظت می‌کنیم»؛ اما به خاطر نمی‌آورم حرفی درباره تمیز کردن جنگل‌ها به او زده باشم!

رئیس جمهور فنلاند افزود: من به او گفتم فنلاند کشوری است که جنگل‌های زیادی دارد و ما یک سامانه نظارتی خوب داریم.

به دنبال این اظهارات ترامپ، بسیاری از مردم فنلاند دونالد ترامپ را به سخره گرفتند و تصاویری از خود در رسانه‌های اجتماعی منتشر کردند. به عنوان مثال در یکی از این تصاویر یک زن فنلاندی در داخل جنگل جارو برقی در دست دارد و زیر این پست نوشته است: «یک روز معمولی در جنگل‌های فنلاند.»

رئیس‌جمهور فنلاند دروغِ ترامپ را لو داد +عکس

در یک تصویر دیگر هم یکی از کاربران با انتشار تصویری از مردم در حال جارو کردن برگ‌ها، نوشته است: آمریکا را دوباره جارو کن. (در واکنش به شعار انتخاباتی دونالد ترامپ که می‌گوید: آمریکا را دوباره قدرتمند کن)

رئیس‌جمهور فنلاند دروغِ ترامپ را لو داد +عکس

در زیر این تصویر هم نوشته شده است: در مرکز هلسینکی، پایتخت فنلاند این نوشته «RAKE» ما را یاد وظیفه مان یعنی جارو کردن می‌اندازد.

رئیس‌جمهور فنلاند دروغِ ترامپ را لو داد +عکس

دونالد ترامپ روز شنبه از مناطق شمالی و جنوبی کالیفرنیا که بر اثر آتش‌سوزی‌های گسترده ویران شده بودند، بازدید کرد. بر اثر این آتش‌سوزی‌های گسترده تاکنون ۷۷ نفر کشته و بیش از ۱۰۰۰ نفر مفقود شده‌اند.

بازدید از صفحه اول
sendارسال به دوستان
printنسخه چاپی
نظر شما:
نام:
ایمیل:
* نظر:
داغ ترین ها